Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2020 20:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2020
Příspěvky: 2
Bydliště: Kopřivnice-Lubina
Tak jsem si koupil stavebnici a k tomu ještě trup a kormidla na elektru.Po otevření krabice a vybalení dílů jsem byl překvapen co všechno tam je.Kvalitní balsa nosníky nařezané na míru-rovnoleté a bez suků.Veškerá bižuterie.Zátěž do křídel i s krabičkou.Závěsy kormidel zkrácené na míru,krabičky na serva.Asi nejpropracovanější stavebnice co jsem kdy měl.Pro začátek jsem si slepil kormidla na oba trupy.Všechno pasovalo,pěkná práce.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2020 14:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Vylití prvních tří polí okolo pouzdra spojky zahuštěným epoxidem je opravdu nutné a je to uvedené na výkrese!
Novější stavebnice z poslední várky mají navíc tenké překližkové stojiny, které se nalepí z boku nosníku prvních tří polí a fungují jako takový "šalung" při zalívání epoxidem. Není tedy potřeba to oblepovat páskou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2020 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Martin_HU píše:
Další KIWI do party :-). Kostra postavená po odpoledních za týden, krabice s KIWIm ležela ve sklepě skoro půl roku, nakopl mě příměstský tábor, který jsme pořádali, kde jeden z mladých modelářů proháněl konkurenční RESku Samba. Kompletní kostra (verze standard) na váze včetně uhlíkových spojek ukazuje 280g. Potah je u mě jasná volba, obarvený Vlies, takže včetně elektroniky to vidím těsně pod 400g. Model se staví dobře, jen jsem rád, že nejsem mezi prvními staviteli, bez návodu jsem občas tápal, takže fotky od ostatních mi byly cennou pomocí. Těším se na první lety!!


U prvních stavebnic s vylehčovanou vybroušenou odtokovkou se mi osvědčilo odtokovky natřít nahřátým laminovacím epoxidem 285 natuženým 287čkou a po hodině přebytek setřít. Zkoušeli jsem i superřídký sekunďák, ale není to ono. Odtokovky jsou pak o něco málo těžší, ale pevnost je jako by to bylo z té nejtvrdší balsy! Někdo zde z diskuse potáhl odtokovky dvojitou vrstvou vliesu. To by taky mohlo být dobré!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2020 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Musím potvrdit, byl jsem asi jeden z prvních kdo to zkusil, to "zašalování" překližkou prvních tří polí křídlo neskutečně zpevní s minimálním přírustkem váhy. S kiwim už jsem při soutěži zažil srážku ve vzduchu s jiným letadlem, kdy kiwi dostalo ránu přímo do střední části křídla - výsledek : jen se zhouplo a točilo do dalšího stoupáku.

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 29.09.2020 6:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Nějak nám to tu utichlo tak jsem přihodím další postřehy s tímto modelem z pondělní Svatováclavské v Roudnici. Mimo toho to že když trénuji tak to lítá naprosto excelentně a na závodech nejsem schopen něco zaletět ( to je ale rukama ) tak se, pokud jsem dobře počítal, sešlo na soutěži 7 majitelů KIWÁKŮ !!! Konečně se začali objevovat na soutěžích ve větším počtu než jeden maximálně dva. :-) Bohužel skupinovou fotku majitelů jsme nestihli z důvodu deště který ukončil celou soutěž. Ale nejzákladnější postřehy které byly vidět na první pohled
- po tom co jsem viděl Fialovo carbonové kiwi které ani nevím čí vlastně bylo , jsem zjistil že vlastně jsem patlal a vůbec neumím stavět protože to byla nádhera !!!!
- kiwáci už po startech dosahovali vyšších výšek ( byl celkem klid )
- až do včerejška jsem žil v omylu že když prší tak to prostě nenosí - omyl hned tam kroužili tři a že neuhádnete co to bylo za modely ? ty ostatní byly na zemi
- jestli se dobře orientuji ve jménech lidech a letadlech tak kiwi 1. a 3. místo
No prostě pro svůj start do světa RC Větroňů jsem si asi nemohl vybrat lépe, ještě se to naučit pořádně vodit po obloze :-) Na příští sezonu pokud se to povede budou u nás v klubu další +4 kiwáci takže už celkem 6 kousků(já mám dva) tohoto modelu !!!! Plus když se zadaří a moribundus nám opět nepozastaví kroužky tak 8 !!! dalších pilotů od svazu což si myslim že je hodně slušní základna RES
MK "Katoda" Sokolov
jen tak mimochodem 10.10. jsou u nás v kraji Házedla - klasické volné. Beru s sebou kiwi a snad se povede přesvědčit i staré ortodoxní RCHáčkaře kde je ten správný směr pro nadcházející sezony

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 29.09.2020 8:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Paráda hoši, děláte mi radost! Už se konečně začínají na soutěžích objevovat, ty "pomalu a pečlivě" stavěná éra.
Z 27 soutěžících je 7x Kiwi pěkný, škoda té společné fotky, to mě fakt mrzí!
Největší výška po startu! Ano, to byl jeden z nejdůležitějších bodů při vývoji modelu. Tento poznatek mi nezávisle potvrdilo několik lidí, srovnání vypínací vyšky při startu 5ti modelů vedle sebe je totiž jednoduché.

Jinak v dešti to sice moc nenosí, ale taky moc nepadá, to známe z volňásků!
Od jednoho Francouze mám teď čerstvou zprávu o tom, že jeho Kiwi je dle něj: ideální mix vlastností a je to skvělé éro do slabých podmínek, večerních kol pravdy, mlhy, kdy se jen tak "bloncá" po obloze v nevýrazném vzduchu a drží se tam zuby nehty..
Kroužení v malé výšce na uchu, to už je spíše o rukách než jen o vlastnostech modelu, takže zde těžko porovnávat.

Fialovo "carbonové" tak to je asi éro Jirku Kadlece, byl třetí - posílal mi večer fotku a psal, že éro zalítával večer před soutěží, asi to tedy zalítal dobře. Třeba něco sám napíše.


Naposledy upravil TomHlavinka dne stř 30.09.2020 8:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 29.09.2020 15:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2007
Příspěvky: 278
[quote="tomashr"]MadRES budu možná zalétávat tento víkend ...

U LDA profilu s tebou souhlasím, že v RES bude otrava stavba - to si říká o uhlíkem páskovaná žebra, ale ta nejsou povolená a celkově to bude složitější.

No v dávných předuhlíkových dobách se to u F1A (tehdejší A2) řešilo tím, že každé x-té (třeba 6. žebro - podle rozteče) udělalo z překližky. Žebra se dělaly z dvojky balsy, u toho "překližkovéh" se slepila balsa 1mm s 0,8 překližkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 29.09.2020 22:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.5.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Žilina u Kladna
Obrázky: 24
Azy píše:
- po tom co jsem viděl Fialovo carbonové kiwi které ani nevím čí vlastně bylo , jsem zjistil že vlastně jsem patlal a vůbec neumím stavět protože to byla nádhera !!!!
-

Ahoj,
nebudu se chlubit cizím peřím :) To éro mi postavil excelentní modelář Víta Kastl. (díky Víťo :wink: ) Můj nápad byl použít uhlíkový Oracover na náběžku + trup. Vybavení je 1s Lipo Nanotech 650 mAh + přijímač v čumáku, serva Emax. Je to standard verze, ale vyšlo poněkud lehčí než se čekalo .Na závod v Roudnici jsem ještě použíl uhlíkovou spojku křídla místo železné. Hmotnost nakonec vyšla 405 gramů s těžištěm 84mm. Lítá to opravdu krásně. Mám s ním nalítáno jen cca hodinu, ale oproti Slite V2 ( po opravách 480g), kterou mám je Kiwi lépe směrově ovladatelné a odpouští více chyb v pilotáži, což je v závodě při trošce nervozity znát.
Škoda jen že se neletělo v Roudnici finále, mohl to být pěkný souboj :)
7019702070217022

_________________
F3K Ultegra, F3RES Slite V2, Kiwi, F5J Vertigo


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2020 12:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2017
Příspěvky: 106
Další hotové KIWI do party, potaženo Vliesem, jak jsem psal dříve. Hmotnost křídel se zvýšila z 186g (kosra křídel a serva s kablíky) na 206g, takže barvení tónovacími barvami, ani vypínací lak na váze přidaly minimálně, na rozdíl od tvrzení některých škarohlídů ... Co se nepovedlo je povrchovka trupu, na balzu jsem přilakoval Mikelantu, použil plnič, vybrousil a natříkal lakem ve spreji, váha bohužel narostla tak, že jsme musel vyměnit plánovanou kulatou 1S LiPol Turnigy mAh 1000mAh na klasickou LiIon Samsung 2000mAh a ještě dovažoval 5g do "čenichu". Celková hmotnost je tak 424g. Zálet doufám tento víkend :-)


Přílohy:
IMG_20200930_200734.jpg
IMG_20200930_200734.jpg
[ 46.01 KiB | Zobrazeno 2013 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2020 16:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 90
Bydliště: Vyškov
Taky jsem konečně dodělal Kiwi, co už doma suším pomalu rok. Doufám, že příští týden už nebudu v karanténě a bude počasí vhodné na zálet :-)


Přílohy:
120611463_718243145571118_6893310157717358780_n.jpg
120611463_718243145571118_6893310157717358780_n.jpg
[ 100.36 KiB | Zobrazeno 1877 krát ]

120754874_3280933902004705_2349058648486415044_n.jpg
120754874_3280933902004705_2349058648486415044_n.jpg
[ 34.8 KiB | Zobrazeno 1877 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2020 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Azy píše:
jestli se dobře orientuji ve jménech lidech a letadlech tak kiwi 1. a 3. místo


První byl Libor Pechan a ten proháněl PURESe. Ale je pravda, že kdyby došlo na finále tak by to bylo hodně zajímavý.
P.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2020 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Jo takže v tom mám prostě bordel ;) tak jako tak nás tam bylo dost

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 9:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Jedna z věcí na které jsem chtěl zapracovat byla pronikavost modelu v silnějším větru.
Nechal jsem tedy přepočítat profily na konci křídla a došlo nakonec ještě k drobné úpravě. Změnou aerodynamického zkroucením ucha se podařilo mírně snížit indukovaný odpor.
Jasně, je to vylepšení v řádu procent, tedy spíše teoretické, nicméně je to zase další krok dopředu.

Tato úprava bude již zahrnutá v nové sérii stavebnic, které se rozjede k zákazníkům koncem tohoto týdne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 9:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A jsi si jistý, že tohle zrovna pomůže v pronikavosti za silného větru? V tom režimu letí model spíše na nižším koeficientu vztlaku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 9:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
jakékoliv i sebemenší snížení odporu, je přínosem. Bavíme se o procentech, ale drobné vylepšení tam, tam a tam a v součtu už může být výsledek patrný. Hodně lidí si však vůbec nevšimlo, že součástí stavebnice je také sada ocelových a dřevěných balastů včetně pouzdra na něj! To samozřejmě ve větru pomůže násobné více, než nějaké procenta na uchu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz