Switch to full style
Dřevěné dvoumetrovky startované gumicukem. Modely řízené jen směrovkou, výškovkou a brzdícím štítem. Kategorie snadno dostupná a velmi vhodná pro kroužky a mládež.
Odeslat odpověď

Re: KIWI - F3RES

pát 12.07.2019 6:09

kvalita videa nic moc, ale aspoň něco.
https://www.youtube.com/watch?v=PNtVxM_ow2U
Naposledy upravil TomHlavinka dne pon 22.07.2019 14:54, celkově upraveno 1

Re: KIWI - F3RES

pát 12.07.2019 6:16

TomasC píše:Dej sem pak prosím definitivní váhu. Díky.


Ono se to moc nedá určit přesně - mě to vychází po přidání brzd na 412g, ale jen prostá výměna spojky za uhlík to srazí k 400g a náhrada velké LiION 18650 za 900mAh to dostane k těm 380-390g, jak píše Tom Hlavinka.
Prostě si myslím, že by to při aspoň trochu slušné stavbě měl každý dokázat někam do 440g, přesná hodnota už je dána kombinací šikovnosti a užité výbavy...

Re: KIWI - F3RES

pát 12.07.2019 6:37

440g je s velkou rezervou. Možná s potahem trupu a středů z klasického Oracoveru velkou aku, atd. Jak přijedu z dovolené vyzkoušíme jednu stavebnici celou ze standartní balzy a později přidám ještě nějaké pevnostní úpravy pro větřáka. Do budoucna kdo bude chtít lítat RES aspoň trochu vážněji potřebuje stejně 2 modely. Současný model z lehké balzy (Light) bude mít těch +- 400g s možností dovážit na cca 530g. Model ze standartní balzy (Standart) možná dojde i na ten uzavřený D-box a nějaké další úpravy velké aku a silné serva cca 550g s možností dovážit na těch cca 700g
Naposledy upravil TomHlavinka dne sob 13.07.2019 6:36, celkově upraveno 1

Re: KIWI - F3RES

pát 12.07.2019 7:22

TomHlavinka píše:440g je s velkou rezervou. Možná s potahem trupu a středů z klasického Oracoveru velkou aku, atd.


Přesně tak to bylo míněno, těch 440g beru jako horní limit, do kterého se musí dostat fakt každý i když bude podprůměrný stavitel, který na model naplácá zbytečně moc lepidel a tak. Běžný výsledek by měl být do cca 420g s velkou 18650 baterkou a ocelovou spojkou a pod 400g s malou LiPOL a uhlíkovou spojkou.

Re: KIWI - F3RES

sob 13.07.2019 6:52

Do úvodního příspěvku jsem umístil výběr zajímavých příspěvků z diskuse. Teď je to přehledně na jednom místě a dá se k tomu dostat i později.

Autor výběru je: JIO - díky

Re: KIWI - F3RES

pon 15.07.2019 20:56

Hlásim sa zo Slovenska a teším sa z novej stavebnice Kiwi - dík Tomáš, dve ďalšie stavebnice som odovzdal majiteľovi, takže čo ja viem tak na Slovensku sú minimálne traja vlastníci tejto super stavebnice.

Stavebnica je naozaj výborne spracovaná a nechýba hádam nič okrem elektroniky a poťahu. Žiaľ do stavby sa aktuálne nemám čas pustiť ale akonáhle to pôjde tak budem aj sem dávať výsledky mojej snahy a Tomášovej šikovnosti :) .

Re: KIWI - F3RES

ned 21.07.2019 9:20

... Kiwi je doma. :D
Nějakou dobu jsem hledal vhodnou stavebnici / rozsyp a myslím, že Kiwi je to co jsem delší dobu chtěl.
Původně jsem uvažoval o zástavbě pohonu do přídě modelu. Při předání stavebnice se Tomáš zmínil, že plánuje také samostatný trup s úpravou pro elektro pohon. To mě malinko nahlodalo. Doma jsem prohlédl dodané díly a musím říct, že provedení dílů je perfektní. Balsa je pevná a lehká i na díly trupu. Z takového materiálu by byla škoda nepostavit "čistý" větroň - takže pohon bude až v posléze dodaném trupu a Kiwi bude mít dva trupy (s a bez pohonu).
Díky Tome za parádní stavebnici.
Přílohy
Kiwi01.jpg

Re: KIWI - F3RES

pon 22.07.2019 6:49

Díky, tento týden začnu pracovat na sestavě dílů pro samotný trup.
Bude to jen pro elektro variantu, nebude tedy obsahovat háček a balzovou špičku, budou to komplet díly pro trup, SOP, VOP. Když už se teda do toho pustím, tak udělám ještě sadu náhradních dílů pro stavbu jedné poloviny křídla, díly jsou identické jak pro pravé tak levé. Kdyby to náhodou někdo "načechral" více než je zdrávo, tak není problém rychle dodat ND pro stavbu jedné půlky.

Re: KIWI - F3RES

pon 22.07.2019 11:18

Tak tomuhle říkám poprodejní servis!

Re: KIWI - F3RES

pon 22.07.2019 11:30

Jinak velmi brzy bude dostupný návod - v podstatě fotky z mnou odkázané galérie doplněné o text. Zřejmě pošlu alfaverzi na Toma Hlavinku již dnes večer, po jeho revizi bude okamžitě dostupný návod v češtině. Pak to ještě budeme překládat do angličtiny, ale to už čtenáře tohoto fóra trápit nemusí :-)

Re: KIWI - F3RES

pon 22.07.2019 12:48

Výborná zpráva! Jak bude návod hotový, umístím jej opět do prvního příspěvku na začátek vlákna. Další stavebnice už budou mít navíc i tištěný návod.

Re: KIWI - F3RES

úte 23.07.2019 11:08

Samé dobré zprávy, to je fakt paráda. Já si snad ten jeden trup bez elektropohonu dám taky dohromady :)

Re: KIWI - F3RES

čtv 25.07.2019 17:14

Asi před 14-ti dny mi pošta doručila stavebnici Kiwi od Tomáše Hlavinky. Díly stavebnice jsou vypáleny laserem čistě a přesně. Dodávaný plán je zpracován tak že návod není vůbec potřeba , vše důležité je na něm. Jediná vada stavebnice byl chybějící otvor pro zámek v dílu č.5(Tomáš už upravil data dílu).
Oproti originálu jsem si udělal nějaké úpravy :
demontovatelná VOP
náhon SOP lanovodem
uhlíková spojka křídel
zesílení VOP a SOP pásky uhlíku 0,5x3 mm
Model je potažený folií Oracoverlight, výbava : baterie 1S Li-on 18650 2500mAh, serva Emax ES08AII na VOP a SOP, ES9051 na spoilerech, přijímač Frsky RX4R. Hmotnost je 396g a těžiště mám zatím 82 mm od náběžky.
tady jsou nějaké fotky https://lpechan.rajce.idnes.cz/Stavba_Kiwi_RES
Model ještě neletěl po záletu dám vědět.
Přílohy
DSC03516.jpg

Re: KIWI - F3RES

sob 27.07.2019 17:21

Dnes Kiwi letěl. Stačilo jenom doladit výchylky kormidel a mix spoilerů a výškovky. Těžiště je nakonec 81 mm a háček 80 mm od náběžky. Model má ve srovnání s X-Resem lepší kluz a dobře indikuje termiku.
Přílohy
DSC03539.jpg

Re: KIWI - F3RES

sob 27.07.2019 20:43

Model se dá postavit rychle, to už víme, ovšem 14 dní z krabice až do vzduchu je dost dobrý výkon!!
Barevná kombinace pěkná, líbí se mi ten čistý bílý trup! Když tak na to koukám, asi si budu muset postavit přes zimu taky ještě jednoho. Vzhledem k použitému vybavení a vcelku velké aku, je hmotnost dobrá, opravdu se to dá postavit od těch 380g
Jen pamatuj, že ta uhlíková pětka je jen do klidu, Když foukne použij ocel!!

Budeme se těšit na další postřehy z lítání a srovnání!
Naposledy upravil TomHlavinka dne pon 29.07.2019 10:53, celkově upraveno 1
Odeslat odpověď