Switch to full style
Dřevěné dvoumetrovky startované gumicukem. Modely řízené jen směrovkou, výškovkou a brzdícím štítem. Kategorie snadno dostupná a velmi vhodná pro kroužky a mládež.
Odeslat odpověď

Re: KIWI - F3RES

pon 29.07.2019 6:12

Další možnost předání stavebnice je tento čtvrtek na trase Olomouc-Hradec-Praha a zpět.
Více do SZ

Re: KIWI - F3RES

stř 31.07.2019 10:32

Další možnost prohlídnout si Kiwi nebo i vyzkoušet na oficiálním žlutém gumicuku je tuto sobotu večer na letišti v Přibyslavi. Bude zde probíhat celý víkend MČR F3K, jak odlítáme poslední sobotní kolo bude k dispozici éro a gumicuk. Možná bude k porovnání i X-RES a další stroje.

Re: KIWI - F3RES

stř 31.07.2019 11:00

Jelikož mi jak jsem psal vyšlo Kiwi s 18650 spíš těžké na čumák, tak jsem zkusil objednat z HK "Round lipo" 1000mAh a dnes přišlo. Vypadá to docela slibně, uvidím, jak se vyváží, ale každopádně by mi to mohlo vyřešit problémy s hodně namačkaným vybavením a ještě navíc o tušim 15g srazit hmotnost.

Re: KIWI - F3RES

pát 02.08.2019 9:48

Pečlivým nastavením parametrů při laserování se dá dosáhnout krásných řezů bez nutnosti je nějak čistit, nebo dokonce brousit černou spáleninu. Žebra je dobré aspoň trochu přeletět houbičkou, stačí až na postaveném křídle, třeba při broušení odtokovky. Fólie pak drží opravdu na 100procent.
Přílohy
Výstřižsek.PNG

Re: KIWI - F3RES

pát 02.08.2019 20:06

Několikrát je tu zmiňována houbička na broušení. Prosil bych o odkaz jak vypadá, nebo kde se dá koupit. Snad to nezajímá jenom mě. Děkuji!

Re: KIWI - F3RES

pát 02.08.2019 20:11

CakeRC píše:Několikrát je tu zmiňována houbička na broušení. Prosil bych o odkaz jak vypadá, nebo kde se dá koupit. Snad to nezajímá jenom mě. Děkuji!


Každý hyper super market

např první odkaz https://www.hornbach.cz/shop/Brusna-hou ... rtikl.html

Re: KIWI - F3RES

pát 02.08.2019 20:15

Zadej si do vyhledávače např. S471 - LEŠTÍCÍ HOUBA soft, set 3dílná sada, BOSCH
Jiste existují i jiní výrobci.Ja mam tyto.

Re: KIWI - F3RES

pát 02.08.2019 20:16

Tyto mi vyhovují asi nejvíce.

Re: KIWI - F3RES

sob 03.08.2019 5:07

Kluci, hrozně dlouho jsem nežehlil fólii, naposled před desítkami let velkou žehličkou co jsem šlohl mámě ... Máte tip na dobrou modelářskou žehličku ?

Re: KIWI - F3RES

sob 03.08.2019 8:19

Díky za houbičky! Porozhlédnu se.

Re: KIWI - F3RES

sob 03.08.2019 10:19

Žehličku používám tuhle s displejem pro snazší nastavení teploty. Asi neměří úplně přesně, ale když si vyzkoušíš teplotu na určitou folii, tak jí příště snadno nastavíš stejnou.

http://www.rcmodelymipa.cz/1604-zehlick ... lcd-p47487
Přílohy
IMG_8621.PNG

Re: KIWI - F3RES

sob 03.08.2019 12:38

Ahoj, kde kupujete oralight?
Našel jsem ho jen v pár barvách, tak jestli se s tím mám smířit nebo hledat jinde :D

Re: KIWI - F3RES

sob 03.08.2019 21:46

jakub37 píše:Žehličku používám tuhle s displejem pro snazší nastavení teploty. Asi neměří úplně přesně, ale když si vyzkoušíš teplotu na určitou folii, tak jí příště snadno nastavíš stejnou.

http://www.rcmodelymipa.cz/1604-zehlick ... lcd-p47487
Ok díky , koupím.

Re: KIWI - F3RES

ned 04.08.2019 15:03

Nemáte někdo zkušenost, jak je to se zpevněním konstrukce křídel při potažení mylarem proti oralightu - má cenu zkoušet potáhnout RES mylarem?

Re: KIWI - F3RES

pon 05.08.2019 6:28

Šnek23 píše:Ahoj, kde kupujete oralight?
Našel jsem ho jen v pár barvách, tak jestli se s tím mám smířit nebo hledat jinde :D


U nás se dá koupit pouze ten transparentní v základních barvách a navíc jen v pár obchodech. Vyrábí se však i jako neprůhledný, Oracover to má na svých stránkách.

Oralight navíc dost zdražil, už totiž nemají konkurenci! Solarfilm definitivně skončil.
Zajímavý potah je také Fibafilm - používáme jej na volňáskách. Je to něco mezi folií a Vliesem, ale hladký.
Problém je, že je to výrobek od Solarfilmu, takže opět bude dostupné jen to co je někde na skladě a konec.
Odeslat odpověď