Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 13:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Zdravím,
není tu prosím někdo, kdo zná terény na plachtění v okolí Červené vody.

Na RC mapách jsem našel dva svahy Králíky-Lískovec a Jakubovice. Kdysi dávno jsem někde četl že se dá lítat v Králíkách u kostela ale toto místo na RC mapách není.

Díky za každý tip

PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 23:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahoj,
krásný svah na louce je nad Herolticemi - z Heroltic jedeš směrem na Valteřice, na kopci zaparkuješ u hájovny, jdeš asi 150m po zelené značce na Bukovou horu a odbočíš doprava na louku, po louce projdeš dva větrolamy a jsi na místě. Svah krásně nosí na JV vítr.

Další svah je cesto z Výprachtic do Čenkovic, v sedle zaparkuješ a jdeš asi 450m po hřebenové cestě na Bukovou horu. Vlevo svah nad Čenkovicemi na SSZ vítr, vpravo na JJV vítr. Svahy mají krátké předpolí svahu a tak jsou jen průměrné.

Tomáš

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 10:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

nad těmi Herolticemi vidím na letecké mapě příčně dost vysázených vzrostlých stromů - keřů
není to hodně turbulentní? nezabalujese to za nimi?

PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 13:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

tomaasz píše:
Ahoj,
krásný svah na louce je nad Herolticemi - z Heroltic jedeš směrem na Valteřice, na kopci zaparkuješ u hájovny, jdeš asi 150m po zelené značce na Bukovou horu a odbočíš doprava na louku, po louce projdeš dva větrolamy a jsi na místě. Svah krásně nosí na JV vítr.

Další svah je cesto z Výprachtic do Čenkovic, v sedle zaparkuješ a jdeš asi 450m po hřebenové cestě na Bukovou horu. Vlevo svah nad Čenkovicemi na SSZ vítr, vpravo na JJV vítr. Svahy mají krátké předpolí svahu a tak jsou jen průměrné.

Tomáš

Děkuju moc za tipy. Když to vyjde příští týden to vyzkouším.

PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 19:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahoj,
nad Herolticemi má svah velké převýšení a dlouhé předpolí, a tak negativní vliv příčných větrolamu není příliš čitelný, svah nosí i ve větší vzdálenosti a do větších výšek.
Tomáš

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 21:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

no tož vyzkoušíme a uvidíme :D

PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2021 13:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

No a co kamenáč u Šanova . Je to dobrý když vane od západu. Když je to slabé tak tam chodí s padákama. Dojedeš ke hřbitovu dáš se doleva po polní a jedeš až na takový malý parkování přímo pod kopcem . Končí tam ohrada pro ovce. Dobré je že je tam solidní hrana a i rovný terén pro přistání ,malá kaskáda. Je to vhodné pro svahování. Jakubovice jsou dobré pro Jihovýchod. Ty jsou víc zarostlé nicméně místo na přistání tam je. Z obou lokalit lze dohledat videa z paraglidingu a i z modelářských akcí.

PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

ty Jakubovice můžeš prosím upřesnit která část svahu je pro létání OK ? nejlépe zapíchnout špendlík do mapy
paraglid. stanoviště vidím, ale jsou před ním stromy - takže víc v pravo? (z pohledu když stojím na svahu)

PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 22:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ano tam kde startují s padákama jsou stromy lze tam odstartovat s modelem obtížnější je to místo pro přistání proto se sejde asi 50 metrů po svahu dolů tam startu nic nevadí a na přistání je to taky vhodnější. Nahoře je taková maringotka a tam obvykle když jsou odpovídající podmínky právě narazíš třeba na 10 paraglidistů.Pak je to horší . Stalo se mi to jen jednou protože chodívám do jiných podmínek. Nosí to tam opravdu dobře protože je to otevřené do krajiny, což platí i o Kamenáči. Na ty Jakubovice se dá vyjet autem až nahoru od retranslační věže .Nebo po svých od hospody .

PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 13:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

kokeš píše:
No a co kamenáč u Šanova

Ještě jednou díky moc za tipy.

Nakonec vyzkoušel jen dvě místa.

Nejdřív jsem zkusil "svah nad Čenkovicemi na SSZ vítr", ale foukalo to spíš od západu severozápadu a málo takže spíš termika ale dobře jsem si na tenhle směr větru svahově polítal přímo na plácku v sedle mezi silnicí a lesem u té hřebenové cesty po níž se jde ke svahu na SSZ.

Pak jsem přejel na Kamenáč a i když to šlo trochu zprava, bomba. Na svah jsem šel zezadu přes les protože jsem nezvládl příjezd a zakufroval to až nahoře u lesa za Šanovem. Cesta po okraji lesa je sice delší ale skoro po vrstevnici. Startoval jsem v pravé šásti směrem k Králíkům jak je tam zapíchnutý kolík s praporkem.

Dávám na přetřes několik míst co se mi moc líbily ale nestačil jsem je vyzkoušet třeba už je znáte.

Dolní Hedeč u kláštera na Mariánském kopci, myslím, že když to bude na Kamenáči moc od severu že to bude dobré tady tj SZ = SSZ . Od SZ k západu jsou stromořadí. No a pak hned napravo vedle jak je na louce to umělecké dílo by to mělo jít i na sever. Akorát tam podle mapy je v půli svahu el. vedení. A taky tu bude asi o prázdninách hafo lidí. ( A co kopce hned vedle Veselka a Vyhlídka?)

Terén u Písařovského sedla podél cyklostezky 4071 co vede od sedla-silnice směrem ke kótě Hřebínek. Tady to asi bez elektriky npůjde ale přišlo mi to jako pěkné místo k létání bez lidí blízko silnice otevřené na víc stran a se svahem na SZ. Bohužel neměl jsem éro s sebou (cyklotůra).

PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 21:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahoj,
Na Mariánském kopci chodím až k té soše, na západní vítr je to dobré, na sever nic moc protože protisvah je moc blízko, tak to moc nenosí. A taky vadí ohrada, stromy vpravo. Já tam lítal minulý týden v úterý.

Ty Čenkovice hrozně zarostly, asi 5 let jsem tam nelítali.

Tomáš

Profil {RCalbum.cz}