Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 4:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
jyrry píše:
Negarivy nejsou uvedeny ani na puvodnim planu, ani v textu na jeho druhe strane.

Mimochodem, ja vychazi dovazovani u toho preklizkoveho trupu?

Tehdy nijak - Mars a spol. s magnetem a nebo iglou nebyly nějak lehký, vzadu se muselo šetřit, co to šlo. Negativy jsem tam tehdy taky měl - automaticky - protože tehdy byla jiná doba - nebyl internet - kdy modeláře dělat takový model bez negativů, obvykle ani nenapadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 5:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
jyrry píše:
Předpokládám že jste ty negativy tvořili už při potahování papírem v šablonách? Lion nemá D-box (torzní skříň), pouhé nakroucení teplem pak asi nebylo zrovna stabilní?
To samé Štír, ten má jen náznak D-boxu, není to uzavřené. Já ho tenkrát (cca 1981) potáhnul monofilem, ten samozřejmě pružil; pak jsem si užíval fletrování při prudším sestupu...
Takový Admirál II je něco jiného, tam je torzní skříň jak se patří.

Čekám že mi to teď "Leon" pěkně osolí včetně ?ernarda 11° (mejdlo, já piju jen 12°) :mrgreen:

Nějak si nepamatuji, že by se s tím tehdy dělala nějaká věda - modelspan se vypnul vodou (pokud se vypínalo vodou - což mi moc nevyhovovalo) rovnou do překroucení - se prostě to pak po namočení podložilo klínem. Pokud se vypínalo pouze lakem, tak se to vypínalo v šabloně - buď sis něco na konkrétní model ubastlil (uříznout dva klíny - tj. cca 30 sec. práce), nebo jsi měl udělaný stavitelný univerzální šablony (tak jsem to měl já, protože malý gumáky a CO2 prostě rovně nelétají,takže jsem to musel mít).
U toho Liona bych z toho nedělal žádnou vědu - prostě tam nakroutit něco málo negativu, na obou stranách souměrně, klíčové je, aby tam hlavně nebyl pozitiv, to je pak samozřejmě absolutní jistota :roll: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 5:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
kocispavel píše:
Ahojte,

jen se chci ujistit - na plánku to uvedeno není - na koncích křídla nedělat negativy. Jedná se o obdélníkové ušaté křídlo.
A ještě váš názor - kdybych zmenšil úhel vzepětí uší a osadil je křidélky. Myslíte že by k něčemu byly?
Jedná se o rozsyp Liona od PD Model.
Díky za názory.
Pavel

Pokud chceš stavět jiný :mrgreen: model, tak tam samozřejmě ty křidélka můžeš udělat - ale nějak mi uniká, co ty křidélka u takového obdélníkového, měkkého, ušatého křídla budou mít za bonus - bude to lítat jako čistá gumová brambora.
Takže pokud chceš křídlo s křidélky, tak udělej křídlo bez uší a s smysluplným půdorysem a adekvátní konstrukcí (pak to ovšem už nebude lion) a nebo zkus zachovat duši modelu, který tehdy šestnáctiletý (!!) Láďa Haškovec víc než geniálně navrhl.
Jinak podle mě, prostoru pro vylepšování typických letových vlastností (zrovna u tohoto stroje, při zachování jeho duše) mnoho, není.
Naopak, udělat z toho censored - nic složitého.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 9:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
Mimochodem, ja vychazi dovazovani u toho preklizkoveho trupu?
MPml píše:
Tehdy nijak - Mars a spol. s magnetem a nebo iglou nebyly nějak lehký, vzadu se muselo šetřit, co to šlo...


To byla otázka na majitele té celopřekližkové stavebnice.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 9:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
jyrry píše:

To byla otázka na majitele té celopřekližkové stavebnice.

Aha 8O tak to mě s prominutím vůbec nenapadlo - takže zpět - jako bych nic neřekl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 9:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
MPml píše:
...
...
Negativy jsem tam tehdy taky měl - automaticky - protože tehdy byla jiná doba - nebyl internet - kdy modeláře dělat takový model bez negativů, obvykle ani nenapadlo.

No, víc se tenkrát komunikovalo mezi lidma napřímo a víc se četl Modelář - bylo v něm míň reklam a víc užitečných informací... mi to tak přijde...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

tak konečně se Lionek rýsuje. Nějak mi nezbývá čas, tak to pytlíkuju po chvilkách.
Lehké negativy jsem udělal - podložením při lepení uší, zmenšil jsem sklon uší a nedbaje rad zkušenějších přidělal i ty křidélka.
Výřezům PD model https://david2.webnode.cz/products/cnc- ... ebni-plan/ nelze v podstatě nic vytknout, pouze je potřeba brousit můstky po vyloupnutí z desky a pak jsem lehce protáhnul otvory zámků a v žebrech drážky pro nosníky. výborně se na to hodí diamantové jehlové pilníky. Jelikož vpředu bude elektromotor, první a druhou přepážku trupu jsem udělal ze trojky letecké překližky.
Hmotnost v kostře vyšla přesně 400 g i s ocelovými spojkami křídel a prodlužovacími kabely v křídlech. Na plánu je hmotnost uvedena 390 g.
O víkendu bych to chtěl potáhnout a osadit.

Zdravím
Pavel


Přílohy:
IMG_20191016_211343.jpg
IMG_20191016_211343.jpg
[ 88.35 KiB | Zobrazeno 1687 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz