Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 12:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
Zdravím,
není tu prosím někdo, kdo zná terény na plachtění v okolí Červené vody.

Na RC mapách jsem našel dva svahy Králíky-Lískovec a Jakubovice. Kdysi dávno jsem někde četl že se dá lítat v Králíkách u kostela ale toto místo na RC mapách není.

Díky za každý tip


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 22:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
Ahoj,
krásný svah na louce je nad Herolticemi - z Heroltic jedeš směrem na Valteřice, na kopci zaparkuješ u hájovny, jdeš asi 150m po zelené značce na Bukovou horu a odbočíš doprava na louku, po louce projdeš dva větrolamy a jsi na místě. Svah krásně nosí na JV vítr.

Další svah je cesto z Výprachtic do Čenkovic, v sedle zaparkuješ a jdeš asi 450m po hřebenové cestě na Bukovou horu. Vlevo svah nad Čenkovicemi na SSZ vítr, vpravo na JJV vítr. Svahy mají krátké předpolí svahu a tak jsou jen průměrné.

Tomáš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 9:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
nad těmi Herolticemi vidím na letecké mapě příčně dost vysázených vzrostlých stromů - keřů
není to hodně turbulentní? nezabalujese to za nimi?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 12:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
tomaasz píše:
Ahoj,
krásný svah na louce je nad Herolticemi - z Heroltic jedeš směrem na Valteřice, na kopci zaparkuješ u hájovny, jdeš asi 150m po zelené značce na Bukovou horu a odbočíš doprava na louku, po louce projdeš dva větrolamy a jsi na místě. Svah krásně nosí na JV vítr.

Další svah je cesto z Výprachtic do Čenkovic, v sedle zaparkuješ a jdeš asi 450m po hřebenové cestě na Bukovou horu. Vlevo svah nad Čenkovicemi na SSZ vítr, vpravo na JJV vítr. Svahy mají krátké předpolí svahu a tak jsou jen průměrné.

Tomáš


Děkuju moc za tipy. Když to vyjde příští týden to vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 18:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
Ahoj,
nad Herolticemi má svah velké převýšení a dlouhé předpolí, a tak negativní vliv příčných větrolamu není příliš čitelný, svah nosí i ve větší vzdálenosti a do větších výšek.
Tomáš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 20:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
no tož vyzkoušíme a uvidíme :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2021 12:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
No a co kamenáč u Šanova . Je to dobrý když vane od západu. Když je to slabé tak tam chodí s padákama. Dojedeš ke hřbitovu dáš se doleva po polní a jedeš až na takový malý parkování přímo pod kopcem . Končí tam ohrada pro ovce. Dobré je že je tam solidní hrana a i rovný terén pro přistání ,malá kaskáda. Je to vhodné pro svahování. Jakubovice jsou dobré pro Jihovýchod. Ty jsou víc zarostlé nicméně místo na přistání tam je. Z obou lokalit lze dohledat videa z paraglidingu a i z modelářských akcí.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 11:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
ty Jakubovice můžeš prosím upřesnit která část svahu je pro létání OK ? nejlépe zapíchnout špendlík do mapy
paraglid. stanoviště vidím, ale jsou před ním stromy - takže víc v pravo? (z pohledu když stojím na svahu)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 21:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Ano tam kde startují s padákama jsou stromy lze tam odstartovat s modelem obtížnější je to místo pro přistání proto se sejde asi 50 metrů po svahu dolů tam startu nic nevadí a na přistání je to taky vhodnější. Nahoře je taková maringotka a tam obvykle když jsou odpovídající podmínky právě narazíš třeba na 10 paraglidistů.Pak je to horší . Stalo se mi to jen jednou protože chodívám do jiných podmínek. Nosí to tam opravdu dobře protože je to otevřené do krajiny, což platí i o Kamenáči. Na ty Jakubovice se dá vyjet autem až nahoru od retranslační věže .Nebo po svých od hospody .

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 12:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
kokeš píše:
No a co kamenáč u Šanova


Ještě jednou díky moc za tipy.

Nakonec vyzkoušel jen dvě místa.

Nejdřív jsem zkusil "svah nad Čenkovicemi na SSZ vítr", ale foukalo to spíš od západu severozápadu a málo takže spíš termika ale dobře jsem si na tenhle směr větru svahově polítal přímo na plácku v sedle mezi silnicí a lesem u té hřebenové cesty po níž se jde ke svahu na SSZ.

Pak jsem přejel na Kamenáč a i když to šlo trochu zprava, bomba. Na svah jsem šel zezadu přes les protože jsem nezvládl příjezd a zakufroval to až nahoře u lesa za Šanovem. Cesta po okraji lesa je sice delší ale skoro po vrstevnici. Startoval jsem v pravé šásti směrem k Králíkům jak je tam zapíchnutý kolík s praporkem.

Dávám na přetřes několik míst co se mi moc líbily ale nestačil jsem je vyzkoušet třeba už je znáte.

Dolní Hedeč u kláštera na Mariánském kopci, myslím, že když to bude na Kamenáči moc od severu že to bude dobré tady tj SZ = SSZ . Od SZ k západu jsou stromořadí. No a pak hned napravo vedle jak je na louce to umělecké dílo by to mělo jít i na sever. Akorát tam podle mapy je v půli svahu el. vedení. A taky tu bude asi o prázdninách hafo lidí. ( A co kopce hned vedle Veselka a Vyhlídka?)

Terén u Písařovského sedla podél cyklostezky 4071 co vede od sedla-silnice směrem ke kótě Hřebínek. Tady to asi bez elektriky npůjde ale přišlo mi to jako pěkné místo k létání bez lidí blízko silnice otevřené na víc stran a se svahem na SZ. Bohužel neměl jsem éro s sebou (cyklotůra).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.06.2021 20:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
Ahoj,
Na Mariánském kopci chodím až k té soše, na západní vítr je to dobré, na sever nic moc protože protisvah je moc blízko, tak to moc nenosí. A taky vadí ohrada, stromy vpravo. Já tam lítal minulý týden v úterý.

Ty Čenkovice hrozně zarostly, asi 5 let jsem tam nelítali.

Tomáš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 12:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Tady je kousek z poslední návštěvy Kamenáče , akorát že video mizerné . Tak je aspoň patrné kde to je.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 18:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
Ahoj, dnes foukal jižák, měl jsem chuť objevovat nové svahy a tak jsem vyrazil na Adam - ne na zalesněný vrchol, ale na boční vrchol 860 m. Od chaty na Adamu jsem šel po neznačené cestě po hřebeni asi 400m a létal šikmo vlevo. Svah má převýšení asi 200m, ale je kromě vrchní části zarostlý křovím a stromky. Průsek je poměrně úzký, ale dá se. Přistání úplně super. Vítr 3-6 m/s, termika žádná, dalo se, ale čekal jsem víc. Po hodině létani (f3j 3400mm naložené na 2.5kg) jsem to zabalil, v chatě bylo zavřeno - groček by přišel vhod.
Tomáš


Přílohy:
Poznámka: Pohled z místa startu.
IMG_20211019_164246.jpg
IMG_20211019_164246.jpg
[ 142.88 KiB | Zobrazeno 9226 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.10.2021 22:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Český Brod - LMK Říčany
Kamenáč

Ahoj,
dnes jsem tam byl polétat, suprové podmínky až na teplotu 6°C, vítr 8 - 18 m/s. Vydržel jsem necelou hodinu.
Nedoporučuji výstup na kopec od hřbitova, cestou je nutné přelézt 2 ohradníky, oba jsou pod proudem.
Je lepší jít po vrstevnici z horního konce Šanova.
Tomáš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.10.2021 14:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 289
Bydliště: ¨Libina
Na kamenáči jsem byl v pátek. Jeden zápor ten svah má v tom že odpoledne se nedá, když svítí slunce .
Pak je potřeba držet se nízko svahu a i tak je obtížné letět bez oslnění. Takže trup opravuji. Co se týká dostupnosti, nevím proč to prostě nevezmete od hřbitova stále rovně 200metrů podél ohrady směrem na Králík. V místě kde ti ta ohrada po pravé ruce končí to vezmeš kolmo nahoru. Je tam taky plácek kde se dá pohodlně zaparkovat. Nahoře bývá zapíchnutej fábor. Teď byl sražen protože louka byla čerstvě sečená. Letu zdar

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz