Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Leprechaun profil
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2021 20:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2009
Příspěvky: 13
Příloha:
Rytmus_3.png
Rytmus_3.png
[ 195.87 KiB | Zobrazeno 1541 krát ]

Příloha:
Rytmus_3.png
Rytmus_3.png
[ 195.87 KiB | Zobrazeno 1541 krát ]

Pánové děkuji všem za odpovědi. musím se přiznat, že mé pohnutky jsou jiné. Chtěl bych si postavit model s retro vzhledem, ale nejsem soutěžní pilot, nemusím mocí mermo dodržovat nějaká pravidla. Při brouzdání internetem mi padl do oka model Mirka Musila Rytmus 2 z roku 1945, který se mi tvarově i koncepčně zalíbil. A tak jsem se pustil do kreslení. Jde jen o první nástřel, namalován je s profilem DAE 51, ale jen pro srandu králíků. Proto jsem se ptal na profil Leprechauna, protože hloubka křídla toho drobka je při rozpětí 3 metry 340mm, což se vymyká standardům modelů podobného rozpětí. Klidně bych to obšlehnul z jiného modelu, ale moc moderních modelů nemá tyto parametry. A vůbec se nebojím použít uhlíkové pásnice, uhlíkové trubky a podobný materiál. Plánuju stavbu s deltaboxem, proto je náběžná hrana z přímých úseků a né elipsa, aby to bylo jednodušší. Ony ty tvary nejsou úplně jako na původním modelu, o to ani nejde, plán údajně nebyl nikdy vydán, za což mě aspoň nebudou historici upalovat u kůlu. Jde jen o inspiraci. Stavba klasická klidně s uhlíkem, možná by ta elipsa šla na trubkách stavět taky dobře, navíc by byly součástí konstrukce. Je tam namalován i vrtulový kužel pro případný pohon elektromotorem. Ale jak říkám, jde o první nástřel.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Leprechaun profil
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2021 22:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
....pekne ti to kresli.. to ja neumim. :(

Cas od casu se mi do laminatu namichji drevene piliny,nebo jine latky a dostavi se myslenkovy pretlak.

V priloze nekolik fotek uchylnych myslenek, co mi rachtali v sisoidu pred nekolika lety.... nastesti zatim furt ve stavu nafrezovanych trisek. :lol:

Příloha:
polotovary  _ 01112020.jpg
polotovary _ 01112020.jpg
[ 92.7 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]



Od pocatku uvazuji o dvou, pudorysne stejnych, ale konstrukcne a profilazne rozdilnych kridlech s jinym uchycenim k trupu a motorove i bezmotorove verzi poletovadl a s kridelky i bez. :wink:

Abych si zjednodusil zivot, zneuzil jsem jiz pripravene kridla a VOP k modelu Pedro s profilem G5P. viz : https://veka1.rajce.idnes.cz/?sort=date&page=6

Pak mi to nedalo a navrhl jsem si totez letadlo ale s profilem LHK 009 mod . Profil urceny do slabsich podminek na svahu ( vitr 3-7m/s) vznikl zakazkove. Jsem ho narouboval i na moji verzi modelu Cejka. Slusne klouze ,byt Cejka je poradny pluh na vzduch a da i zakladni akrobacku, viz nektere videa Cejky na mem Yutube uctu.

Příloha:
safra _demonstrator _003.jpg
safra _demonstrator _003.jpg
[ 99.41 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]


Příloha:
safra _demonstrator _004.jpg
safra _demonstrator _004.jpg
[ 120.97 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]


Příloha:
safrda _klenuty profil.jpg
safrda _klenuty profil.jpg
[ 73.5 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]


Příloha:
safrda _profilaz.JPG
safrda _profilaz.JPG
[ 76.68 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]


Příloha:
safrda _ rucne  nacmarana  idea  kridla.jpg
safrda _ rucne nacmarana idea kridla.jpg
[ 135.92 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]


Příloha:
safrda _stavebni sablony.JPG
safrda _stavebni sablony.JPG
[ 81.36 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]


Příloha:
safrda _stin.jpg
safrda _stin.jpg
[ 23.64 KiB | Zobrazeno 1524 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Leprechaun profil
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 18:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2009
Příspěvky: 13
To mi trochu připomnělo větroň, který mne kdysi zaujal, a sice Bro-5 Rüta II litevského konstruktéra jménem Bronius Oškinis, který je podle mne docela vhodný pro modelářské zpracování.


Přílohy:
1341o_bro-5_projekc.jpg
1341o_bro-5_projekc.jpg
[ 69.3 KiB | Zobrazeno 1400 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz