Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 13:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Mohl jsem to dát do SZ, ale myslel jsem, že to bude zajímat víc lidí.
LEPDLA NA BALSU (by TomasC) velmi hezky zde Pokus o test lepidel na balzu
Zde na fóru - konkrétně - různě roztroušeno, RCMania(KANAGOM): Zasvěcené vlákno. Neznám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 15:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@mill Věci z překližky jsem napouštěl fermeží a dvakrát štětcem zapon lak První a další broušení 400
Jako poslední vrstva přišel Olejový lak na lodě. Když zásoby došly, přešel jsem na zbytek od parket
vodou ředitelný akrylátový lak na parkety - lesklý Vydatnost 9 až 10m2/litr, podíl tuhých složek cca 30%,
AQUASPORT UNI V1422
pokud jsem se neuklepnul bylo by to cca +0.3g/dm2 Nanášel jsem tak aby se povrch slil, a už neleštil
_ U mne to byly tuhé konstrukce - krabičky. Předpokládám že i Horten je skříň nebo bubliny tedy tuhá konstrukce
Jako první bych zkusil natřít nějaké malé (balsové) házedlo / kus EPS desky s nalepenou překližkou 0.4mm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.12.2021 21:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Dík za tip. Vyzkouším.
Já jsem často používal tohle https://barvy-sprej.heureka.cz/colorwor ... 71-400-ml/.
Velmi odolný, skvělá hubička u spreje, saténový povrch tak akorát pololesklý. Akorát hrozně smrdí, velmi dráždí dýchací cesty, stříkám ho v boxu.
A nebo ředěný čirý vrchní 2K lak na auta.
Zde (Horten) se mi nejvíc líbí klasický zaponový lak. Koupili jste ho ještě někdo jinde (nejlépe levněji) , než rozlévaný za cca 130Kč,- 2dcl nebo litr pod pětistovku u Kavana?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 17:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Zapon laku jsem měl větší množství (podobně jako lodní olejový) někdy z 70-tých let.
Pokud nebyl v v pixle víčkem dolů, měnil hustotu vysychání. Přiměřená trocha acetonu to vždy rychle spravila
Jako povrchový pro úpravy - přírodní dřevo - jsem jej (když jsem spěchal) dával přímo po napuštění fermeží
Nevýhodou, druhu co jsem měl, bylo že dřevě v interiéru se po 4 až 7 letech objevily strávená nelesklá místa.
Oprava zapon lakem byla snadná, a rychlá. Když už finále nespěchalo byla poslední vrstva olejový loďák
_ Díval jsem se se na ceny zapon laků 12/2021 400 až 500 Kč/l, ale i cca 1000 Zaponlack wasserhell
Všechny měli k ředění uváděny nitro ředidla Tenhle mi nešel do hlavy
Kremer zaponový lak, Ředidlo: alkohol
Asi mimo nitro zapon laků, které jsem znal, může existovat i LIHOVÝ ZAPON LAK
RESTAURATOŘI - NALEZENÉ VYSVĚTLENÍ -
zaponový lak používaný umělci a restaurátory
podklad pod zlaté a stříbrné velmi tenké fólie
"Zaponový lak je stále používaný umělci a restaurátory. Jedná se o sloučeninu
nitrocelulózy a alkoholového rozpouštědla. Dnes je možné jej zakoupit ve výtvarných potřebách,
s označením Zapon Lasquuer. Vyrábí ho firma Kremer Pigmente GmbH & Co. KG z Německa"

Synthesia, a.s. - SBU Nitrocelulóza
CELULÓZA - některé typy
– Typy E – rozpustné v esterech, částečně rozpustné v alkoholech
– Typy A – rozpustné v alkoholech, částečně rozpustné v esterech
– Typy MA – středně rozpustné v rozpouštědlech esterového i alkoholového typu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2021 16:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Zapon lak - FAQ Zajímavé příspěvky z modelářských diskuzí
Co mě zaujalo na modelářských diskuzích
čtvrtek 11. února 2010 - Zaponový lak
_ Primárně diskutováno je na kov ne na dřevo. To je dáno tím že nezaplňuje, pro řídkost, póry
ŘEŠENÍ Jiná cesta zaplnění pórů, nebo použít bezbarvé nitro laky s vyšším obsahem sušiny
_ Já k zpevnění povrchu dřeva a zaplnění pórů, pro povrch přírodní dřevo, používal napouštění fermeží
_ Zapon laků se dnes nabízí v obchodech velké množství - stačí Googlem prolétnout web stránky, DOPORUČENÍ


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2021 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Zaponovy lak uzatvara pory a tym chrani kovy pred koroziou. Tak isto uzavre pory na platne napnutom napinacim lakom. Potah jemne "zmakne" ale stane sa nepriedisnym.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz