Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PG DG 800
PříspěvekNapsal: pon 21.03.2022 18:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.2.2022
Příspěvky: 2
Dobrý den, před nedávnou dobou se ke mě dostal model DG 800 o rozpětí 3650mm z výroby pana Gerasise. Je to úžasný, dobře zpracovaný model. Bohužel nemám durofolový překryt kabiny v úplně dobrém stavu, než se pustím do výroby nového, chtěl jsem se zeptat jestli zde nemá někdo tento díl, nebo kopyto na výrobu. I když tuším že se nic takového nenajde doufám v to, nechci se pouštět do výroby celého kopyta. Za všechny odpovědi předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: pon 21.03.2022 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nedá se kabina objednat náhradní? Kdyby došlo na výrobu kopyta, tak lipový půlky a čtvrtky špalků tu mám suchý asi 20 let. A minulej týden mi dorazil asi kubík lípy na topení rok suchej. Vyřezat na cirguli a vybrousit na pásovce kopyto není takovej problém, horší je jak to vakuově vytáhnout pokud je kabina moc velká a nevejde se to do kuchyňský trouby.
Nějaký postupy:
http://jio-faq.blogspot.com/2010/01/kabinka-kopyto.html
https://www.modelplac.cz/pages/tipywork/vacu.htm


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2022 0:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. .já taky chtěl kabinu, ale trouba nestačila.
Tak jsem sehnal topnou plotnu 60x40cm asi tak nějak, 500W, nic moc a udělal troubu zateplenou čedičvatou. Dostat Vivak do těsta na pizzu trvá. No a pak vyjmout, mít zapnutej vysavač, kopyto na dvou špalcích a rámeček narazit na dosedaci plochu kde jsem měl jakési gumové těsnění . . . nastalo kvílení jak si vysavač odporující povoleným příkonům wattovým z EU nasával luft, kudy to šlo . . .
No a takhle to dopadlo, ne jen jednou. Měl jsem problém odhadnout správný okamžik tvárnosti Vivaku . .
Příloha:
kabina vcuc 2.jpg
kabina vcuc 2.jpg
[ 63.39 KiB | Zobrazeno 5373 krát ]


A další problém je prach a statická elektrika . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2022 2:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Celeron píše:
Nedá se kabina objednat náhradní? Kdyby došlo na výrobu kopyta, tak lipový půlky a čtvrtky špalků tu mám suchý asi 20 let. ............



On kabinu ma, alespon to tam ctu,...toz tance s drevenymi bubny mi prijdou jako radeni neukojenych masochistu :D

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2022 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
veka1 píše:
On kabinu ma, alespon to tam ctu,...toz tance s drevenymi bubny mi prijdou jako radeni neukojenych masochistu :D
veka1

Má ale píše, že chce udělat novou. Tak jak bys postupoval Ty, když jsou dřevěný bubny macochismus? :) Laminovat kvůli jedný kabině laminátový kopyto, když není známo v jakým stavu je stará kabina? Já radši ty bubny, kopyto na Oriona bylo u kámoše truhláře hotový z lípy za 20 minut. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2022 11:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Celeron píše:
Má ale píše, že chce udělat novou. Tak jak bys postupoval Ty, když jsou dřevěný bubny macochismus? :) Laminovat kvůli jedný kabině laminátový kopyto, když není známo v jakým stavu je stará kabina? Já radši ty bubny, kopyto na Oriona bylo u kámoše truhláře hotový z lípy za 20 minut. :wink:


njn.. ty si sikovny, nabity energii a chuti do prace. Toz je jasne, ze v taky cas vystrouhas vyzraneho, kulateho Buratina za 20mim.

Ja,jakozto typek znacne liny, nez bych hmouril oko a furt primeroval spalek k trupu, v pripade ze kabinu ci jiny poskozeny dil mam k dispozici,vysmahnu jeho kopii na "kopyto",viz treba kryt prevodovky : viewtopic.php?f=18&t=91074

Nebo, klidne zaklad kopyta vyrobim v dilu co mam a se mi nelibi,nebo ho mam jen pujceny od souseda s tim, ze ho neposkozeny vratim. :|

Tim se sice pripravim o zazitek vymerovani a ladeni 3D povrchu od nuly,ale nemusim mit vse,none? Cilem je vyhnout se takove cinnosti jak to jenom jde... nejsem rozeny bubenik a tanecnik jiz vubec ne a lipy mam jen par prken (spalky se nekonaji) . :oops:

Po vyjmuti tenke slupky polotovaru kopyta z puvodni kabiny ho dokoncim a tvarove upravim dle mych pozadavku viz: https://veka1.rajce.idnes.cz/Kopyto_pro ... _kabiny_./ Pozn. popis je pod tlacitkem "O albu"

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2022 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
veka1 píše:
njn.. ty si sikovny, nabity energii a chuti do prace. Toz je jasne, ze v taky cas vystrouhas vyzraneho, kulateho Buratina za 20mim.

Špatně jsi to pochopil, šikovný, nabitý energií a chutí do práce je kámoš truhlář a modelář Petr. Přivezl jsem trup, on zapnul stroje a už to lítalo. Já bych to žužlal japonkou a brousil na talířovce ještě dnes. Je to zkrátka pan řemeslník. :wink:
Překvapilo mě, že ta 20 let sušená lípa neměla žádnou kresbu a při broušení na pásovce to dělalo než klasickej brusnej prach takovou poletující vatičku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2022 9:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.4.2015
Příspěvky: 81
Pánové, výroba byla ukončena před x lety. Ty formy a přípravky byly rozprodány. Ta 800m se určitě někde vyrábí, nebo to má někdo doma.
Taky by se dalo zapátrat a objednat kabinu k podobné 800.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PG DG 800
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2024 14:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2019
Příspěvky: 1
Zdravím, sice odpovídám se zpožděním ale vyrábím kompletní výrobní program bývalé PG Gerasis...tzn. i zmíněné DG 800


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz