Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Guillows P-51 serie 900
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 7:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
skoro do roka a do dne :)
hezoučký to je


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Guillows P-51 serie 900
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
To vzepětí je vražedné...
Novější stavebnice jsou už vypálené laserem a stejně tak i některé starší předlohy.
Může se dokonce stát, že se vedle sebe sejdou obě varianty stejné stavebnice.
Ceny u dodavatele jsou různé a obchodník vezme často levnější a nemusí vůbec tušit, zda je to marží velkoobchodu nebo rozdílnou kvalitou - tedy cenou dle použité technologie.
Mimochodem, před rokem a půl jsem váhal nad koupí Cessny z té "velké" série za cenu těsně pod litr, dnes stojí ve stejném obchodě bezmála patnáct set.
Cena tedy není malá za to co je uvnitř. Naše stavebnice jsou "poctivější" a také "venku" žádanější. Ale ta cena je vyšší jen pro nás, u nich to tak neberou, díky výdělkům.

Co se týká chvály na zahraničních webech, tak už hodně dlouho mám silný pocit, že jsou daleko méně kritičtí k čemukoliv. Občas nechápu, jakou slepeninu dokáží až nekriticky pochválit. O to jsou ale zase ty weby pohodovější.
U nás se sice dozvíš pravdu, ale na druhou stranu to chce někdy dost odvahy dát na web fotky svého výtvoru nebo prezentovat vlastní názor....
Takže brouzdat na RCG nebo RCU je často přínosnější a radostnější.
Ale to už jsem odbočil....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guillows P-51 serie 900
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 14:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Koupil jsem si několik jejích stavebnic, přestože si vše rád navrhuji sám.
Kolečka ze dřeva, guma snad jen do trenýrek, zjednodušené (pochopitelně) tvary, zvláštní koncepce stavby ( místo nekde vhodnější příhradoviny používají přepážky), "řídká" žebra....
Co mě dostalo, to byla v podélné rovině dělená kabina u Trojana :-(
Chtěl jsem začít mírně úpravy, pak jsem chtěl vyměnit díly z nevhodné balzy a nakonec jsem došel k názoru, že bych de facto udělal vše nové a použil jen obtisky, plánek a pár dílů.
Pěkné jsou naopak vacu výlisky některých dílů. To hodně pomůže.

Ale to je můj přístup, pro uživatele, kterým jsou stavebnice určeny jsou to vhodné stavebnice. Na Trubce je řada videí se stavbami či úpravami na RC.

Kdo chce podobně modelařit, může se poohlédnout na stránkách Alfa model.
Plánek, bez obtisků, výlisky, polystyrenový pěkný trup, doplňky, u některých i pp křídlo, pokud si dobře vzpomínám... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Guillows P-51 serie 900
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 16:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Steve píše:
To vzepětí je vražedné...


Tedy ale nejsem si jistý, že za to může Guillows - já shodou okolností tohoto Mustanga měl (ještě sekaného) a takhle velké vzepětí tam podle mne nebylo. Tedy na modelu jsem ho neměl zcela jistě, nejsem si jen na 100% jistý, jestli jsem ho udělal proti plánu menší anebo Vratan naopak větší. Podle mě spíš to druhé, ale možná mu křivdím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz