Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 14:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 115
Bydliště: Třebíč
Máte nějakou fintu nebo stavební posttp jak stavět trup kosočtvercového průřezu?

Např. jako je u tohoto modelu:

http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2600

_________________
vlečná Bellanca Decathlon (65 ccm) a pár historiků, převážně se spalováky... . Jo, a taky C/L..!


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Napríklad:
http://www.rcportal.sk/galeria/zobraz_foto/foto_id/60063#foto


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 115
Bydliště: Třebíč
Kamil píše:


Díky, ale to není to na co jsem se ptal.

KOSOČTVEREC je tohle:


Přílohy:
kosočtverec.jpg
kosočtverec.jpg [ 10.23 KiB | Zobrazeno 4715 krát ]

_________________
vlečná Bellanca Decathlon (65 ccm) a pár historiků, převážně se spalováky... . Jo, a taky C/L..!
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Mirek D píše:
Máte nějakou fintu nebo stavební posttp jak stavět trup kosočtvercového průřezu?

Např. jako je u tohoto modelu:

http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2600


... 4 podelniky na koncich omotas gumickou, povesis na strop a zatizis zavazim. Pak vkladas ctvercove prepazky ,ktere si poslepujes tak, aby meli presahujici okraje( jako koza na rezani drivi).
Po srovnani geometrie vsechny prepazky postupne prilepis bodove k podelnikum a porad kontrolujes zkrouceni a prohnuti trupu.Kdyz budes s tvarem trupu spokojen, prepazky prilepis nafest . Az lepidlo uschne ( vytvrdne ),muzes poodrezavat a zabrousit presahy list jednotlivych prepazek do roviny povrchu podelniku.

Dalsi moznost ( rekl bych zakladni) je udelat 2x stejne bocnice, predtvarovane v pripravku a pak je ve stejnem pripravku (tahly oblouk z XPS nebo balsy ci preklizky) vzajemne slepit prickama .

Kdyz budou prepazky preklizkove s vyrezy v rozich je pouzitelny podobny pripravekjako ma Kamil, nebo neco takoveho : viewtopic.php?f=119&t=43711&hilit=west+wind+sv23

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
ne, že by na tom záleželo, ale zrovna tohleto je čtverec :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Mirek D píše:

Díky, ale to není to na co jsem se ptal.

KOSOČTVEREC je tohle:

No to som teda netušil. ;-)
Ale vážne. Myslel som to tak, že dva pozdĺžniky upevníš na ten rebrík a máš základ, na ktorom sa dá stavať.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 17:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Já jsem si na plamenáka postavil přípravek , protože si nemohu zablokovat na delší dobu pracovní stůl.


Přílohy:
001.jpg
001.jpg
[ 101.15 KiB | Zobrazeno 4573 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 22:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Ješovice, Liběchov
Staví se jako čtverec akorát ho pak dáš na koso, viz sharkmouth: http://sharkmouth.rajce.idnes.cz/Thermaleer_2x/#


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 12:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Čekal jsem, že to bude jednoznačná odpověď. Přepážky bych osově rozřízl a slepit dvě poloviny trupu. Samozřejmě nosník by byl 1,5mm a potom by se to slepilo dohromady.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Keby to staval na "rebríku", tak by to bolo v podstate to isté, len by nemusel rezať prepážky.
Jednoducho, existuje viac spôsobov.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 13:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kamil píše:
Keby to staval na "rebríku" ...
... nebo podobném přípravku, tak by bylo úplně jedno jaký tvar mají přepážky.

Jen mimochodem, kosočtverec vypadal na základce před cca 45 roky poněkud jinak než čtverec postavený na jeden z vrcholů... Teda pokud mně paměť neklame a úča nekecala :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 13:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
misamltr píše:
Čekal jsem, že to bude jednoznačná odpověď. Přepážky bych osově rozřízl a slepit dvě poloviny trupu. Samozřejmě nosník by byl 1,5mm a potom by se to slepilo dohromady.


Michal


.... myslim ze jednoznacna odpoved tu padla, pokud budeme brat striktne konstrukci z odkazovaneho planu. Popsal jsem to v druhem odstavci ve svem predchozim prispevku a navic je tam odkaz od jmjm na Sarkovo Tthermallera, kde je hezky nafoceno to, co jsem ja jenom popsal.

Technicka: letmym pohledem na odkazovany plan zjistuji, ze v konstrukci trupu je jenom jedna klasicka ( z plneho materialu ) prepazka, do ktere se osazuje snimatelna hlavice s vrtulovym kompletem.Co ted ,kdyz neni co osove rozriznout a nasledne slepit?


Pokud vsak pujde o stavbu symetrickych trupu starsich modelu ,kde se hojne vyuzivalo vazani niti (nebyli tak kvalitni lepidla), casto se stavelo bez pripravku, zavesnym zpusobem.

Jak se vazali prepazky z list a kruhovych spejli , vhodne mj .take pro pro stavbu jiz zminovanym zavesnym zpusobem, pripadne jak se kompletoval jednoduchy spejlovy trup na stole, jsme probirali loni na podzim zde: viewtopic.php?f=11&t=73902&start=30


A kdyz slo o slozitejsi tj. nesymetricky prohly trup pak vetsina konstrukteru pouzila vhodne stavebni pripravky.

Pozn. delene prepazky slepovane na pater jsou odrazem soucasne CNC pucle konstrukterske skoly.
Co na tom, ze je konstrukce jsou obcas neskutecne komplikovane,maji casto s nevhodnou smerovou orientaci dilu na plose balsoveho , nebo preklizkoveho polotovaru, je tam hromada jaloveho materialu, ktery se vyhodi a vzhledm k mnozstvi spojovacich uzlu pripadne zdvojovani nekterych dilu obcas i hmotnost naroste vic, nez je zdravo. Zopar takovych konstrukci lze videt i zde na df.
Rozhodujici a velice zadana vsak je, moznost sestavit dinosaura na sucho, coz je povazovano za vrchol soucasne pucle zamkove skoly. :)


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 14:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ona ta úča měla pravdu. Neb čtyřúhelník se shodnými stranami je nebo není pravoúhlý. Dle úhlu mezi stranami
se společným vrcholem. Když vyjdeme z úhlu svíraného stranami, tak si ušetříme kreslení úhlopříček.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 20:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 115
Bydliště: Třebíč
No, díky všem za snahu.
Kosočtverec vypadá opravdu jinak, ale já tu nechtěl kteslit "püču" a obrázek jsem vygooglil. Není uplně správně.
Trup kterej chcu stavět nemá přepážky (kromě jedné motorové úplně vpředu), proto jsem jako příklad dal odkaz na plán na gumáka. Trup je podobně jako na tom gumákovi z balsových lišt 3 x 3 (bude to tedy poněkud chatrné...), a až po dokončení konstrukce je celý potažen balsou 1,5 mm.
Zbuduju přípravek.

_________________
vlečná Bellanca Decathlon (65 ccm) a pár historiků, převážně se spalováky... . Jo, a taky C/L..!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2016 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Ja pouzivam ram. Je vhodny na akykolvek tvar https://picasaweb.google.com/m/viewer#a ... 2600490609

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz