Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2017 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Zdravím všechny chtěl bych se zeptat kde se dají sehnat plány na soutěžní modely kategorie V ??? Pro mě jako vedoucího kroužku mládeže je to celkem zajímavá kategorie proto bych chtěl vidět nějaký plánek případně něco postavit :-)

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2017 16:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2015
Příspěvky: 51
Blog: Zobrazit blog (3)
Je potrebné upresniť o aké kategórie sa jedná. Či RCV1 resp RCV2 alebo všeobecne voľné neriadené modely bez pohonu i s pohonom. Sám vediem krúžok veľmi dlho, takže mám bohaté skúsenosti so zručnosťou detí za posledných 40 rokov
VLAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2017 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Pokiaľ viem, tak žiadna z voľných kategórií nemá označenie V. Iba, že by mi niečo ušlo. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2017 18:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Uherské Hradiště
Kolega má zřejmě na mysli plán na kategorii dle
Sportovní řád SMČR 2017 Stránka 51. a 52.
9.1.7. KATEGORIE V VYSTŘELOVACÍ KLUZÁKY - PŘEDBĚŽNÁ PRAVIDLA

Rada plánků vyšla v časopise VOLNÝ LET, který vydává Josef Kubeš. Bohužel aktuálně nemám žádný oskenovaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 18:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2015
Příspěvky: 51
Blog: Zobrazit blog (3)
Ďakujem pánovi VEKA1, že ma uviedol na správnu cestu. Vôbec ma nenapadlo, že V sú vystreľovacie klzáky, ktoré sme v krúžku robili a aj s nimi bežne súťažíme. SORRY.
Môžem priložiť vlasnú skúsenosť, že adaptácia bežných hádzadiel PINĎA, SOJKA, STEHLÍK,SOVA na vystreľovadlá nie je najlepšie riešenie a modely konštruované ako vystreľovadlá sú oveľa výkonnejšie.
My sme tiež kopírovali modely z Voľného letu.
VLAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 21:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Mám pro kroužek připravené dva plánky. První konstrukční vystřelovadlo/házedlo je navržené na řezání dílů laserem. V provedení házedlo už bylo postaveno dětmi ve více než sto kusech (LMK Varnsdorf a YMCA Liberec). Pro současnou předepsanou gumu má profil moc tlustý.
Druhé je zmenšené házedlo Vlaštovka na rozpětí 300mm a má již nižší profil. Pošli emailovou adresu a pošlu Ti data v PDF. Je to ale na formát A3.


Přílohy:
Drozd_rev2A_vykres.pdf [126.82 KiB]
446 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 22:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Trochu jsem zabojoval s daty a dal jsem všechny výkresy do jednoho souboru. Šířka prkének balsy na řezání dílů je 100mm, délky:
Balsa 1mm - 333mm
Balsa 2mm - 140mm
Balsa 3mm - 200mm

Zítra na kroužku vyfotím naše modely, trup je už trochu jinak, hlavně držadlo na konci trupu je jiné. Model mi řeže reklamní agentura (http://www.laserem.cz/cs/rezani-balzy/), zvládne to určitě každá jiná vybavená laserovým řezáním.
Výkres druhého vystřelovadla dám za pár dní, musím ho zkontrolovat.


Přílohy:
Drozd_rev2A_cela_data.pdf [259.17 KiB]
394 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Páni kolegové, malinko z jiné strany, už tu padlo, že Azy je vedoucí kroužku, Petr Budai se k tomu "přiznal" taky. A kolik jich zde ještě je? Nestálo by za to, domluvit se s adminem a založit nějakou podsekci, třeba v "ostatním", a vyměňovat si nápady, třeba i plánky a zkušenosti? Určitě nás tu bude víc. Teď to na sebe také prásknu, od loňského školního roku vedu také jeden.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 6:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Zdravím taky jsem jeden instruktor modelářské havěti.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vím, včera jsem se na téma kroužky bavil s vekou1. A co s případnou sekcí pro "kroužkaře"? Ano, nebo ne? Zkusíme se na toto téma pobavit s Tomasem? My řadíme http://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz takhle. Je to spíš rekreační, než soutěžní.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 19:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Za mě kroužková sekce ano , sám tady sosám různé info . Dle mě je zbytečné na každém kroužku zvlášt vymýšlet a odladovat model pro danou kategorii.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 20:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Připojuji slíbené fotky. Držátko je ze skelné pásky šíře 20mm, po vytvrdnutí zastřižené do tvaru. Na pravidla nehleďme, hlavní je dítě s létajícím modelem.

Příloha:
20170123_201445.jpg
20170123_201445.jpg
[ 293.42 KiB | Zobrazeno 6560 krát ]



Ohledně sekce pro kroužkaře by to jistě byl dobrý záměr, jenom se obávám malého zájmu. Už byla snaha vytvořit stránky o kroužcích mládeže (http://www.lmk-juniorklub-uo.cz/krouzky ... la-cr.html), ale o svém kroužku napsalo jen pár vedoucích. Každý rok se koná veřejné jednání komise mládeže klubu leteckých modelářů a jsou zváni vedoucí kroužků. Minulé dva roky to bylo ve Varnsdorfu a účast byla jenom cca 20 lidí a to včetně celé komise a zástupců předsednictva. Letos by toto setkání mělo být opět na podzim v Jihlavě.


Přílohy:
20170123_201407.jpg
20170123_201407.jpg
[ 270.89 KiB | Zobrazeno 6560 krát ]

20170123_201550.jpg
20170123_201550.jpg
[ 266.91 KiB | Zobrazeno 6560 krát ]

20170123_201600.jpg
20170123_201600.jpg
[ 317.64 KiB | Zobrazeno 6560 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Fajn za reakce. Předpokládám, že by se nás tu našlo víc. O nějakém webu - viz lmk-junior klub třeba vůbec nevím. O Varnsdorfu jsem slyšel , ale nějak jsme se "minuli". Nedělám si iluze, ale třeba vlákno o historicích, retro modelech a nostalgii mělo relativně obstojný zájem, byť ne takový, aby to bylo na samostatnou sekci. Vzhledem k předpokládanému tématu by se snad lidi časem osmělili a přidali se. Zatím tu vím o 4 lidech, neříkej, že jsme všichni! TomasC by vznik sekce dle mého mohl podpořit, vždyť je v SMČR, navíc léta závodně, a úspěšně, takže určitě"potěr" podpoří.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Mě malý zájem nevadí , spíš na foru je výhoda že může svým názorem přispět každý / v souladu se slušností a zákony/.
Na historicky 1 sjezdu vedoucích u Pepy von Varnsdorf , jsem byl , druhé z důvodů nedostatku času a financí jsem odpískal . Myslím si že takových bylo více.

P. Budai je pokud vím v rozšířené komisi ministerstva pro práci s mládeží , a má pár připomínek k pravidlům a regulím .

Také kroužkové forum by i pro výrobce stavebnic mohlo být pozitivní.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely kategorie V
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já ke svému vedoucovství přišel téměř jako slepý k houslím (je to na delší debatu). Protože jsem nikdy nechodil do kroužku a všechno se naučil tak nějak sám, tak to podle toho i pytlíkuju. Navíc, tím, že to je pod DDM, tak tam nemám prakticky žádnou výbavu, všechno se pomalu postupně dokupuju. A s nákupy vercajku to také není sranda.
Jinak komunikuju a spolupracuju s vekou1 a kolegou R. Hiesbökem, oba mi dost pomohli, jak teoreticky, tak prakticky. Oběma tímto také děkuji. Oba také stavebnice vyrábějí a jsou, podle mého, také vhodné pro kroužkovou stavbu. Zkusím o nápadu napsat TomasoviC a uvidíme.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz