Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 6:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Koukám že to tady nějak prořídlo. No moje názory model je to hezký je to supr napad ale upřímně když jsem se dočetl jsem kolik stála "stavebnice' vím naprosto přesně kterou andulku děti zvolí .... tahle to nebude :(
Ke spojí ucho - centroplán jsem se již vyjadřoval v průběhu stavby. Spíše než broušení úkosu bych volí metodu " křivého " žebra v místě spoje pak zůstane mnohem více materiálu logicky to tam pak musí být pevnější

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 8:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Díky za názor na ucho , udělal jsem si zkoušku použité balsy na 5mm žebra a podle mě by chtěla ještě tvrdší.
S cenou - nesmíš počítat cenu prototypů , vše bylo kupované normálně v obchodech .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 18:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Dnes večer za bezvětří zalétnuto ,pohoda .
Doladění nechám na větší letiště , jen několik detailů bude potřeba doladit .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 20:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Spojení mezi středem a uchem silnými a zabroušenými žebry bylo zvoleno z důvodu možnosti jednoduchého lakování rovných dílů a vysychání a zrání na rovných deskách. Křídla vysychající na deskách lze jednoduše skladovat.

Příloha:
20170904_190726[1].jpg
20170904_190726[1].jpg
[ 88.85 KiB | Zobrazeno 4249 krát ]




Příloha:
20170905_202725[1].jpg
20170905_202725[1].jpg
[ 69.03 KiB | Zobrazeno 4249 krát ]



Pokud bych zvolil nakloněné žebro, lakovalo by se křídlo v sestaveném stavu a muselo by se přichytit do speciální lomené šablony, která zabere dost místa.

Příloha:
20170905_202953[1].jpg
20170905_202953[1].jpg
[ 80.28 KiB | Zobrazeno 4249 krát ]



Další důležitým důvodem byl požadavek na potah VLIESem. Je pro tento model dostatečně pevný, ale špatně se potahují hrany či malé rádiusy. Také potahování samostatných středů a uch je jednoduší oproti potahování již slepeného křídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 5:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Evidentně si nerozumíme s tím žebrem - žebro na centroplanu bude normálně klasika rovné dejme tomu z balsy 5 mm a to které je první na uchu bude také z balsy 5 mm ale za lepené v náklonu = dá se potahovat vliesem, "masa" tam bude víc takže pevnější a zrat může taky v šabloně odděleně

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pon 25.09.2017 15:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Hiesbok píše:

časovač -
máme již nějakou dobu připravený na dvě serva

4 základní funkce

1 fáze (model na šňůře) - vop mírně natažená SOP rovně
2 fáze vystřelení modelu - po odpojení čidla 1 - 3 sec potlačená VOP
3 fáze samotný let - mírně natažená VOP a mírně natočená SOP
4 fáze ukončení letu - po dosažení nastaveného času - VOP i SOP na plno

Vše plynule proporcionálně programovatelné, jak délka jednotlivé fáze letu, tak výchylka obou serv,
dále pak vypnutí a zapnutí jednotlivé fáze letu podle potřeby.


Časovač není problém, problém je programátor.
Je potřeba jednoduše časovač naprogramovat na letišti podle aktuálních letových podmínek.
Takže mikro USB a talefon s anroidem, nebo vyrobit nějaký modul ( několika násobná cena časovače)
atd.atd.

Takže vyvíjet časovač je v současné době blbost.


To je ale časovač pro buntovací F1A/F1H, u žákovského časovače pro A3/A1 lze nastavení řešit jedním tlačítkem a blikající LED (jedno bliknutí minuta, dvě dvě minuty...), start lze kromě tlačítka řešit i Hall obvodem s magnetem, který je přivázaný ke kroužku šňůry...
Zrovna před pár dny jsem se o tom bavil se synem, zda by to nenaprogramoval, pokud by měl nějaký kroužek zájem, tak by to možná udělal důkladněji jako středoškolskou odbornou aktivitu. Šlo by to udělat i jako ucelenou krabičku 3D tiskem - řídící obvod (asi ESP) a 2,5g servo přímo dovnitř, napájecí malou LiPOL bych radši viděl oddělenou. Pokud by o něco takového byl zájem, tak kdyžtak do SZ, možná bych to zkusil "aktivovat".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz