Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 12:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Zabroušeno , spoje znovu přelepeny / pro jistotu / zkušebně sesazeno , nechám proschnout před lakem.


Přílohy:
P1010328.JPG
P1010328.JPG
[ 161.17 KiB | Zobrazeno 4493 krát ]

P1010329.JPG
P1010329.JPG
[ 139.21 KiB | Zobrazeno 4493 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
No velmi zajímavé, dost se to i andulce podobá :-) Jen koukám třeba spoj střed křídla ucho - nebylo by lepší to dělat metodou jako učili mne ?? a to je nalepit poslední žebro ucha nakřivo ??? Z nám děcka co nedokážou zbrousit přesný úkos ani na přípravku :-)
Jinak myšlenka je to hezká série free modelů pro kroužky zapomnělo se ale na jednu věc - já asi ani neznám reklamku co řeže laserem a pokud taková je určitě asi není u nás na západě. Tady je i problém sehnat blbou kopírku A0+ .... možná je tady na čase začít stavět k tomu i vlastní CNC
A potom elektronické časovače - no to by bylo taky supr protože ať hledám jak hledám časovače graupner nebo KSB je docela problém sehnat a když už tak za docela balík. Dva možná tři ještě v dílně někde vyhrabu ale co pak ostatní ??

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 13:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Na setkání vedoucích se dostupnost domlouvala . Já jsem se ůčastnil jen prvního ve Varnsdorfu , pokud budeš na mistrovství české repbliky mládeže můžete o tom pohovořit. Unás se řezalo hodně modelů ,a prvního řezače-paliče jsem potkal v hospodě.
Plánek díky zámkům není potřeba , vše je jen kolmé, jinak se to dá vytisknout na běžné tiskárně jako plakát.
Pokud projdeš příspěvky Petra Budaie najdeš data k vystřelovadlům , co jsem dával , házedel a vystřelovadel se udělaly spousty , stejně tak P-30.
Upravit konstrukci uší si samozřejmě každý může , stačí pouze říznout V spojku z překližky.Já se to snažím postavit dle konstruktéra protože bych s mím jinak pak nevydržel.

Kouknul jsem na web a našel tuto reklamku s řezáním http://www.niko.cz/kontakty.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Tak určitě si to pak postaví dle svojich zvyklostí. Niko mám pod naší "firmou" kde pracuji - upřímně v takhle malých věcech se s nimi dost špatně až docela neochotně spolupracuje takže jsem ani nezkoumal zda mají CNC ale zkusím se na ně obrátit třeba s postavením nového baráku změnili přístup

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 14:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mám v tomto jistou osobní zkušenost a ta představa o levném řezání v reklamce mi přijde jako slušný úlet. Jednak řada podobných firem nikdy modely (a obecně balsu) neřezala a tak netuší, jak nastavit, jak uchytit atd. a za druhé jsou ceny často dost šílené (právě i proto, že to je atypické). V reálu dává samozřejmě smysl různá individuální výpomoc mezi modeláři (fréz a řezaček je mezi lidmi docela dost), ovšem pak se to často blbě účtuje, což je zrovna pro kroužky problém docela velký (pro ryze osobní použití "bez papíru" je možností více) :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
tak za optání nic nedám navíc po tom co sa třeba ta firma niko dosti rozrostla tak třeba změnila i přístup k malým zakázkám. Nebo si třeba budu naivně myslet že by to mohla vzít i formou nějakého "sponzoringu" a udělat to za hubičku. Máme tady třeba jednu reklamku co mi dělá samolepy na paintballové masky celkem za hubičku protže to je pro děcka na můj druhý kroužek .... za hubičku znamená za velkoobchodní cenu materiálu takže jedna samolepa na masku mě vyjde cca na 50 kč včetně nalepení což je docela hezká vzhledem k rozměrům a pracnosti samolepy navíc je schopná je dodat i pro další paintové kroužky mládeže takže z téhle strany dobrá spolupráce ale bohužel nemají CNC

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 18:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Potaženo , barvený vlies , červený pouštěl barvu a ještě ho bylo málo , budu to muset trochu poladit .
Nalakováno , nemám soustružnické nože ale šroubků matiček a krabiček je zatím dost , podloženo starými nosníky.


Přílohy:
P1010330.JPG
P1010330.JPG
[ 109.74 KiB | Zobrazeno 4431 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 18:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Azy píše:
... elektronické časovače - no to by bylo taky supr ...

Co by jako měl umět? Vyvinuli jsme s kolegou levný časovač pro použití v upoutancích - http://www.jardah.estranky.cz/clanky/di ... geber.html
Tohle by mohlo být asi silně jednodušší... ???

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
No melo by to umět to co klasický časovač od spuštění po určitém časovém intervalu vyhodit vyskovku

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 4:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Takže připojené servo po zapnutí bude v jedné koncové poloze, tam setrvá. Po vyškubnutí propojky (buď rukou před vypuštěním nebo vlečnou šňůrou po odpoutání) začne běžet čas (kolik sec nebo uživatelsky nastavitelný?) a po jeho uplynutí servo přejede do druhé koncové polohy a tam zůstane až do odpojení napájení.
Tak nějak?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 6:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Zdravím pánové,
omlouvám se, ale před odpovědí na Vaše otázky musím dodělat jeden rest a potom udělat několik nepříjemných telefonátů. Potom možná budu vědět více a budu schopen nastínit to, jak bude tento projekt Andulka III pokračovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no spíš než na servo by si myslím že by to bylo lepší takový all in one - vše v jednom . Moje představa je taková aby to vypadalo jako klasický časovač akorát elektronicky. Nevím zda je to proveditelné v elektrice se nevyznám. Btw. když jsme u toho CL timeru kde se dá splašit ???

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 4:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Azy píše:
... si myslím že by to bylo lepší takový all in one - vše v jednom . Moje představa je taková aby to vypadalo jako klasický časovač akorát elektronicky....
no, to by muselo být elektromechanické a to už je vyšší dívčí na snadnou výrobu. Napadá mně třeba využít servo tak jako tak a jeho vnitřnosti vestavět do vhodné krabičky s elektronikou časovače. Ale stejně to potřebuje ještě baterku, asi malinkou LiPolku vestavěnou dovnitř. To už bude výrobek hodný spíš firmičky než domácího kutilství.


Azy píše:
... když jsme u toho CL timeru kde se dá splašit ???
jyrry píše:
... levný časovač pro použití v upoutancích - http://www.jardah.estranky.cz/clanky/di ... geber.html
Jardah píše:
Pro zájemce mohu tento časovač distribuovat za téměř výrobní cenu.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 17:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Pro porovnání obou verzí Andulek přikládám odkaz na naši verzi Andulku 3 Modulár.
Základní verze je s jedelského profilem.
Tento první letový prototyp posloužil pro test nového druhu barev. Takže je trochu těžší.
Je 3 x lakován zaponovým lakem, pak dvě vrstvy barvy (štětcem) a pak ještě jedna vrstva vrchního laku.
Takže simulovaná letová hmotnost s RC, aku a motorem je 226g.
Ještě udělám lehkou verzi a podle toho, co jsem počítal, bychom měli být na letovce od 180 - 200 g opět s motorem, RC a aku.

Příloha:
IMG_0182.jpg
IMG_0182.jpg
[ 91.75 KiB | Zobrazeno 4764 krát ]



Příloha:
IMG_0189.jpg
IMG_0189.jpg
[ 58.35 KiB | Zobrazeno 4764 krát ]



Omlouvám se fotgrafie nejsou nejlepší.

http://hiesbok.rajce.idnes.cz/Andulka_3_Modular/

2x servo DS101
http://www.trivox.cz/?section=item&id=76266

přijímač
http://www.trivox.cz/?section=item&id=68885

regulátor mám zatím nějaký Turnigy (ještě ho ladím, uvidíme podle odběru motoru)

motor o průměru 18 mm

https://www.graupner.com/ULTRA-1806-1306-Stator-1900KV-Brushless-Motor-CW/S7092/

aku 2S 450 mAh úzký dlouhý a čínský (zatím jsou na cestě)
jakmile budu mít vše kompletní, udělám další fotografie vnitřku hlavice

Kalkulovaná cena základní verze stavebnice (křídlo s jadelského profilem) pro kroužky je 390 Kč včetně dépéhá
(s plánem a uhlíkovou trubkou trupu).

Ale je úplně jedno, jestli vedoucí modelářského kroužku naučí děti modelařit pomocí výřezů z reklamky nebo s pomocí stavebnice.
Důležitý je výsledek tj. aby se kluci naučili to, co budou do budoucna v modelářství potřebovat.


časovač -
máme již nějakou dobu připravený na dvě serva

4 základní funkce

1 fáze (model na šňůře) - vop mírně natažená SOP rovně
2 fáze vystřelení modelu - po odpojení čidla 1 - 3 sec potlačená VOP
3 fáze samotný let - mírně natažená VOP a mírně natočená SOP
4 fáze ukončení letu - po dosažení nastaveného času - VOP i SOP na plno

Vše plynule proporcionálně programovatelné, jak délka jednotlivé fáze letu, tak výchylka obou serv,
dále pak vypnutí a zapnutí jednotlivé fáze letu podle potřeby.


Časovač není problém, problém je programátor.
Je potřeba jednoduše časovač naprogramovat na letišti podle aktuálních letových podmínek.
Takže mikro USB a talefon s anroidem, nebo vyrobit nějaký modul ( několika násobná cena časovače)
atd.atd.

Takže vyvíjet časovač je v současné době blbost.

Nedávno jsem testoval toto:

https://www.graupner.com/Radio-Control-mz-4-HoTT-2-Channel/S1031/

Mám pocit (ne jistotu), že to má také něco jako zámek. (při testu se zamkl)
Vysílač je funkční, ale mohu hýbat páčkou jak chci, ale model nereaguje.
( ale nevím jestli jsem měl oficiální verzi)

Takže vysílač po zapnutí a zajištění odevzdám časomíře, ta ho strčí do kapsy.
Po odlétání maxima stačí vypnout zámek vysílače a s modelem bezpečně přistát, tam kde potřebuji.

žádné stresy

A v podstatě používám standartní homologované zařízení - žádný problém s pojišťovnou a bez jakéhokoliv vymýšlení.
přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Andulka 3
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 18:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Hezké , kamera chválí , už byla ve vzduchu ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz