Switch to full style
Modely od vypuštění neřízené. Házedla, gumáky i volné motoráky. Jak soutěžní, tak rekreační
Odeslat odpověď

stojan pro modely P30

úte 11.12.2018 11:31

Zdravím všechny volnoletové blázny :-)
přes zimu se mi povedlo konečně nějakého toho člena kroužku do modelů kategorie P30 a na jaře to vypadá že pár kousků bude létat proto bych se chtěl zeptat zda by byl někdo ochotný mi vyfotit a okotovat popřípadě namalovat stojánek na natáčení gumy abych ho mohl nechat zhotovit děkuji

Re: stojan pro modely P30

čtv 13.12.2018 9:18

Ahoj, něco takového jsem tvořil, snad ti to pomůže. Není to složité...
Dural trubka 10mm x 1m, kousek plechu 1mm, 0,5m mosazného drátu 3mm, 3m špagátu, dva šroubováky jako kolíky pro kotevní špagáty, hřebík 250 (uřezat hlavu) na kotvení stojanu do země.
s1.jpg

26.jpg

25.jpg


ZZ

Re: stojan pro modely P30

čtv 13.12.2018 12:59

Ahoj díky za odpověď ze soutěží vím cca jak to vypadá :-) jde mi hlavně o rozměry cca vrchní části abych se měl od čeho odpíchnout pak si to nakreslím a vytisknu na tiskárně

Re: stojan pro modely P30

čtv 13.12.2018 13:07

Tak to musíš asi podle rozměru trupu éra, já mám mezeru otvorů v horním plechu cca 40mm.

Re: stojan pro modely P30

čtv 13.12.2018 14:59

Ještě doplním některé moje zkušenosti. Někteří doporučují ( hlavně u G-ka a J-čka ) je asi nezbytnost - ocelové lanka na ukotvení. Z praxe vím, že nejsou vůbec vidět a často se o ně zakopává. Na P-30 stačí úplně provázek - lano - "špagát", a čím barevnější tím lepší. Nejlépe červený nebo reflexní.
Držák modelu nemusí být moc široký. Trup je většinou tak do 25 mm, takže bych nešel moc přes 30 mm rozteč a díru na uchysení co nejvíc k horní části a dozadu. Pokud je trup dělaný na 4 vlákna gumy, mohl by velký držák vadit výškovce.
Na stojanu se mi osvědčil držák na natáčedlo - prostě nějaký háček na zavěšení.
Výška podle výšky osoby a zatlučení do země. Natáčení se děje ve výšce pasu, tak aby to tak plus mínus vyšlo. Není to kritické.
Materiál co dům dal. Samozřejmě lehčí materiály jsou výhodou pro nošení. Já to mám vše svařované ze železa.
Jako kolíky mám stanové hliníkové 40 roků staré a přivázané na konci. Šroubováky se zase lepší vytahují. To je věc každého.

Tolik mé osobní zkušenosti, které nikomu nenutím.

Re: stojan pro modely P30

čtv 13.12.2018 22:33

Na tisk horního dílu na 3D tiskárně můžeš zapomenout. Tah svazku o 6 nitích pro P30 je velký a F1G létají na 10-12 nití. Stojan byl ve Volném letu a rozměry záleží na tom, z čeho ho děláš a na modelu, který budeš natáčet.

Re: stojan pro modely P30

pát 14.12.2018 8:58

Nesmysl - na 3D tiskárně jsem tiskl i klouby ke camping židli pro 100kg osobu, proti tomu je P30 naprostá legrace a F1G nic mimořádného.
Tohle je jen o inteligentním návrhu...
Podotýkám, že tímto netvrdím, že je 3D tisk automaticky dobrý nápad, někdy je ohnutí kusu plechu daleko jednodušší varianta, ale tvrdit, že to "nejde" je zavádějící.

Re: stojan pro modely P30

pát 14.12.2018 11:43

nechám si určitě poradit od Petra Budaie ... nicméně od něj jsem se dozvěděl sousty praktických rad co se stavby P30 týče. Nápad to vytisknout ( neříkám že to možná v budoucnu nezkusím ) se mi v hlavě zrodil z důvodu že u nás v kraji je prakticky cokoliv sehnat tak mi to přišlo nejjednodušší :-) a F1G a podobný u nás zatím nehrozí až úspěšně dostavíme a zalétáme pár kusů P30 tak možná ...to budu muset z někým zkonzultovat celkovou technologii sklápění vrtule a podobné vychytávky ... zatím se držme při zemi u P30

Re: stojan pro modely P30

pát 14.12.2018 11:44

Petr Budai píše:Na tisk horního dílu na 3D tiskárně můžeš zapomenout. Tah svazku o 6 nitích pro P30 je velký a F1G létají na 10-12 nití. Stojan byl ve Volném letu a rozměry záleží na tom, z čeho ho děláš a na modelu, který budeš natáčet.

Tak ten volný let asi nemám ... odebírám ho teprve rok :-( mohu tě požádat o sken toho článku kde to bylo ???
Odeslat odpověď