Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2022 14:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Tomu prostě nešlo odolat :)


Přílohy:
IMG_20220504_135256~2.jpg
IMG_20220504_135256~2.jpg
[ 92.34 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2022 7:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 358
Bydliště: Ruda nad Moravou
Super, těším se na nějaký "unboxing" a rešerši !

Ty motory teda za hubičku nejsou, ale co dnes je, že?
A jsem rád, že motory JSOU - mám jen staré L1, ale projektík i na L3 = asi si udělám též radost :-)
Nevíte, jestli za "tím" stojí zase Dr.Z ? ( http://minimakety.cz/rapier/other/Inter ... /index.php )

Ještě by se hodila ona tabulka, co byla k Rapierům = prostě doporučené rozpětí a váha modelu. Zkusím pohledat (pokud někdo nemá...).

Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2022 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No, zpráva to potěšující je, o tom žádná. Ovšem trochu mě rozhodila cena, 5 ks L-4 za 440,-Ká není žádná láce. Jeden let vyjde dráž, než kdybych létal s nějakým velkým žhavíkem celé odpoledne

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2022 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Je vůbec něco schopné letět na ty nejmenší motory? tam bych nad tím třeba i uvažoval, start pod 40kč už není taková hrůza, ale to bude nejspíš jen do úplného bezvětří s malým, lehkým érem což?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2022 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To bude určitě pro opravdové prcky. V minulosti jsem postavil repliku Picola a zkusmo jsem na ní dal motor L-3. Dnes už nevím, kolik model vážil (měl jsem v něm dokonce kompletní RC výbavu). Letělo to, ale žádný zázrak. Model mohl mít možná 100 g (opravdu nevím). Aby to mělo nějaký výkon chtělo by to poloviční hmotnost (odhadem). Na Outerzonu jsem našel nějaké plánky na modely poháněné podobnými raketovými motory. S L-1 by se nejspíš daly pohánět takové ty stínové modely s rozpětím kolem 400 - 500 mm.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 9:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 358
Bydliště: Ruda nad Moravou
DAF píše:
S L-1 by se nejspíš daly pohánět takové ty stínové modely s rozpětím kolem 400 - 500 mm.

TO je skoro moc, 500mm určitě - tak nějak mám vnitřní strop pro L-1 350mm. (ale někde byla tabulka s doporučením rozpětím a váhou modelu, herdek).
Osobně mám teď zatím jen právě celobalsové stínové modely viz
https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=5313 (ano,větší - ale samokřídlo)
https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=1600
a lítá to, jen to chce skutečně mít CO nejlehčí.
Letos chci konečně vyletět s konstrukčním MIDGET 50 viz https://www.jetex.org/jetex_plans/detai ... image_id=1
Perfektně lítal zde známý SnowFlake viz https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=11003 - díky konstrukci je lehoučký a je to vlastně "výkonostní model".
A pak dělal modely i pro Rapiery Rudolf Hiesbok (ale z nabídky asi zmizely s ohledem na nedostupnost motorů - třeba se tam vrátí?).
Nemyslím si, že něco s prostorovým trupem atd. bude na L-1 ideální - i když jak vidno, i maketky na rapiery (i L-1) lítaly a lítají !

Prošel bych pro inspiraci plány viz https://www.jetex.org/jetex_plans/index.php a vybral adekvátně k motoru co tam byl (Jetex, Rapier) motor TSP.

Ale mé staré motory (balíky viz 1.strana vlákna) jsou už nespolehlivé, musí se hodně navrtávat a pak vypadávají knoty, chce to zprovoznit na odpalování elektriku. Nemá někdo doporučení = průměr kanthalového drátu + napájení? Udělátko už mám (viz 1.strana vlákna a drát 0,25mm, musím asi experimentovat s napájením).

JJ, je to dost drahý pšoukání, ale když se podaří start - je to paráda! A co je dnes zadarmo že? :wink: Bayeux


Přílohy:
LittleSwoosh.jpg
LittleSwoosh.jpg
[ 95.1 KiB | Zobrazeno 2732 krát ]

AtomBaby.jpg
AtomBaby.jpg
[ 68.99 KiB | Zobrazeno 2732 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Na rovinu přiznávám, že jsem moc "raketových" modelů neměl šanci postavit. O motorech S-1 a S-2 jsem se dověděl, když se přestaly prodávat, a to jsem v té době měl vhodný model. Mprodával se L-29 Delfín a TS-11 Iskra, možná ještě něco, já měl Delfína, jen ne ten motor. Pokud mě paměť nešálí, nebylo na prodej motoru rady "S" nějaké věkové omezení? A když jsem se k tomu chtěl vrátit v rámci kroužku, situace se opakovala.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 11:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
https://www.modelcentrum.cz/produkt/YOK ... sb.-i58440
Ohku na L1 mají ještě skladem v MC

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 11:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
A když se tu opět zmiňovala cenová náročnost startů raketového modelu (mimochodem to je věc kterou rozhodně dál řešit nehodlám!) tohle musí být něco s tím chodit pravidelně létat! Jen se tam používají motory Klima D3P
https://www.modelcentrum.cz/produkt/Kli ... it-i138253
:) ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
REX píše:
A když se tu opět zmiňovala cenová náročnost startů raketového modelu (mimochodem to je věc kterou rozhodně dál řešit nehodlám!) tohle musí být něco s tím chodit pravidelně létat!...

Bohužel, pokud bych to chtěl realizovat na kroužku, tak bych tu otázku řešit musel.

Ještě mám v zásobě pár originálů Rapier L-3, třeba je využije aspoň na nějakou ukázku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
DAF píše:
Bohužel, pokud bych to chtěl realizovat na kroužku, tak bych tu otázku řešit musel.

Ještě mám v zásobě pár originálů Rapier L-3, třeba je využije aspoň na nějakou ukázku.


V autoškolách taky nejezdí s Lamborghini nebo třeba Ferrari ale drží se obyčejné masové klasiky.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.05.2022 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To máš sice pravdu, ale neustále řeším s rodiči kolik a jak velkých modelů budeme stavět. Chtěl jsem pro ty pokročilejší (už na RC) větší model, oni by rádi spíše menší. Když přijdu s tím, že postavíme model, který za pět minut létání "spotřebuje" pohonné hmoty za pět set, co myslíš, že mi na to rodiče řeknou?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2022 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Takže Iskra už letěla, zatím pouze jednou a nic moc let, budu muset doladit a zkrotit :)
Nemohl jsem už dočkat a večer, kdy jsem doufal že se vítr uklidní, stejně trochu foukalo, ale to mě neodradilo. Po zapálení a odhození proti větru udělala přemet o velkém průměru a přistála nedaleko v trávě se stále běžícím motorem, následoval další odhoz, který byl povedenější, několik okruhů, myslím že 4 a přistání. Bohužel další motor se nám nepodařilo zapálit, ať už díky větru a sirkám, tak po vyhoření zápalnice motor nezažehl ( zkusil jsem 2 motory a ani jeden) :( nevím kde byla chyba, ale doma jsem vzal jeden nezažehlý motor, vrták průměr 2,2mm a zlehka jsem navrtal, vzpomněl jsem si na Rapiery.... Zkušební zážeh motoru v kombinačkách po této úpravě proběhl normálně.
Ještě jsem dnes opět zaklouzával a přidal olovo do čumáku a líbilo se nám to víc, bohužel se opět rozfoukalo, tak jsem let s motorem vzdal...


Přílohy:
IMG_20220512_182148.jpg
IMG_20220512_182148.jpg
[ 260.93 KiB | Zobrazeno 2543 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2022 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pamatuju na stavebnice TS-11 Iskra a L-29 Delfín, myslím od Igry. Měl jsem Delfína, sice bez motoru, ale létal parádně. Iskru jsem neměl, ale předpokládám, že mohla létat podobně. Bohužel ani od jednoho nemám plánek. Kdyby tyhle modely (nebo podobné) zase někdo začal vyrábět, byla by to parád. Jednoduchý model vhodný pro kroužky, start hodem, vystřelením gumičkou, případně vhodným raketovým motorkem (byť ta poslední varianta není levná)...
Kdyby náhodou někdo ze zdejších měl tyhle plánky (ideálně v elektronické podobě), měl bych zájem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2022 8:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 358
Bydliště: Ruda nad Moravou
DAF píše:
Kdyby náhodou někdo ze zdejších měl tyhle plánky (ideálně v elektronické podobě), měl bych zájem.

Delfína od IGRA (a mnohé další poklady) jsem našel ve fotkách nevyčerpatelné studnice jménem VEKA, snad se nebude zlobit za PíáR...
https://veka1.rajce.idnes.cz/Experiment ... _hazedla./

Já mám "svého Delfína" od Balsamodel, podle mě je hooodně IGROU inspirovaný, na S-1 (zatím jako dekorace, s S-1 nemám zkušenosti).
Foto jen z výstavy modelů zde https://photos.app.goo.gl/4m7g3mB45ACLjzKb8

(Balsamodel.cz kdysi dělali ještě Mig 29 a OV-10A Bronco - to jsem pro změnu přebastlil na 2 gumičky s vrtulkami IKARA. Bronco mají kupodivu u Pavla Víta v krámě, zbytek už bohužel nee). Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz