Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 21.07.2020 22:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
sharkmouth píše:
...
To ostatní z mého předchozího příspěvku znovu podepisuji :D

Jistĕ, máš zkušenosti, já ne. Ani nevím co v tomhle vláknĕ vlastně dĕlám. :roll: Prostě mne to téma zaujalo.:lol:
Kupříkladu to, že se svazky mažou ricínovým nebo silikonovým olejem, jsem kdysi kdesi zaslechl (no já svou gumu pochopitelnĕ nikdy nemazal = asi velká chyba), vím i to, že guma stárne a ztrácí kvalitu, ale to, že se svazky gumy i perou (nebo podle Tebe neperou) se dovídám tady prvnĕ. 8O
:mrgreen:
Ale gumu jsem používal a dost často. Vázali jsme tím křídla RC V1 a M1, než přišly do módy plastové šrouby. :P

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 21.07.2020 22:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
sharkmouth píše:
nenechají si poradit od zkušenějších a kategorií protřelejších kolegů...


haha ... to beriem ako vtip :mrgreen:

to je uuuplne ale uuuuuuplne inak, oni sa poucia a obratom ruky danu vec este daaaaaleko "vylepsia" :mrgreen:


... proste pozrie si uspesny model, pochopi na nom jednu zo 100 ficurii a tu vylepsi dvojnasobne ... pri com pokazi tych zbyvajucich 99 ficurii ktore nepochopil a navyse uplne rozhadze krehky balanc odladeneho modelu

... ale ja to beriem tak ze vyvoj sa nemoze odvijat bez rozbitych nosov a vymetania nepriechodnych uliciek :mrgreen:

... sak tiez som bol taky :mrgreen:

... len sa clovek musi vyrovnat s tym ze v priebehu kariery odladi model, a potom pride niekto co o tom prd vie a "vylepsi" ho ... boli to, ale je to psychicky problem autora, nie ziaka, proste inak to nejde :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.07.2020 22:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
VTjr píše:
že se svazky mažou ricínovým nebo silikonovým olejem, jsem kdysi kdesi zaslechl


netusim preco, ale my sme mazali gumu glycerinom z lekarne ale fakt neviem kde som to zobral, mal som <15 rokov


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2020 10:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
igorb píše:
haha ... to beriem ako vtip :mrgreen:

No dobre Igor, ale neviem či dnes majstri sveta organizujú pre lanko-chtivé a gumo-chtivé deti/mládež letné školiace kempy, ako kedysi za Gábriša, kam si nepochybne chodil aj Ty. :roll: Ak áno, tak prepáč, ak som sa mýlil. :oops:
Ale je mi jasné, že to je aj o peniazoch :| , sám to platiť nebudeš, otázkou je, či si to tí účastníci budú ochotní sami zaplatiť. Gábriš mal na to Zväzarm, kde bol peňazí dosť a jeho slovo malo asi dostatočnú váhu na to, aby si nejaký rozpočet vybojoval.
Nehovoriac o tom, že tých lanko/gumo-chtivých bude dnes významne menej. :(

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2020 10:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.9.2019
Příspěvky: 130
Bydliště: Staňkov, ČR
Obrázky: 5
Jak píše sharkmouth... je vidět, že s létáním na gumu má praxi. Ostatní příspěvky jsou spíš jen z teoretické roviny nebo klábosení.
Děti hodně baví si svazek natočit a letět, je to pro ně fakt zážitek v době všeho na elektriku cítit v ruce ten tah a moment při natáčení a pak držení vrtule s natočeným svazkem před vypuštěním modelu. Trup na gumáčka se v žádném případě nemusí stáčet jako trubka, to je nesmysl. Kalinovo plánek Ťuhýk a Stehlík je inspirací pro generace, obojí létá výborně.
Guma se namazat nemusí, ale svazek se zničí téměř okamžitě a výkon dodaný vrtuli je malý. Na mazání tedy záleží! ale tak jak píše již zmíněný sharkmouth, zejména pro děti je jedno zda mažou nějakou silikonovou vazelínou, glycerinem, nebo nějakým speciálem.
Já v F1G létám svazky, které jsem zdědil a které létali už v r. 1988 a od té doby jsou namazané a mimo letu pečlivě uložené. Jde pravděpodobně o TAN 1, která se k nám dostala přes španělského modeláře. Fungují normálně, dokonce jsem se s nima dvakrát rozlítával na MČR, protože jsem nic lepšího neměl k dispozici a v roce 2010 jsem tak získal titul. Dneska na soutěže nejezdím, ale s modely si létám pořád, je to nádhera.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2020 15:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
VTjr píše:
No dobre Igor, ale neviem či dnes majstri sveta organizujú pre lanko-chtivé a gumo-chtivé deti/mládež letné školiace kempy, ako kedysi za Gábriša, kam si nepochybne chodil aj Ty. :roll: Ak áno, tak prepáč, ak som sa mýlil. :oops:


Bohuzial majstri sveta byvaju v mestach a tam ked najdes decko tak prve co urobi zajde to obchodu a tam prve co urobia ze mu predaju vysielacku, lebo bez nej modelarcit nejde.

Ale v mensich mestach a miestach decka mame, tam to stoji naludoch co maju ochotu sa tomu venovat. J amozem tak akurat poradit, pomoct a odmakat modely (= dat knofhof)

ale aby si vedel ze uputane decka tu mame dam foto ako decka mozu lahko a spolahlivo nabehnut s plackoletmi ... na ME MS chodime s juniormi aj na dospelackych miestach s dobrymi vysledkami, alebo napriklad vytaz minulocneho juniorskeho world cupu v akrobacii je slovak predtym bol 2 a zacinal prave s tamtakymi plackoletmi ktore su urobene tak, ze zodpovedaju letom velkym modelom vonku (no a to aby to lietalo je prave uloha toho majstra sveta o ktorom hovoris :mrgreen: ), takze sa na tom naucis celu zostavu a kludne trenujes celu zimu s lacnym (a hlavne za 10 minut opravitelnym) modelom a potom ked prides von s vecsim a drahsim modelom tak si usetris sklamania ktore sme ako decka zazivali a ktore eliminovali 90% zaujemcov, lebo som mesiac staval, potom prisiel na plac, v prvom lete to zapichol a siel domov :roll: ... ak ta pustia do telocvicne ... a zase v Bratislave kludne zabudni, to neuplatis, takze lepsie podmienky mas niekde mimo centier.


Přílohy:
DSC_5966.JPG
DSC_5966.JPG
[ 81.68 KiB | Zobrazeno 3111 krát ]

all.jpg
all.jpg
[ 115.48 KiB | Zobrazeno 3111 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2020 18:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Pekné fotky. :D
Veď áno, Igor, máš svätú pravdu, viac v SZ, aby som naďalej nezasieral vlákno o gume. :oops:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz