Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 30.01.2021 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jde sice o časovač, ale taky o Konora a jeho proměnu.
S tím že model snadno uletí jsem se nesmířil a hledal řešení. To co tady vidíte na fotografiích ještě není vyzkoušeno v terénu, ale už se to blíží.
Po uběhnutí nastaveného času se váleček (vpravo nahoře) vysune a výškovka "kopne". To je jasné, je to stejné jako i u spousty jiných letadel. Tady se ale váleček zarazí o trubičku ocasních ploch a její délkou v trupu, si snadno seřídím velikost "kopnutí". Nasadit jde snadno pinzetou zespoda, kde přes víčko vidím kam mám váleček nasadit. Vše bude schované v trupu. Nic nebude koukat ven, kromě kolíčku a gumičky výškovky.
Trup jsem musel lehce zvětšit, aby nad i pod časovačem zůstala "masa" balzy s překližkou a nezlomilo se to. Je taky o 2 mm v místě časovače silnější. Ale dopředu k čumáku a dozadu až za křídlo se ztenčuje.
Samotný časovač je přišroubovaný dvěma M1,6. Šroubky jsou v hliníkových válečcích z druhé strany trupu. Válečky mají průměr 3,5 mm, závit M 1,6 je průchozí a jsou na výšku přesně tolik, aby podepřeli víčko z plexiskla silného 1,1 mm. To víčko lehce přesahuje nad překližkovou bočnici 0,8 mm. Slabší nemám. Už i tohle jsem dělal z obalu na CD. Ve víčku jsou otvory na zapínání a ovládání časovače, bez nutnosti víčko sundat. Stačí mi k tomu malá tyčka, pinzeta, nebo šroubováček. Sundat se musí pouze při nabíjení baterie, ale i tady zvažuji udělat boční vývod konektoru a nebudu muset šroubovat už nic. Zatím to ale nechám, jak to je.
No a váha toho co vidíte je celkem 5,00g. Samozřejmě to ještě není vše, úprava výškovky a trupu vzadu si taky něco vezmou.

Příloha:
časovač 1.jpg
časovač 1.jpg
[ 45.34 KiB | Zobrazeno 7941 krát ]


Příloha:
časovač 2.jpg
časovač 2.jpg
[ 40.83 KiB | Zobrazeno 7941 krát ]


Příloha:
časovač 3.jpg
časovač 3.jpg
[ 72.72 KiB | Zobrazeno 7941 krát ]


Příloha:
časovač 4.jpg
časovač 4.jpg
[ 30.22 KiB | Zobrazeno 7941 krát ]


Příloha:
časovač 5.jpg
časovač 5.jpg
[ 53.37 KiB | Zobrazeno 7941 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 31.01.2021 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Několik dalších fotek z instalace:
Výškovku zatím neukážu, protože je "ošklivá" :? projde kosmetickou úpravou.

Příloha:
časovač 7.jpg
časovač 7.jpg
[ 40.03 KiB | Zobrazeno 7892 krát ]


Příloha:
časovač 8.jpg
časovač 8.jpg
[ 40.18 KiB | Zobrazeno 7892 krát ]


Příloha:
časovač 9.jpg
časovač 9.jpg
[ 47.47 KiB | Zobrazeno 7892 krát ]


Příloha:
časovač 10.jpg
časovač 10.jpg
[ 62.08 KiB | Zobrazeno 7892 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.01.2021 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
z dnešního lítání

Příloha:
P1310069.jpg
P1310069.jpg
[ 46.21 KiB | Zobrazeno 7870 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.01.2021 22:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2007
Příspěvky: 278
To je paráda!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.01.2021 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Výškovka obdržela výztuhu z překližky 0,8 x 2 mm na náběžku v délce 20mm a uprostřed ve tvaru, co můžete vidět na fotografii. Všechny úpravy i včetně pružinky váží na ocase navíc o 0,72 g.
Příloha:
P2010084.jpg
P2010084.jpg
[ 26.11 KiB | Zobrazeno 7817 krát ]



Příloha:
P2010086.jpg
P2010086.jpg
[ 25.43 KiB | Zobrazeno 7814 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2021 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Něco k letové hmotnosti Konora, Konorů.
Zvážil jsem všech 6 co mám zalítané, kompletně hotové. A z jednoho z nich, (zelený) jsem použil křídlo i pro trup s časovačem.
Musím upravit výslednou hmotnost v popise plánku a to proto, že nejlehčí má 36,5 g a nejtěžší 40,1 g. Který kolik nevím, nepřipadá mi to podstatné. Původně měl necelých 33 g, ale to byl ten potažený folii. Papírové křídla jsou lehce těžší.
A teď ta nejzajímavější věc. Trup s časovačem včetně křídla má přesně 40,02 g. Vážil jsem to několikrát a na několika váhách. I když je větší a má v sobě časovač hmotnost se "vůbec nezměnila". To mi připadá super.
Že je tady velký prostor k odlehčování je mi jasné. Jak jeden starý známý řekl, "když s tím tvrdě přistaneš a nic nepraskne odlehčuj". No a Konor je schopný bez poškození přežít špatné hození a střemhlavý zrychlený pád do zmrzlé země. Odzkoušeno nespočetně krát. :o
Závěr je jednoduchý. Časovač nemusí nutně navýšit hmotnost. Ale bezpečnost určitě.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2021 20:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2010
Příspěvky: 31
Bydliště: Unhošť
Super práce!!! Nějaké detaily o časovači?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2021 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Co by tě zajímalo?
popis je tady:

Příloha:
Časovač - SVK.pdf [345.04 KiB]
317 krát

Jinak jsem z něj nadšený.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2021 17:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2010
Příspěvky: 31
Bydliště: Unhošť
Super dík, to jsem potřeboval. Byl s dodáním nějaký problém? Uvažuju, že si ho taky koupím v dám na P30.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2021 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Poslal ho v pondělí a ve středu byl namontovaný. Takže žádný problém s dodáním. Pan Potancok, je naprosto perfektní a spolehlivý. Ale vím že nemá další. Bude dodělávat, ale nejsou skladem. Bude mi psát až budou k dispozici, můžu pak dát info. Sám mám zájem ještě o dva.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2021 20:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2010
Příspěvky: 31
Bydliště: Unhošť
Jasně, dej info :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Dnes odpoledne jsem si byl "zaházet". Už mi to docela lítá, jen ta technika hodu je potřeba stále pilovat. Už je zalítaný i Konor s časovačem, ale vyzkoušet ho bude potřeba v termice. Jinak funguje opravdu dobře. Zkoušel jsem ho nastavit na 15 vteřin a po odhození je přistání bezpečné, bez poškození.
Pokud bude zájem, nakreslím řezací - brousicí šablony na nový trup pro 3D tisk, vytvarované přesně na časovač od pana Potancoka, tak jak jsem ho stavěl já.
V dohledné době se v prvním příspěvku objeví i plánek trupu pro tento časovač.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2021 8:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Časovač super, to nemá chybu :-)
Spíš bych měl jiný dotaz - neuvažuješ o začátku experimentování směrem k DLG verzi? Ono je to z hlediska házení opravdu někde jinde, než "klasika", hlavně u takto velkého modelu to je výrazná výhoda...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2021 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Uvažuju a už docela dlouho. Možná od začátku co jsem to začal kreslit. Ale popravdě u mě vyhrálo to klasické házení z jediného důvodu a to je, že je mi sympatičtější. Pravdou ale je, že to brzo přijde a bude i verze DLG. No brzo, spíš už na tom "teoreticky" dělám. :wink: Odkládám to schválně. Chtěl jsem mít několik perfektně létajících klasických verzí.
A potom, mám rozdělané už 2 roky jedno (chuťovku) letadlo v kategorii F5J. To sem ale nepatří. A je složité dělat naplno několik druhů modelů najednou.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
V prvním příspěvku je vložený plánek trupu na Konora s časovačem...

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Hugacek a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz