Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Další vylepšený (větší nosná plocha, časovač) Konor připravený k záletu. Dnes jsem pouze zaklouzával a seřizoval vyvážení. I tak jsem se docela proběhl. Ten ledový vítr mi ale dal. "Poctivé" házení budu zkoušet až někde jinde, protože na mém obvyklém místě jsou obrovské, husté keře trnek.

Příloha:
P1210051.jpg
P1210051.jpg
[ 38.22 KiB | Zobrazeno 4383 krát ]


Příloha:
P1210050.jpg
P1210050.jpg
[ 56.23 KiB | Zobrazeno 4383 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2022 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
První lety za mnou. Trchu musím doladit, protože se někdy "utahuje" v zatáčce. Ale to srovnám. Jinak kluz a let (zkoušeno téměř v bezvětří) perfektní. Časovač, super věc. Splnil to, co jsem očekával.

Plánek pozměněného, novějšího modelu, vhodného do slabého větru a bezvětří, Konor termik:

Příloha:
Konor termik.pdf [142.14 KiB]
196 krát

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Naposledy upravil Golfista dne sob 29.01.2022 17:15, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 29.01.2022 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Z dnešního lítání:
Jel jsem hned po východu slunce. Bezvětří mi pro zálet a ladění vyhovuje víc. :wink:

Příloha:
P1290062.jpg
P1290062.jpg
[ 188.29 KiB | Zobrazeno 4194 krát ]



Příloha:
P1290065.jpg
P1290065.jpg
[ 201.5 KiB | Zobrazeno 4194 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2022 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
tomashr píše:
Časovač super, to nemá chybu :-)
Spíš bych měl jiný dotaz - neuvažuješ o začátku experimentování směrem k DLG verzi? Ono je to z hlediska házení opravdu někde jinde, než "klasika", hlavně u takto velkého modelu to je výrazná výhoda...


Velký nebo menší. Já to prostě vyhodím pořád tak nějak stejně vysoko. A měl jsem možnost vidět na soutěži házedel, (zrovna včera) jak někdo hází klasickým stylem (oštěp) do výšek 2x větších než já. Je to o tom, že je potřeba mít fyzičku i věk na perfektní hody. Konor nezklamal a lítal podle mých představ i z těch menších výšek. Na letošní zimní lize házedel jsem vypozoroval, že klasický hod je nižší, zato bezpečnější. Častěji se stávalo "házečům", že s otočkou to přehnali a poškodili. To neznamená, že klasicky nejde letadlo rozbít. Konor se osvědčil v pevnosti na 100%. Tím myslím, že za celou dobu lítání a spousty špatných hodů i kolmo do země, nikdy nic neprasklo. Křídlo se na kolíčkách a ani na šroubku nikdy neutrhlo. Kolikrát model udělal "kotoul" na zemi přes ocasky a taky, nic jsem neopravoval. Ale jo, opravoval jsem často potah, protože jsem já blbec, přistál nespočetně krát v ohromně velkých, hustých a vysokých keřích trnek. Papír je na potah skvělý ale trnkám neodolává. :lol:

Jinak už pracuji (kreslím) Konora ve verzi dlg. Samozřejmě s časovačem.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2022 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
No tak ti teda pěkně děkuji... Už mám vytištěný plánek a asi začínám stavět... To jsem tak potřeboval tříštit čas :-D už jsem pár hazedel postavil, ale nikdy jsem je nenaučil pořádně přecházet do kluzu, povedl se tak 1 z 10 přechodu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2022 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Neboj. To nové tak brzo nebude... :wink:

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2022 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
blesk píše:
nikdy jsem je nenaučil pořádně přecházet do kluzu, povedl se tak 1 z 10 přechodu.


Taky se to pořád učím. A, našel jsem způsob jak to zlepšit. Já to mám tak cca 8:2, dobrý:nepovedený přechod. Pracuji na 100% úspěšnosti. Bohužel do toho může ještě promluvit malá výška. A i když bude přechod do kluzu perfektní, nenalítám "maxo". Chce to trénovat a trénovat. A na nic nečekat, let přibývá a sil ubývá.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2023 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
tomashr píše:
Časovač super, to nemá chybu :-)
Spíš bych měl jiný dotaz - neuvažuješ o začátku experimentování směrem k DLG verzi? Ono je to z hlediska házení opravdu někde jinde, než "klasika", hlavně u takto velkého modelu to je výrazná výhoda...

Na zkoušku jsem jednoho Konora, již postaveného a zalítaného "předělal" na hod s otočkou. Stačilo vlepit do koncového oblouku kousek zápalky, lehce změnit geometrii křídla a nastavil směrovku. Světe div se jde to. Pokud se někomu zdá, že to nebude ono, tak ať to zkusí a uvidí že to opravdu jde. Házím znatelně víš a lítám déle. O to víc se ale teď bojím termiky.
Všechny změny jsem dělal na letišti 2.3. odpoledne. Doma jsem pouze vyztužil poslední část křídla další vrstvou papíru ze spodní i vrchní strany. Nic víc.
Až bude chuť, předělám tak ještě jedno, nebo dvě letadla a zbytek si prozatím nechám v původním stavu, klasický hod oštěpem. Zkoušel jsem ho hodit i dnes na zrušené soutěži kvůli silnému větru, jen tak. Nic neprasklo, vše drží jak má, až nato, že jsem se hooodně prošel na druhou stranu obrovské louky.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz