Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nováčkovo rozčarování
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 19:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2020
Příspěvky: 4
Jako nováček s RC modely jsem si nechal poradit od odborníka ( prodejce profi modelů autíček)s výběrem auta pro syny 4 a 5 let.
Doporučeny byly ECX BArage a MUSCLE RACING.
Jako člověka naprosto neznalého v tomto sortimentu mne překvapilo následující:
1) Vypínač schovaný pod kapotou, která se vždy musí komplikovaně sundat ( malé dítě to nezvládne)
2. Nabíjení s nutností rozebrání a fyzického odpojení akumulátoru . To, že tam není běžný komerční USB konektor na přístupném místě mne opravdu překvapilo. ( opět operace co dítě nezvládne)
3. Reálná doba ježdění do 10 min
( naprosto nedostatečné)

Chtěl jsem koupit trošku kvalitnější výrobek s volantovým ovladačem s trimovaným plynem, ale tyto nekomfortní úkony udělaly z vánočního dárku nepoužitelný krám v domě.
Oparvdu neexistuje autíčko pro děti okolo 5 let s volantovým ovladačem co vydrží alespoň 20-30 min jízdy a má inteligentní vypínání a nabíjení - co by zvládlo i dítě?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2020 7:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Je to tady tvůj jediný tudíž první příspěvek i tak. To máš obě autíčka? 1. MUSCLE RACING 2. ECX BArage ?
Neuvádíš jakých omezení doporučení (tvé přání), kterého se měl odborník, prodejce profi modelů autíček držet.

Kvalitnější výrobek: volantový ovladač s trimovaným plynem, minim. 20-30 minut jízda, pro dítě do 5 let
je hodně volné minimálně v rozmezí ceny. Trimovaným plynem asi rozumíš omezení/přepínání max. rychlosti.

Tvoje: "USB konektor na přístupném místě mne opravdu překvapilo. ( opět operace co dítě nezvládne)" a
Obsah balení u MUSCLE RACING:RC auto, RC ovladač, Nabíjecí baterie, Nabíječka na 220 V Manuál
Zase překvapilo mne. Nabíječka 230V je v příkrém rozporu s požadavkem " pro dítě do 5 let".

A ani si nemyslím, že v 5 letech je nezbytné ovládání RC soupravou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2020 16:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2020
Příspěvky: 4
Ano mám obě auta.
Zadání bylo velice strohé - věkový rozsah 4-5 let a volantové ovládání.
Prodejce nabídl uvedené auta, které jsem si prošel v popisech a připadlo mi to O.K.

Ohledně nabíjení - 230V a USB nabíjení jsou přeci jen dvě rozdílné věci.
Jde o to s jakým napětím na konektorech se manipuluje.
To, že je USB nabíječka v zásuvce a z ní vede 2m kabel s nějakou verzi USB konektru
přece nevylučuje bezpečnou manipulaci dítětem. Konkrétně mám USB nabíječku s výměnným 2 m kabelem zakončeným mikro USB , které si děti sami připojují na ALBI tužku pro čtení a malou nabíjecí svítilnu. Navíc je možnost využít pro nabíjení nějakou výkonnou power banku ( 20000mAh)

Tento typ ovládání mi přišel jako vhodnější - než klasické čudlíky, kdy to děti bez rozmyslu mačkají a
nevycvičí si žádný cit. Toto podle mne dítě naučí mít cit pro ovládání otáčení a nácvik jemné motoriky.

Ale asi RC modelařina je v tomto hodně geekovská a rozpojování pididrátků po 10min jízdy je cool.

Snažil jsem se vyhnou levné Číně s nevhodnýma frekvencema a najít něco ve střední třídě.
Podle výsledku mne to ale bohužel zklamalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2020 18:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2011
Příspěvky: 17
Bydliště: D.K.n/L
zdravím, jaký máte názor na rc buggy 4x4 od FG, a vubec na firmu FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nováčkovo rozčarování
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2020 22:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.12.2015
Příspěvky: 119
Bydliště: Louny
dadoc píše:
Jako nováček s RC modely jsem si nechal poradit od odborníka ( prodejce profi modelů autíček)s výběrem auta pro syny 4 a 5 let.
Doporučeny byly ECX BArage a MUSCLE RACING.
Jako člověka naprosto neznalého v tomto sortimentu mne překvapilo následující:
1) Vypínač schovaný pod kapotou, která se vždy musí komplikovaně sundat ( malé dítě to nezvládne)
2. Nabíjení s nutností rozebrání a fyzického odpojení akumulátoru . To, že tam není běžný komerční USB konektor na přístupném místě mne opravdu překvapilo. ( opět operace co dítě nezvládne)
3. Reálná doba ježdění do 10 min
( naprosto nedostatečné)

Chtěl jsem koupit trošku kvalitnější výrobek s volantovým ovladačem s trimovaným plynem, ale tyto nekomfortní úkony udělaly z vánočního dárku nepoužitelný krám v domě.
Oparvdu neexistuje autíčko pro děti okolo 5 let s volantovým ovladačem co vydrží alespoň 20-30 min jízdy a má inteligentní vypínání a nabíjení - co by zvládlo i dítě?

Jaké konkrétní modely máte koupené ?

_________________
http://mara126.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 0:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
1. Ano ta šestice pidi sponek (clips) jistící karoserii, je obtížně manipulovatelnéá(bez nástroje) i dospělým
video Unboxing před dobou 14:11 uvedeno níže. Dát jen dvě je nic moc moc řešení
2. Ono ani s použitým konektorem baterie - auto (po odpojení - nabíječka se nemanipuluje snadno
3. NiMH 220mAh 4.8V díru do světa neudělá Čas 1.5 h nabíjení je všude Čas jízdy nikde Závisí na stylu jízdy
LIVE: ECX Barrage UV 1/24 4WD Crawler Unboxing
https://www.youtube.com/watch?v=3JviC-Rt8FI

ECX Barrage UV 1:24 FPV 4WD RTR - FPV kamera FX805 FPV 25mW (cca 4 k Kč, $220, Kód: ECX00018T2)
https://profimodel.cz/cs/do-1-18/132025-ecx-barage-uv-1-24-fpv-4wd-rtr-sedy-605482209899.html

Pokud je k mání za 2.8 (k Kč, Kód zboží: ECX00019T1) ke koupi bez FPV, tak za ty peníze v CZ se
Hliníkové šasi, proporcionální natáčení předních kol + proporcionální rychlost a vlhku odolný hned tak nevidí
1:24 ECX Barage UV 4WD RTR
https://youtu.be/C8gpshQssUw

Máte někdo provedení s FPM (Kód: ECX00018T2) ? Tam je v popisu: "Výrobce navíc pamatoval i na ty,
kteří si chtějí do modelu umísti další LED osvětlení z přijímače je vyveden kabel s napájením."
Video Unboxing v době 14:11 čelní světla svítí... Pokud kabel nejde přes přepínač On/Off
šel by na něj připojit přechod s konektorem pro nabíjení. (Za 1.5 h nabíjení pohon vychladne.)

! Pořád je to jen HRAČKA za relativně malý peníz = Její životnost bude krátká. Opravy u 1:24 piplačka

==EDIT01 horizonhobby Comment (Raccoon45)
I'm toying with cutting a notch in the truck bed for better access to the on/off switch.
Pracuji na vyříznutí otvoru v ložné ploše, pro snadný přístup k vypínači On/Off


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 9:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2020
Příspěvky: 4
to Mára126: mám konkrétně ECX Barrage UV 1:24 4WD RTR žlutý ECX00019T2
Muscle Racing 1:43 DK4301BM

to Guchar: ano, je tam i další kablík na světlo,ale ten je paralelně zapojený k tomu prvnímu
tzn- oba jdou přes přepínač. Auto jsem pořídil za 2600.

Vypadá to, že oželím záruku a do zadní části jak je šedý ovál tak nabastlím DC konektor
a někde do šasi zvrchu přepínač, který nahradí zároveň ten nepřístupný a levá poloha bude "provoz"
a pravá poloha "OFF/nabíjení". A na ten dodávaný měnič napětí dám DC konektor.
Ale tohle jsem teda čekal, že by mělo být rovnou od výroby.

A ještě bych měl dotaz , jestli se dá použít acu s vyšší kapacitou nebo jaká je závislost kapacity
na přehřátí pohonu? Když bych použil třeba 4,8V 400mAh, aby auto jezdilo aspoň 20min, tak jestli to dá i ten motorek. ( trim plynu je nastaven na cca 1/3 maximální rychlosti)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 11:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dadoc Obávám se, že to odvisí od způsobu jízdy. Takže si to budeš muset zjisti pro své podmínky
Na korbě je místa dost. Čína teploměry nejsou drahé ani těžké a kterýsi má i dvě čidla a údaje na displeji zaráz
Takže bych jej dal na korbu a čidla - termistory IN a OUT protáhl k motoru a ESC, NiMH budou asi v pohodě
Emos 02101
https://www.mall.cz/bezdratove-teplomery/emos-02101

NiMH 4.8 V, 220 mAh dle všeho tam je 48 x 21 x 10 mm, = 2/3AAA, 37 g I když najdeš místo +37g zůstane
Důsledek vyšší váhy vyzkoušíš snadno s původním accu + zátěž 40g při váze modelu 200g + 20% nabíc.
https://www.astramodel.cz/en/catalog/ecx/ecx-1-24-barrage-uv-4wd-scaler-crawler-rtr-fpv-green-p67137.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2021 23:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2020
Příspěvky: 4
Tak jsem ECX Barrage upravil a dodal přepínače.Jeden na světla ( světlomety LED berou 18mA)
a druhý na hlavní vypínání. Přidal jsem i nabíjecí konektor do přední masky. Vyměnil acu na 4,8V 400mA
( je jen o 1cm delší než původní). A autíčko už je konečně použitelné. Ještě tam chci dát i malou LED ( 1mA) když jsou vypnuté světlomety ,aby bylo poznat jestli je zapnuto.

Ještě kouknu na ten MUSCLE RACING, aby se nemusel vytahovat komplikovaně akumulátor.
Nemá někdo tip , jak snížit rychlost?Autíčko jezdí zbytečně rychle ( bohužel nemá TRIM na plyn jako u ECX BArage)


Přílohy:
20210107_231813a.jpg
20210107_231813a.jpg
[ 75.41 KiB | Zobrazeno 10583 krát ]

20210107_230132a.jpg
20210107_230132a.jpg
[ 53.13 KiB | Zobrazeno 10583 krát ]

20210107_230055a.jpg
20210107_230055a.jpg
[ 39.23 KiB | Zobrazeno 10583 krát ]

20210107_225916a.jpg
20210107_225916a.jpg
[ 78.23 KiB | Zobrazeno 10583 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.03.2021 7:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2021
Příspěvky: 19
Mohl bych vás požádat o info zdali nemá někdo zkušenosti s tímto modelem??? ? Přemýšlím že bych si ho do budoucna koupil. Docela se mi líbí ale bojím se že kvalita nebude nic moc za tu cenu za kterou se prodává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výběr auta
PříspěvekNapsal: stř 17.03.2021 21:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.3.2021
Příspěvky: 3
Zdravím, už zde řeším problémy s diferenciálem u auta co má syn (HSP EXM 16) jsem naprostý neznalec... Měl jsem sem zaplout ještě před výběrem, ale spoléhal jsem se na obchodníka. Ale s tímhle autem jsem se moc netrefil. A bavilo by mě jezdit se synem aby jsme závodili hecovali se.. třeba ho to chytne a časem mu koupím lepší stroj.
Takže si chci koupit druhé auto pro sebe. Ale zatím do toho nechci rvát moc peněz takže vybírám v cenové hladině do 5k a to mě traxxas nějak nestačí...
Jezdíme na přilehlém škvárovém hřišti tráva svahy, hlína, asfalt.. Vybral jsem asi toto: WLtoys 12427 2,4G 1/12 4 WD mělo by to mít kovový diferenciály a zvládat terén co chci a cena mě připadá tak v pohodě. Sice jsem ochotný něco přihodit, ale nemůžu se v e.shopech vyznat nikde tam není možnost výběru diferáku, elektroniky abych si auto co nejvíce přiblížil svým požadavkům.
Budu rád za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 10:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Zdravím všechny. Mohl bych poprosit o radu? Mám doma malinkého prcka (1 rok) a baví ho auta - pouštíme doma autíčka na klíček a setrvačník. Přemýšlel jsem, že bych pořídil nějaké RC autíčko na doma - nevím ale jak vybírat. U dědy jsme už stihli jeho RC autíčko totálně zdemolovat, takže kritéria jsou: odolnost (pády z výšky, přisednutí / přišlápnutí vahou kolem 10 kg, s tím souvisí možnost případně koupit náhradní díly), velikost cca do 20 cm (ale není podmínkou), alespoň nějaké terénní schopnosti (překonat práh, dětskou podložku atd). Kdyby to jako bonus vypadalo jako reálné auto (tudíž aby se to líbilo i mě), tak by to bylo úplně super. Otázkou je, jestli podle zadaných parametrů bude vůbec něco existovat. :) RC soupravu mám, nemusí to být RTR set. Předem děkuji za rady!

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RBX10 Ryft Rock Racer
PříspěvekNapsal: čtv 21.10.2021 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Ahojte Borci,

celkem se mi líbí tahle kára:

http://www.axialracing.com/products/axi03005t2

Wraith už se nedělá a tohle mi přijde jako podobný, ale vylepšený nástupce. Umí to i crawlení i bashing.
Co vy na to?
Máte už s tím nějakou zkušenost?

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Můj první RC model
PříspěvekNapsal: pon 01.11.2021 7:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.11.2021
Příspěvky: 2
Chtěl bych si koupit RC model, ne jen hračku (tu jsem koupil dětem), ale něco lepšího. Cenově do 10k. Aby to mělo střídavý motor a silnou baterku. Líbí se mi tenhle model, akorát má poměrně slabou baterii a navíc jen NIMH (možná tam půjde silnější lithiová baterie?).

https://www.mojerc.cz/140658/traxxas-e- … 076-3-blue

Bude to dobrý kup nebo bych měl pořídit něco většího? Případně je něco co si jako začátečník neuvědomují a tento model to nesplňuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj první RC model
PříspěvekNapsal: pon 01.11.2021 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
zkoušel jsi ten odkaz otevřít?

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz