Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 1:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
:roll: :roll: :roll: to je zrovna ten případ, toho kšuntu, kterýho se chce někdo zbavit. A i těch 13. stovek je za to moc. Víš vůbec co je ten model za značku(výrobce)? Seženeš na to díly? Kluci se Tě snažili nasměrovat ke koupi bazarového Traxxase, Hpi, Team Losi. Případně toho Himota, na to aspoň seženeš díly....

Chápem, že do začátku nechceš investovat 7000kč. Kolik si tedy ochotný pustit? Dopředu píšu že rozpočet 2000 kč, je vhodný tak na nějaký Tesco autíčko typu vaporizr.

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 21:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.3.2017
Příspěvky: 26
takže třeba...https://www.sbazar.cz/john.cz/detail/26 ... -eamba-xr1

https://www.sbazar.cz/mateikama/detail/ ... -4wd-24ghz

?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
To druhy Himoto se dá koupit za 3800 novy to chce taky vzít do úvahy.
https://www.rc-rc.cz/produkty/himoto-sh ... o3EALw_wcB

Tohle auto je taková lacino drahá zkušební verze RC auta. (bude určitě potřeba o dost víc servisu než dražší model)
Možná bude počáteční nadšení které může brzy vystřídat hořkost a zklamání.
Che to počítat s tím že na NIMH baterky budeš jezdit možná 20 minut dle stylu jízdy, a pak dlouho nabíjet...

Je to levné auto nebude mít výkony a robustnost a trvanlivost traxxase za 10x tolik to jasné a snad s tím každý počítá.
S tím modelem bych bych rozhodně nejezdil po trávníku, ono pojede v trávě ale motor a převody budou trpět baterie bude raz dva vybitá motor regulátor se může přehřát.
Takže spíš větší asfaltová plocha nebo škvárové hřiště, jezdit daleko od překážek a patníků jinak rychle něco ulomíš. Skokům bych se začátku úplně vyvaroval.
Velmi pomalu si zvyšovat agresivitu jízdy jinak to rozbiješ dřív než bys čekal, a počítej s tím že něco se určitě pokazí nebo něco rozbiješ tomu se nevyhneš.
Sněhu bych se taky vyhnul, alespoň pro začátek i vodě odolné auto je lepší na jízdu ve sněhu předem připravit.

Možná to co sem napsal je až odrazující ale na druhou stranu když tě to začne bavit půjdou očekávané cenové limity rapidně nahoru.

Klidně to Himoto zkus ale chovej se k autu velmi opatrně jinak ho zničíš (tohle platí více či méně i pro drahé značky) a budeš zklamanej a odradí tě to od RC aut.

No a jestli něco koupiš a začneš jezdit, tak se ozvi a napiš jak si dopadl a jestli tě to baví a nebo jestli bylo něco špatně, my co se snažíme poradit budem rádi vědet že to co jme ti poradili tobě snad pomohlo...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
I to první Himoto xr-1 se dá koupit nové za 2370 Kč. Takové inzeráty nabízejíci hračkojidní ojetinu za cenu skoro nového stroje nebrat! To přece nemůžeš myslet vážně, že kvůli úspoře pár stovek koupíš jeté auto s neznámou historií, místo nového se zárukou...

Koukáš se sveřepě furt špatným směrem :-)

Polopaticky:
buď hledej
a) jeté, ale kvalitní auto na bazaru, tedy Traxxas, HPI, atd.
b) nebo se spokoj s Himotem, ale novým!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 16:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Rikam, ze bych do toho nesel.

Prestan uz setrit a uvazuj trosku "vys". Kdysi jsem byl v podobne situaci jako ty, za kazdou cenu jsem chtel auto na dalkovy ovladani. Ale ja byl tak blbej, ze jsem dokonce vzal neco z hrackarstvi, byt lepsiho. Stalo to nejaky 2 litry a po mesici jsem to reklamoval, protoze dosah byl asi 10 metru. Vratili mi penize, dosetril jsem a koupil Kyosho Mini Inferno. Pak do nej nasypal asi 25 tisic a cely ho prekopal. Za to jsem mohl mit luxusni novou desetinu. Ale nak se zacit musi :-)

Ja za sebe rikam, ze tohle bych nebral ani zadarmo. Proc? Protoze jsem si uz par auty prosel a vim, co chci, aby auto umelo/melo. Napriklad:

- kovove olejove tlumice
- stridavy pohon (s tim, ze to pohonne ustroji snese)
- LiPol baterky

Tenhle model je stejnosmer s obycejnymi MOZNA olejovymi tlumici a baterku muzes hodit rovnou do kose (recyklace). Vysilacka je analog v lepsim pripade 40 MHz, v horsim 27. To znamena ruseni kde se da. V dnesni dobe je 2.4 GHz uz standard.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Máš jednoznačně pravdu, ale ono se snad každej autíčkář musí prvním autem spálit. Když to ustojí a koupí pak konečně něco lepšího a pak vydrží.
Skoro každej začínal na nějakém více či méně horším stroji, a postupně se vypracoval k něčemu lepšímu.

Tazatel nechť zajde do nějakého klubu v okolí co jezdí s rc auty a nechá si poradit z očí do očí v rámci fóra jsme už asi vyčerpaly možnosti a více fóristů se tu shodlo jak začít...
Je těžké radit někomu kdo už si udělal názor... Já byl stejný taky si se začátku nenechal poradit a stálo mě to zbytečně víc peněz než mohlo, ale i o tom modelařina je je prostě drahá a nevyplatí příliš se šetřit.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.3.2017
Příspěvky: 26
vážení, všem díky za rady....
nákup jsme prozatím odložili i kvůli radám zde, celkem mě odrazuje ta finanční náročnost....necháme to uležet a uvidíme...díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 8:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Já bych hlavně docela varoval před představou ježdění na trávě... Vyšší je děs i pro model lepší kategorie, posekaný "anglický trávník" na zahradě si zase totálně zmrvíš, rytí při odpichu je velké už s obyčejným stejnosměrným motorem 540.
Podle mne pro ježdění po zahradě je lepší nějaký crawler či expedition, který jezdí záměrně docela pomalu, ale zase má velkou průchodnost terénem, tak si člověk může vymýšlet blbosti typu rozsypaných polínek dřeva, přejezd schůdku a tak. Přitom tím, že se podobný model osazuje záměrně "pomalejšími převody", tak tolik netrpí ani levnější podvozky a i obyčejná Tamiya CC01 má dobrou šanci chvíli vydržet.

Buggy/truggy cílená na rychlost už chce vhodnější prostor na ježdění, nějakou udusanou hlínu atd. Pokud něco takového v okolí máš, tak to je dobrá volba a osobně bych asi zde debatované Himoto úplně neodmítal. Sice ho nemá moc cenu "tunit" na silnější pohon, nicméně s dodanou 540 to není zlé a na nesoutěžní vyblbnutí to docela stačí. Náhradní díly jsou dostupné docela dobře.
Počítej ale s tím, že i tady už cena povyleze - za necelé 4000 je model s motorem, reglem a RC soupravou 2,4GHz, to by šlo, ale akumulátor je nevalný a nabíječ vyloženě bídný, takže pro plné využití to chce ještě nabíječku, k ní zdroj a další lepší akumulátor(y), což bych viděl tak na alespoň 2500-3000.
Zase ale tyto peníze navíc už jsou investice do budoucna, nabíječ se bude hodit i později, dost možná i akupacky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 11:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.9.2015
Příspěvky: 104
Bydliště: Olešnice na Moravě
Ahoj, co říkáte na toto:

https://hobbyking.com/en_us/bsr-berserk ... ?wrh_pdp=7

Nechci moc skákat ani trhat rychlostní rekordy, spíše mě láká prostupnost terénem a zdolávání překážek. Jsem blázen do letadel a toto chci jen ke kávě na zahradu když bude foukat:-)

Předem děkuji za případné rady.
Marcel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Asi bude pro Tebe spíš vhodnější nějaký Crawler, bo to co jsi vybral je truggy a ty jsou právě stavěný na dráhu, skoky a rychlost.
Na relax ke kávě, hledej něco takového http://www.losi.com/Products/Default.as ... D=LOS03004

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 12:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.9.2015
Příspěvky: 104
Bydliště: Olešnice na Moravě
darth.hokro píše:
Asi bude pro Tebe spíš vhodnější nějaký Crawler, bo to co jsi vybral je truggy a ty jsou právě stavěný na dráhu, skoky a rychlost.
Na relax ke kávě, hledej něco takového http://www.losi.com/Products/Default.as ... D=LOS03004

Díky. Rád bych do toho ale rval LiPolky co mam doma. Takže od 3S-6S . Nejraději bez vysílače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
macekol píše:
Ahoj, co říkáte na toto:

https://hobbyking.com/en_us/bsr-berserk ... ?wrh_pdp=7

Nechci moc skákat ani trhat rychlostní rekordy, spíše mě láká prostupnost terénem a zdolávání překážek. Jsem blázen do letadel a toto chci jen ke kávě na zahradu když bude foukat:-)

Předem děkuji za případné rady.
Marcel


Takhle drahou 8minovou truggy z KH nevím jestli je to dobrá volba radši ověřenou značku z bazaru tj pořád dokola zmiňované značky Lossi, HPI, Traxxas, a další.
Nebo nebo crawler jak píše kolega, truggy je pořádně rychlá a agresivní to se kafem spíš poliješ než vychutnáš.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 15:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Auta z HK většinou celkem jdou - jsou dostupné díly, leccos je navíc sice označeno jako "Hobbyking", ale pak se ukáže, že to je nějaká víc renomovaná firma jen s jinou nálepkou. Tu odkázanou Truggy osobně neznám, obecné zkušenosti s Hobbykingem ale nejsou špatné.

Spíš souhlas s tou polemikou kolem typu modelu, mě to podle popisu požadovaných vlastností fakt sedí daleko víc na nějaké expediční auto či crawler, nejspíš by vyhověla i obyčejná Tamiya CC01, ilustrační příklad třeba http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=t ... 2015110002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 17:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.9.2015
Příspěvky: 104
Bydliště: Olešnice na Moravě
Díky za vaše reakce.
Našel jsem video na kterém je vidět přesně to, co od auta očekávám, ale model za 15t. určitě nechci.
Traxxas Summit
https://www.youtube.com/watch?v=h4K1hnuP8iY
Mám vůbec šanci najít něco podobného za menší peníz a ještě aby se do toho daly rvát baterky co mám do letadel?
Díky za trpělivost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nového auta
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 18:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.9.2015
Příspěvky: 104
Bydliště: Olešnice na Moravě
To co mi doporučuje darth.hokro, Losi 1/10 Nightcrawler 2.0 vypadá super, ale to už je takový truck trialový speciál mi přijde a navíc baští 2S. Každopádně zůstává jako jeden z možných.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1051 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz