Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 21:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2015
Příspěvky: 37
Obrázky: 0
2200mah je malo,pri kazdej baterii je rozmer tak podla toho ale vätsina 2s lipoliek ma standartny rozmer

_________________
Traxxas e-revo brushless
Traxxas summit
Arrma Granite


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 18.05.2016 20:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 20
summec píše:
2200mah je malo,pri kazdej baterii je rozmer tak podla toho ale vätsina 2s lipoliek ma standartny rozmer



Já je osvědčená baterie?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2016 14:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2015
Příspěvky: 37
Obrázky: 0
minimalne 5000mah a minimalne 30C,znacku ti neviem povedat na trhu je ich vela na vyber

_________________
Traxxas e-revo brushless
Traxxas summit
Arrma Granite


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 23:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.6.2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Nové Město nad Metují
dagx píše:
2x dvoučlánek je právě těch 16,8V.Jsou přece baterie zapojené do série ne?Kabely u tohoto regulátoru z něj lezou jednotlivě takže to vidět přímo neni a podrobněji jsem to nezkoumal.Jestli se teda nepletu pouštíš do toho 33,6V :!: :!: :!:


takze pokud správně uvažuji, můžu použít 2x 4S baterie s tím, že je u regulátoru musím zapojit paralelně... tam ale nejspíš narazím na to, že baterie bude moc velká aby sem jí vecpal do kastlíku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2016 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Ano.U sumita prostě musíš vybrat baterky které se vejdou do kaslíků.Viděl jsem i různé ůpravy od uříznutí vrchní části kaslíků a přemístění elektroniky na vyrobené držáky až po výrobu vlastních podvozků z duralu,uhlíku.Mě se kvůli větší kapacitě nebo z důvodu použití jiných baterií nic z toho nevyplatí vytvářet.Nejrozumnější varianta je pro běžného uživatele koupit baterky co tam patří.

S tím paralelním zapojením baterií u regulátoru si jistý nejsem.Nevím jak je to tam zapojené.Namátkou jsem ale narazil na tohle video,takže to asi nějak proveditelné je:
https://www.youtube.com/watch?v=pT7xZFg ... qw&index=8

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2016 22:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.6.2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Nové Město nad Metují
Jo, v tom videu je hezké a jednoduché řešení. Spojit jednu větev a do druhé zapojit 1 až x baterii 4S paralelně - tím nenavýším napětí ale proud. T.z. že nemusím hledat 2S baterie s tak vysokým C, ale stačí použít 2 a více paralelně zapojených 4S s polovičním odběrem. Až se někdy budu chystat na několikadenní pochod, pouvažuji nad tím :lol: .
Duralové plato může být hezké, lépe chladit, ale v plastu vidím výhodu že může víc pružit.

Minulý rok v létě se mi podařilo spálit Titan, tak jsem tam vrazil motor od DeWalt-a (možná někde najdu i přesné označení kdyby někdo chtěl). Hodně se dá najít na angl. fóru. Zatím spokojenost, jednou jsme s kamarádem a jeho cca 1/10 truggy dělali závody na jemném štěrku. Měl ohromnou výhodu váhy, já výhodu 4-kolky. Vyjezdil jsem baterky stylem brzda-plyn a ten motor se mi uvařit nepodařilo. Byl horký že by se na něm dalo smažit, ale drží. Komu odešel origo motor a nechce investovat do brushless komba, doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 10:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.6.2016
Příspěvky: 14
Ahoj,
dívám se už nějakou dobu po Summitovi. Jde o aktuální model 56076-1. Tady jsem četl že nekdo nemá rád stejnosmerny motor a hned by ho menil za střídavý ale ten zase neni moc voděodolny atd.... Summit uz jě nějaky ten rok na trhu a opravdu ten dnešni stejnosmerny motor i když je asi pořád stejny jako u prvniho modelu vydrží okolo 20h?? To je tak na par měsicu a pak zase kupovat dalsi za tisic korun. A nebo koupit střídavy za xxx tisic korun.
Proč dnešní summit stoji 21000kč a ten prvni model okolo 15000? v čem je takovy rozdil??
A nebude třeba nejaky v dohledne dobe uplne novy summit ze střídavým motorem?
Chci ho mit na jizdu v lese a samozřejme na pořádný teren. A občas na vyblbnutí jen tak. Kdyby ten stejnosmerny byl opravdu tak špatný tak proč by ho tam dávali do auta ktere stoji tolik poenez.....

¨děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Když se Ti summit líbí ale znáš ho jen z internetu a nemáš žádné zkušenosti,nejlepší bude oslovit někoho a zajet se na to podívat.Pokud si z okolí,klidně přijeď.Můžeš si to vyzkoušet.Tak se toho dozvíš nejvíc.S motory máš tři možnosti.Originál stejnosměrný,levné střídavé kombo a drahé střídavé kombo.Záleží na osobních preferencích,co od toho očekáváš,styl jízdy,kolik jsi ochotný investovat.Každá varianta má nějaké plusy a mínusy ale použitelné jsou všechny,Já používám stejnosměr a levné střídavé kombo.Můj stejnosměrný motor je myslím 7 let starý a OK.Na modelu se od začátku jeho výroby téměř nic nezměnilo kromě novějšího typu vysilače s nějakou telemetrií(celkem k ničemu).Střídavý pohon se asi neplánuje.Model na něj není primárně stavěný.Taky už je to celkem veterán a traxxas má už jiné priority.Za 30 000 se stříďákem by to asi moc prodejné nebylo :)
V téhle diskuzi se model myslím probírá od jeho vypuštení do prodeje:
http://www.rcauta.net/forum/topic11778- ... ummit.html

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 14:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2014
Příspěvky: 215
Obrázky: 53
Rada2309 píše:
Ahoj,
1. střídavý ale ten zase neni moc voděodolny atd....
2. Proč dnešní summit stoji 21000kč a ten prvni model okolo 15000? v čem je takovy rozdil??
3. Kdyby ten stejnosmerny byl opravdu tak špatný tak proč by ho tam dávali do auta ktere stoji tolik poenez.....


1. otazku vodeodolnosti mozes riesit bud plastidipom, alebo nanoprotechom. ak mas vodeodolny regler, tak to vela roboty nie je, na youtube je plno tutorialov ako na to
2. rozdiel nie je skoro v nicom, traxxas zohladnuje inflaciu a ochotu ludi platit za to iste viac a viac
3. to iste co hore

..ak chces z toho dostat aj nejaku rychlost a vykon v ramci zabavy, alebo mas rad "projekty" a techniku, tak chod do striedaku. zivotnost bude dlhsia, setup to bude zaujimavejsi a jazdny prejav trochu lepsi tiez. predpokladam ze aj jazdny cas sa ti predlzi , minimalne pri pomalej jazde.

_________________
dt-01,df-02,Asso b4.1,Sworkz s104,Ejebo,TLR 8ight-t 2.0,Xray xb9,Agama a8,Schumacher SVR,Xray XT8e


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2016 13:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.6.2016
Příspěvky: 14
Ahojte,
mám ješte par dotazu ohledne Summita....
videl jsem že se tam davaji obě aku najednou ...Muže byt připojená jen jedna? a když jsou obe dve zapojene tak se vybiji prvne jedna a pak druha a nebo obe součastně? na obe dve aku originál to vydrží hodinku jizdy??

Když si koupim Lipo mužu je střídat s origo Nimh??

děkuji za odpovědi :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 12:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.6.2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Nové Město nad Metují
Rada2309 píše:
Ahojte,
mám ješte par dotazu ohledne Summita....
videl jsem že se tam davaji obě aku najednou ...Muže byt připojená jen jedna? a když jsou obe dve zapojene tak se vybiji prvne jedna a pak druha a nebo obe součastně? na obe dve aku originál to vydrží hodinku jizdy??

Když si koupim Lipo mužu je střídat s origo Nimh??

děkuji za odpovědi :-)


Mám origo Li-Po 2-článkové 7600 mAh, a ty při hodně klidné jízdě cca hoďku dají.
Vybíjí se obě najednou, musí být zapojené obě baterky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Baterie jsou zapojeny do série takže teprve spolu dodají modelu požadované volty.Na jednu to nepojede.Vybíjejí se při jízdě stejně(optimálně by měly).Pokud je jedna v horším-jiném stavu,bude to znát na výkonu nebo na délce jízdy.Lipo a nimh střídat můžeš jen je u lipolek dobré si nějakým způsobem ohlídat koncové vybití a nepřekračovat ho.Ovlivňuje to životnost baterie.Délka jízdy je ovlivněna nejvíc stylem jízdy a převodovým poměrem pastorek-spur.Čím agresivnější jízda,tím dřív vybito.Hrubým odhadem při obou extrémech lze dojít asi na dvojnásobný, v opačném případě poloviční čas při dané kapacitě baterie.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 19:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.6.2016
Příspěvky: 14
A kolik vydrží summit na origo baterky v klidne jizde?a jak dlouho se pak baterky nabijeji?
s origo dobiječkou lze nabijet i Lipo??
jaky je origo prevodovy pomer?? (počet zubu primar a sekundar)?? diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.07.2016 10:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2015
Příspěvky: 37
Obrázky: 0
na nimh summit jazdi cca 20minut a co sa nabijania tyka tak si nepamätam kolko sa to nabijalo ale urcite je lepsie prejst hned na lipol,dlhsi cas jazdenia,malinko sa zvysi vykon (malinko),pohodlnejsie nabijanie oproti Nimh

_________________
Traxxas e-revo brushless
Traxxas summit
Arrma Granite


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.07.2016 18:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.6.2016
Příspěvky: 14
A da se origo nabijeckou nabijet lipo nebo musim koupit speciálně nabijecku na lipo baterky??


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz