Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2013 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ahoj kolegove autickari. premyslim nad timto vozidlem a rad bych se zeptal jestli ma nekdo zkusenosti http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
jelikoz sem primarne aviator, tak vyuziti bude relativne zridka, chci neco obcas pred barak s deckem si zablbnout. za hezkeho pocasi, zadny velky bahno, maximalne nejaka prasna cena nebo trava. pocitam ze projeti vodou by to asi neprezilo. podle youtube to ma rychlost tak akorat, nepotrebuju raketu, high-tech komponenty, jen jestli ma nekdo zkusenosti zda je to uplny sunt nebo to aspon neco malo vydrzi.
Nacpal bych tam 3S 3Ah ktere mam z letadel (XT60 konektory) pocitam ze by to mohlo stacit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: turnigy trooper?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2010
Příspěvky: 706
Bydliště: Hlučín
Cau, abys to na 3S neuvaril. precejenom ty autickarske 3650tky jsou spis na 2S a tohle auto je tezke. Zprevodovat vic do pomala kdyztak. Kazdopadne videl jsem podobne auta jezdit a v porovnani byt tebou radsi koupim nejaky ojety Traxxas nebo HPI, jakozto mnohem lepsi modely, snesou hrubsi zachazeni, maji vetsi trvanlivost a jako zadokolky jsou prakticky beudrzbove. Nehlede, ze na takhle proflakle znacky sezenes ND vcelku bez problemu. Tot muj nazor. Cenove na tom budes stejne.

_________________
E-Maxx, Frsky Taranis, 90 Toro, 150 FPV a 200 SOPTIK a ruzne mikropoletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: turnigy trooper?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 8:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2011
Příspěvky: 64
Bydliště: Hradec Králové
PO trooperovi pokukuju uz par mesicu. Par recenzi na internetu tvrdi, ze za ty prachy super. Nahradni dily za dvacku a i nejakej ten tunning je myslim k mani. Precejen traxxas slash stoji nekolikrat vic. Myslim ze jestli mi to tu nekdo nerozmluvi, tak do toho jdu.
Co tim vsim chtel basnik rici si preberte jak chcete :)

_________________
Orca f5j, Beta1400+stormOSD, HKquad kk2.0, hk450ttpro,,Scout,atd & Dx8
YouTube.com/Taizaman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: turnigy trooper?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
2s clanky mam pouze 150 a 180mah, je je rekl bych malo :-) takze urcite ty 3s, nebudu kvuli tomu kupovat x dalsich baterek.. Takze myslite ze to usmazim? Jiny prevody anebo motor to je zas prachy navic

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: turnigy trooper?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 9:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2011
Příspěvky: 64
Bydliště: Hradec Králové
Je to delany na 3S. akorat se zvysi rychlost a tim i sance to rozbit :) myslim ze az 60 to pak lita. To osobne planuji odstranit mensi vychylkou plynu.

_________________
Orca f5j, Beta1400+stormOSD, HKquad kk2.0, hk450ttpro,,Scout,atd & Dx8
YouTube.com/Taizaman


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: turnigy trooper?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Klucí jen muj takovej postřeh.
Na videích mi zaujalo že to jezdí celkem svižně i na 2S. A to s motorem s KV jen 2080! Jak je to možný?
Začal sem počítat převod jen na základě info a fotek z HK, a došel k číslu 1:8,35 (tedy jestli dobře počítam)! To je převod vhodnej na desetinovou buggy s 86mm kolama a hmotností 1,5kg, nikoliv však pro desetinové SCT "hovado" který bude hmotit daleko přes dvě kila a s kolama 110mm! Konkurence se pohybuje u podobnejch strojů na převodu blížícím se hodně číslu 1:12! To je dost citelnej rozdíl!
Dle foto to má pastorek asi 15T. Pokud by někdo zvažoval použít aku 3S, tak bych se určitě snažil použít co nejmenší pastorek jakej se dá sehnat. Menší jak 12T tam ale určitě nepůjde. S tím se převod dostane na 1:10,44. Sice pořád málo, ale lepší jak těch 1:8,35. On to ten motor 3650 asi ukroutí, ale od 3650 s KV 2080 nelze čekat žádný výkonový zázrak. Problém se projeví v hodně mizerné účinnosti motoru kterej bude citelně přetíženej. Asi to přežije, ale ideální kombinace pro takovej model to rozhodně není. Výrobce si vědom toho těžkého převodu asi je, ale vyřešil to jen pomalejším motorem 3650. Ten ale nemá pro takovej převod potřebnej výkon při solidní účinnosti. Daleko líp by tu posloužil buď motor delší nebo celkově větší (pro buggy 1/8). Jenže by to pak vyšlo celé dráž.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: turnigy trooper?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2013 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
Kúp si to, je to psina. Na 2S sa vykašli, ja som tam vrazil rovno 3S 5000mAh. Zippy hardcase, sedí tam ako prdel na šerbel. Niektorí pacienti do toho dávajú aj štvorčlánok. Vlezie aj ten, to som si však už netrúfol. Na 3S je motor v pohode, neprehrieva sa a regulátor zvláda takisto bez problémov.

Jazdí to svižne a dá sa objednať aj z Holandska (odporúčam). Menil som zatiaľ len kolesá - tá "špongia" vo vnútri sa dezintegrovala po pár jazdách na prvočinitele a mal som pocit, že jazdím s defektom. Kolesá na Slash od Traxxasu na to krásne pasujú.

Autíčko jazdí poslušne ako šteniatko, nie je to žiadny extra rýchlik, ale na to, aká je to opacha, to jazdí super. Aspoň ja osobne ako totálny neuatíčkar som úplne spokojný. Jediné, na čo sa priprav, je drhnutie vnútra skoro po každej jazde - pre pilotov trošku nezvyk.

Zároveň odporúčam autíčkarsky vysielač a prijímač - kúp kľudne ten najlacnejší z HK. Mal som trošku obavy, predsalen páčky sú zvyk, je to však skutočne výrazne lepšie na ovládanie. Zároveň je škoda likvidovať slušný letecký prijímač - prach a bordel totiž skutočne vlezú všade...

Aha, a ešte odporúčam kúpiť toto. Hodí sa to na uchytenie karosérie k prednému rámu, inak ti bude vyskakovať naň a rám namiesto jej ochrany bude fungovať ako jej drtička. Okrem vymenených kolies a tohoto úchytu som na aute zatiaľ nič nemenil...

Příloha:
Poznámka: Turnigy Trooper SCT
SCT-X4.jpg
SCT-X4.jpg
[ 83.83 KiB | Zobrazeno 6310 krát ]


Pár ďalších fotiek tu: http://www.rcportal.sk/turnigy-trooper-sct-am3027

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: turnigy trooper?
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2013 20:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.6.2013
Příspěvky: 7
taiza píše:
PO trooperovi pokukuju uz par mesicu. Par recenzi na internetu tvrdi, ze za ty prachy super. Nahradni dily za dvacku a i nejakej ten tunning je myslim k mani. Precejen traxxas slash stoji nekolikrat vic. Myslim ze jestli mi to tu nekdo nerozmluvi, tak do toho jdu.
Co tim vsim chtel basnik rici si preberte jak chcete :)

nemas nejakej odkaz na tuning tohodle vozitka? nebo aspon jestli jsou nahradni dily zamenne s jinym vyrobcem diky za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2013 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Tohle autíčko mne taky zajímá, jen se zeptám, co by bylo výhodnější 4WD nebo dvojkolka (levnější na opravy). Chci to primárně pro kluka. Sám jsem radši ve vzduchu.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2013 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.12.2012
Příspěvky: 308
Bydliště: Jablunkov
Obrázky: 0
Na opravy a údržbu určitě 2WD.

_________________
Axial scx10 JK, Traxxas Slash 2WD, Spektrum DX4S Bixler 1.1, Spektrum DX6


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2013 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Ještě by mne zajímaly zhruba časy ježdění. Mám doma nějaké 3000 3s do coptery, tak jestli by mělo cenu dokupovat třeba 5000.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2013 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha Východ
Stiwo píše:
Na opravy a údržbu určitě 2WD.

No jasně, mám Turnigy SCT 2WD už rok, koupenej v Holandsku jako kit a po zimní sezoně v hale a občas závodění v létě auto drží. Maj tam 1 modul jako osmina a komplet kovový převody. Kastle stojí za prd ale pasuje tam z ASSA je totiž identická a o 100 procent kvalitnější lexan.

_________________
Mini Titan,OPTIC,A123


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: ned 03.11.2013 15:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.12.2012
Příspěvky: 308
Bydliště: Jablunkov
Obrázky: 0
čas ježdění záleží na způsobu ježdění. Já se slashem (Velineon kombo) na jedu 5000 jezdím od 30-50 min ale některým stejná baterka vydrží o hodně méně. :roll: 3S je dost většina lidí to nedoporučuje. Jestli nemá z auty zkušenost tak na 3S to rozmlátí.

_________________
Axial scx10 JK, Traxxas Slash 2WD, Spektrum DX4S Bixler 1.1, Spektrum DX6


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: ned 03.11.2013 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
No to pro mne není moc dobrá zpráva, nechce se mne kupovat tak velkou 2S nemám pro ni pak uplatnění, Chtěl jsem přejít v copteře na 4S tak bych měl plonkový 3S. Jen se nemůžu rozhodnout jestli 4 kolku nebo dvoukolku, primárně to bude pro 6 letýho kluka. Předpokládám, že zas se 4 kolkou se jezdí zas jednodušeji.

Ale asi máš pravdu ta 2S bude bohatě stačit, tady jsem našel pěkný srovnání a s ohledem k životnosti auta bude vhodnější zvolit nižší S.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy trooper
PříspěvekNapsal: ned 03.11.2013 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Mozna je to trochu off topic, neni to konkretne k tomuhle autu, kazdopadne sem resil podobne dilema jako vy, panove a to, ze sem chtel, aby si i moje dcera zajezdila s mym autickem (tedy spise chtela ona :-) ). U meho Traxxasu se da zapnout mod "trenink" a omezi to na 50% vykon, ale i tak to neni ono (bylo to porad moc zive). Navic se setovou vysilackou jakekoliv nastaveni nebyla zadna hitparada. Nakonec sem to vyresil koupi volantovky Absima CR4T. Nastaveni po jednotlivych procentech cehokoliv. Takze pro malou mam "noob" mod (cca 40%), takze ji dam Traxxase a hodinu a pul o ni nevim :-).

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz