Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2016 17:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Střílky
Zdravím všechny modeláře.Jen se chci zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s Himotem Zenitem ohledně ozubených koleček.Vyměnil jsem pastorek u motoru za ocelový,na hřídely je origo plast,ten se zase sjel sice po třech měsících ale štve mě to.Nešlo by to spářit celou do kovu třeba tímto-
https://www.aliexpress.com/item/11184-M ... 5ec01cd7e9
nebo jestli má zkušenosti někdo s něčím jiným ?Děkuji za rady.
Lukáš.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2016 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Plast a ocel je nesmrtelná kombinace pokud je správná mezizubová vůle.

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2016 12:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2014
Příspěvky: 215
Obrázky: 53
kovovy pastorok na plastovy prevod je fajn, vydrzi dlho, umerne vykonu, prachu atd, ale casom sa ti opotrebi, ako si sam zistil. v extremnych situaciach alebo v pripade chyb ta takisto nepotrzi. V tomto je super ocel na ocel, ale zrejme to musi mat istu kvalitu. Cim si nie som v tomto pripade tak isty. Vsak stoji to par korun, tak to vyskusaj a uvidis sam.

_________________
dt-01,df-02,Asso b4.1,Sworkz s104,Ejebo,TLR 8ight-t 2.0,Xray xb9,Agama a8,Schumacher SVR,Xray XT8e


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2016 18:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Střílky
Děkuji za odpovědi,jen chci říci že plast na kov dobrý,ale za 3 měsice při každodenním ježdení se prostě ojede i když vůle je na papírek něco ještě trošku hodí hnací hřídel.Zkusím to teda objednat a nějak spářit dohromady i když je to do druhého auta.Jsem rád,že je toto forum a hodně lidí má zájem o rc modely.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2016 19:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
kov na kov se moc nedává, možná ti to dojde když si představíš co se stane když do něj vlítne třeba kamínek. Kdežto do plastu se zatlačí a nebo rupne. Když jsem měl 2x Savage vždy byl plastovej spur. Když jsem měl himoto s 10,5z střídavám motorem (EMXT-1) tak jsem za rok to kolo neočesal. Hledej chybu jinde. Na závodním durangu a TLR 22sct jezdíme plastový spury a nikdy se jim nic nestane.

Měl si tam třeba o fous velkou vůli. |Já to nedělám ani už na papírek, ale podle sluchu a citu.

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2016 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Kov kov (v mem pripade ocel ocel) se jezdi bezne, ale je to velmi hlucne a nevydrzi to dele nez kombinace ocelovy (ci mosazny) pastorek a plastovy spur.
Ja mel driv v aute prave ocel ocel a zivotnost byla mizerna kobinace ocel pastorek a plastovy spur je nehlucna lepe chodi na sucho (otevreny spur a pastorek se nemaze) a ve finale ma i lepsi zivotnost.

Edit:
Kdyz sem si to ted jeste jednou precet, nechtel sem se navest do tomas1987 ja to tak mel na obouch (kombinaci koc kov) jsvych autech a predalal to na kov plast... :)

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2016 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2014
Příspěvky: 215
Obrázky: 53
asi tu este nikto nejazdil ocelove spury od xrayu s ich pastorkami, vydrzi to vecnost, cely drsny nitro 1/8 svetovy serial sa jazdi na ocel/ocel, nezlyha to, funguje to. kov/plast je vo vacsich mierkach len vymysel niekolkych vyrobcov elektro buggyn za poslednych par rokov, ktori uz nevedia co za hovadinu by este predali. ak to niekto hodnoti pozitivne, tak akurat kvoli tichosti, ci par gramoch na hmotnosti, ja osobne to hodnotim ako negativum,svoje auto chcem pocut , aj ako reaguje na plyn. a takisto sa chcem moct na 99% spolahnut, ze ten spur vydrzi vsetko, ci kamienok, prach, blato alebo posunutie motora pri narocnom dlhom dni na trati

akurat som komentoval na kvalitu toho spominaneho, je jasne ze nejaky maslovy spur sa s tym porovnavat nebude a potom sa vyhody stratia. Na druhej strane je to lacne, tak preco by to dotycny nevyskusal a neziskal vlastnu skusenost. Moje skusenosti s ocel/ocel su v 1/8 mierke, v 1/10 som jazdil vzdy plastove, a teda som ich zopar vzdy musel nostit so sebou do rezervy, ked som obcas 3 za jeden den rozd*bal (jedna vec je upravena trat, druha vec je jazdenie v bordel terene , velke skoky atd.). Bohuzial pre 1/10 som nic kvalitne z kovu nezohnal a vyroba na zakazku stala prilis moc.

_________________
dt-01,df-02,Asso b4.1,Sworkz s104,Ejebo,TLR 8ight-t 2.0,Xray xb9,Agama a8,Schumacher SVR,Xray XT8e


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2016 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Xray sem opravdu nikdy nejezdil, nezavodim jezdim jen tak mimo upravene trate, me prvni auto bylo HPI Trophy Flux (BL) kde byl pastorek spur ocel ocel nebo spis blato ocel... uplnej vysmech byla vazelina a hlinikova kuzelova ozubena kola v diferacich.
Zacal sem ji tunit dily z Vorzy/D8ky ale nemelo to smysl.

Pak sem poridil z druhe ruky HB D8T uz v BL udelal pak par uprav (k horsimu :D ) misto CVD dal vsude "kosti" krom prednich kol :) a vymenil spiralove hrusky za prime. CVD a spiralove hrusky Mamba lamala.

Pastorek Racing Hard spur Team Associated plastovy.


S tezkou baterkou 6S 8000mAh monster koly PL TrencherX vahou pres 4KG ale to uz nevim preste to delalo na pul plynu backflip (z mista) a v 60 i vic se porad stavelo na zadni jak blby.


A spur sem ocesal tak jednou za rok jezdeni, a jezdil sem tak 10-15 baterek za mesic.


Me tohle spojeni vyhovuje.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 9:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2014
Příspěvky: 215
Obrázky: 53
akoze verim tomu, ze mod1 ozubenie v plastovej verzii je omnoho odolnejsie, ako 48dp na 1/10inach

_________________
dt-01,df-02,Asso b4.1,Sworkz s104,Ejebo,TLR 8ight-t 2.0,Xray xb9,Agama a8,Schumacher SVR,Xray XT8e


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 16:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Problem mate v materialu. Ale ne ze plast nebo kov, ale jaky plast nebo jaky kov.

Mel jsem x let ozkousenou kombinaci kov - uhlikata ocel vs plast - delrin. A nemel jsem jediny problem. Sam jsem s tim hodne elaboroval a skoncil u techto materialu. Pripadne kdyz neni uhlikata ocel, staci obyc poradna ocel.

Delrin jako plast je tak tvrdy, ze kdyz tam date hlinikovy pastorek, po case ho ohobluje.

S vyse jmenovanou kombinaci jsem uspel u vice modelu a nikdy jsem nic neohobloval. Spravne vymezeni vule je samozrejme zaklad.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Byly to jen 10tiny 8miny a jaky modul? On ten plast asi vetsi moduly snese ale mensi?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 18:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Střílky
Chlapi díky za názory, jen chci říci převody jsou zakrytované kamínek ani prach se tam nedostane.Vůle tam je , kontrola po každém ježdění.Jen jsem zastánce , nebo je to můj blbý názor, že plast nikdy nemůže vydržet to co ocel!Měl jsem plast na plast nejhorší kombinece pastorek zničí hlavní hnací kolo,mosaz to je úplně zbytečné ocel na plast po každodenním ježdění a hodně výkoném motoru taky nevydrží , tak zkusím teda kov na kov a dám vám vědět,auto má již hodně úprav protože mi modeláři jsme na to , aby jsme pořád něco vylepšovali.Třeba je zde tří článek, ale stejnosměrný motor s aku vrtačky 18v lítá to neskutečně , chlazení musí být,ojnice jsou vytuněné,tlumiče,kola se pořád povolovali tak jsou tam jiné matky které jsou zajištěné lepidlem atd.Jinak musím říct,že fakt Himoto je zábava za pár korun a hodně vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ojnice jsou vytunene...

Vazne? :D

Ojnice tam asi nemas, mozna si myslel těhlice...
Obrázek

vs ojnice
Obrázek

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 9:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Wormsnake píše:
Byly to jen 10tiny 8miny a jaky modul? On ten plast asi vetsi moduly snese ale mensi?


Souhlas, byly to jen "48P" moduly. Ty vetsi mohou vydrzet mene.

Kazdopadne u me vzdycky platilo pravidlo, ze jeden material tvrdy, druhy mekci, at se do sebe pekne zakousnou.

Asi bych doporucil dal elaborovat s jinymi materialy a proste zkouset :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
JJ chce to zkouset a dojit k nejake rozumne kombinaci materialu. Tazatel zminil ze prevody jsou krytovane, takze bych zkusil i nejake vhodne mazivo.

Nejdulezijsi je sprane nastavena vzdalenost ozubenych kol od sebe aby plochy na zubech po sobe odvalovali a netreli o sebe.
Nedelal bych to na papirek jak se ruzne pise ale spis na cit, co nejtesneji ale musi to jit bez treni ale i bez vule, vule je nejhorsi ja to nastavoval vzdy trosku do tesna.

Wikipedia:
Obrázek


Průběh přenosu síly

Evolventní
Na obrázku je zobrazen průběh přenosu síly přes boky zubů podle úhlu natočení.

Na animovaném obrázku je znázorněn příklad pro evolventní ozubení, kdy kolo na levé straně je hnací, kolo na pravé straně je hnané. Podle úhlu natočení se mění bod na boku ozubení, přes který se přenáší síla. Ačkoliv vzniká dojem, že dochází k pohybu (skluzu) přenášené síly, směr přenosu síly je stále po stejné přímce.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz