Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hpi trophy truggy vs. traxxas e revo
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 14:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2016
Příspěvky: 6
Zdravím, chtěl jsem zjistit pár informací, tak jsem si řekl, že se zeptám zde zkušenějšich borců. Vlastním Hpi trophy truggy 1:8 elektro a uvažuju jestli jej nevyměnim za traxxas erevo. Zajímalo by mne jestli má někdo zkušenosti o oběma modeli... recenzí na revo jsem četl dost, ale nikdo nesrovnává jízdní vlastnosti apod. nevím jak je to se středovou převodovkou co má revo, zda dobře přenáší výkon oproti klasickému středovému diferenciálu atd.

Diky za veškeré postřehy
Karlos


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Co ti na trophy truggy vadi ze ji chces vymenit?

Budou me tu kamenovat, nebou me mit radi ale jsem jednozacne presvedcen ze HPI je lespi nez Traxxas. Takze ja bych k Traxxas neprechazel.
Mel sem ale uz nemam HPI trophy buggy flux (elektro), nebyla spatna ale pak sem presel HB k (Hot Bodies) D8T v konverzi na brushless, a tahle truggy je skvela co se tyka jizdnich vlastnosti a ve srovnani s HPI trophy je temeř neznitelna. HPI koupilo HB HPI a traxxas je znacka pro pro masy - bezne lidi HB se zameruje spis na zavodniky a je drazsi.

HPI trophy truggy je velmi zlevnena a ocesana verze HB D8T ktera bude lepsi nez traxxas. Ale ma to jednu nevihodu HB D8T se nedela v elektrice takze musis koupit podvozek a konverzni kit na elektro coz bude jiste hodne drazsi nez traxxas ale ja bych do toho sel.

Ale primarni otazka plati proc chces trophy truggy menit?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 17:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2016
Příspěvky: 6
Je pravda, ze jsem s hpi truggy relativně spokojený, po výměně několika dílů, právě z D8T to funguje dobře...co mi vadí, je právě jak říkáš, je to ochuzená verze, tudíž nejsou k mání žádné doplňky....

to se mi právě líbí na traxxasu, dají se koupit jiné pružiny na tlumiče, tlumící ramena na změnu charakteru odpružení, kryty, širší ramena apod.

tak jsem si právě říkal, ze pokud by bylo revo podvozkově a spolehlivostí srovnatelné, nebo ještě lepe by na tom bylo o chlup lépe, byl by to posun kupředu jej pořídit... bohužel s ním nemám žádné zkušenosti, mel jsem tamiyu, hpi, losi...ale nikdy traxxas...jinak díky za názor


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ja traxxas nikdy nemel ale, kamarad mel a asi jeste ma a moc toho nenajezdil auto se dost kazilo. Ja bych ti doporucil to co sem udelal ja - koupil bazarovou HB D8T.

HB D8T je vazne o veeelkej kus lepsi zkus ji sehnat na bazaru. Dost dilu ti zustane a to se hodi.


Ja tenkrat koupil na bazaru podvozek D8T za 10 000Kc podvozek uz predelany na elektro, tomu byl podvozek druhy temer cely a jeste asi kybl dilu byl to moc dobry kup.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 5:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Nemyslím, že by se Traxxass až tak kazil, právě naopak, šlo o jednu z odolnějších značek.
Nicméně přestože Revo je nádherné auto, viděl bych to jako krok kupředu pouze z monsteru - z toho, co máš doma by sis nepolepšil.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Jezdím na vsé D8T na třídacku truggy a monster kola, monster kola na na 8minovou truggy v pohode vejdou, tedy alespon na HB D8T.

A ano s moster koly je to zabavnejsi auto ma nesrovnatelne lepsi prostupnost terenem, da se jezdit velmi rychle i na polni ceste aniz ty auto skakalo jak koza.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 12:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 354
Wormsnake píše:
Ja traxxas nikdy nemel...


Ale jsem jednozacne presvedcen ze HPI je lespi nez Traxxas.

Hmm dobry no, to dava smysl :?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ano jsem zaslepen, udelal sem si vlatni predstavu, i na obrazku na netu me pripadne HPI lepsi nez traxxas.
Taky sem videl kamaradovy problemy s traxxas. Beru to jako svuj subjektyvni nazor ktery zastavam, uz si pomalu zvykam ze sem zanej krytyzovan.

Je to normalni a myslim ze takhle uvazuje vic lidi, taky mam radsi Intel nez AMD a ATI nez nVidia atd..

Ano je tohle jednani nelogicke, jeden vyrobek od Traxxas muze byt lepsi nez HPI a druhy zas naopak, ale stejne mam uz v mozku napevno vypaleno ze pro me zadsi HPI nez traxxas, nevim vlasne proc.

Proto jsem napsal ze sem presvedcen ze je lepsi ne ze je lepsi.


Dokonce bych i rekl ze to revo by asi i bylo lepsi nez HPI Trophy Truggy Flux, ale nemyslim ze o tolik aby to stalo za to nej prejit, a myslim si ze HB D8T je jednoznacne lepsi nez Trophy i Revo.


Shrnu to Revo asi bude lepsi nez Trophy Truggy ale podle meho nazoru HPI je lesi znacka nez Traxxas.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2016
Příspěvky: 6
Je pravda, ze monter kola jezdim na truggy taky celkem bez problemu, mel jsem možnost si D8T prohlednout a je to opravdu závodní náčiní... já to už na závody nemám, jezdim jen pro radost a všechno venku, zahrada, pole, starý lom, tudíž plach, bláto, sníh...proto si říkám, ze by revo byla lepší volba, přijde mi více zakryté, voděodolné, prostě takové větší heblo na kraviny

ale jak říkám, nemám ani za mák ponětí co vydrží ty plastový díly a hlavně ty ozubené kola, šasi všude na 1:8 jsem videl kov, jen tady je plast a to ve mne vzduzuje určitou nejistotu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Kvalitni plast neni spatny, je lehky pevny a hlavne pruzny. Nevim jak to ma revo, co vim z autickarskeho fora, dost lidi si tam stezovalo na plastove poloosy bezna vec u traxxas a jeste prokluzove spojky. Jinak asi dobry, daji se koupit tunningove dily, poloosy myslim dela treba MIP a plastove dily RPM.
Ale nejdriv bych to jezdil jak to je z krabice a co se bude kazit menit za lepsi. Hlavne nekupovat lacina hlinikova ramena atd nejsou pruzna ohybaji se, a pri narazu se urve neco jineho.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 17:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2016
Příspěvky: 6
No vidím to tak, že zatím nechám doma a pokusím se někde si ten traxxas pořádně prohlédnout, zajedu se podivat na nějaké závody a uvidíme

každopádně děkuji za veškeré příspěvky a postřehy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
...na závodech žádný traxxas ani hpi neuvidíš 8)
jestli se tedy nebude jednat o fandy té či oné značky a nebude to jejich srandamač :D
měl jsem:
HPI Savage XL - krásný auto, super zpracování, ale jízdní vlastnosti nic moc(určitě ne jako v pěkně udělaných klipech) a taky vzhledem k velikosti a váze trpěly ramena i kastle
Traxxas E-revo 1/16 - hrozný čert(i na 2čl.), dal jsem na něj kola z buggy, osadil větší pastorek aby se tolik nestavěl a nehrabal a na ofroadový 1/8 buggy dráze dával všechny skoky jako velký auta - pravda na hraně, ale auto to dalo(origo motor i regl) za celý rok ježdění jsem měnil 2x přední rameno(originál)
kamarád měl velký E-revo a byl to stejný problém jako u Savíka - velký hmoty, velký páky...stabilita byla o mnoho lepší, ale stejně na prd


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 3:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
D8T i pri monster kolech snese neuveritelne veci! Rozbil sem ji jen na draze pro doslele tereni motorky kde sem delal premety a skalal pres 2m do vysky ale tohle nevidrzi zadne auto...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 17:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2016
Příspěvky: 6
Nedalo ode mně, ve Skřípově se jezdi každoročně seriál závodů kde je přímo třída monster trucku, kde jezdí 99% jen reva, tak se mám možnost podívat tak, už jsem tam kdysi dávno byl...

malý revo jsem taky viděl a majitel si ho nemohl vynachválit, bohužel pro mě je k ničemu, nikde s ním neprojedu, proto řeším jen velke revo...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 21:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Velké revo mám.
Jízdní vlastnosti,no je to monster těžiště vysoko.středový dif 2 000 000 cps "olej"přední kola jako žiletky a zadní moc netlačí...hned demontován.
Odolnost? Na RTR slušná,na závoďák zoufalá.
Vůle v přepákování tlumičů po pár jízdách volný chod kola sca 1cm!
Zadní plastové poloosy životnost při blbnutí sca pět sad baterek a to na 4s mamba monster combo.
Truggy jsem neřídil ale ve srovnání na dráze s buggy vorza hpi totální autobus měnit to na dráhu mi příde značné pohoršení.
Ale je to srdcovka z domu nepůjde.

edit.Jako mezi monstry je to ovladatelnejší ale truggy ho hladce dá,i desetinová :(

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz