Switch to full style
Pokud to má kola, jezdí po asfaltu nebo v terénu.
Odeslat odpověď

Re: Jaký motor (a další elektroniku) pro velkou zátěž

čtv 27.04.2017 10:50

kornutek píše: Těch 50w je branych krát čtyři motory?


Nečteš? Ty výsledky v tabulce jsou pro jeden motor. Takže celkově při 4 motorech je to 200 W.

Jednoduše pro kontrolu: baterka má 17 x 12 = 204 Wh :wink:

Re: Jaký motor (a další elektroniku) pro velkou zátěž

čtv 27.04.2017 11:51

Návrh na jízdu s plným zatížením do zadaného max. stoupání teoreticky v délce jedné hodiny.

levná elektronika

stř 06.12.2017 21:10

Zdravím, jsem tu nový a úplný amatér, co se týče RC modelů.
Vlastním 3D tiskárnu a hraju si s myšlenkou vytvoření si vlastního rc modelu, autíčka nebo trucku. Moje inspirace: https://www.youtube.com/watch?v=ZkzVIO4rjLw&t=320s

Mám zhruba představu co a jak funguje. Nicméně, začal jsem přemýšlet dopředu a koukal jsem se, kolik by stála elektronika do takové hračky. Ceny se pohybují v řádech tisíců a já bych si představoval něco úplně obyčejného, dosah 5m... elektronika, která se dává do autíček z Číny za pár set :D.
Dá se něco takového sehnat?

Re: Jaký motor (a další elektroniku) pro velkou zátěž

stř 06.12.2017 21:22

Odpovědel sis sám.Jediná možnost vykuchat tu čínu.

Re: levná elektronika

čtv 07.12.2017 10:36

kuncoft píše:Vlastním 3D tiskárnu a hraju si s myšlenkou vytvoření si vlastního rc modelu, autíčka nebo trucku. Moje inspirace: https://www.youtube.com/watch?v=ZkzVIO4rjLw&t=320s

Bohužel, nebo teda v tomhle případě spíš bohudík, elektroniku za "pár set Kč" s dosahem 5 metrů samostatně neseženeš. To jsou velmi zjednodušené shity, které Číňan dává opravdu jen do levných hraček. Jedině tedy vykuchat hračku, což ovšem nedoporučuju.

RC model není zrovna levná věc (ale to není ani 3D tisk sám o sobě) a tak potřebuješ v rozpočtu patřičnou částku i na elektroniku. Podle toho, co máš v ukázce, strávíš jistě hodně času návrhem konstrukce a přípravou 3D tisku plus tiskem samotným. Bylo by škoda to pak deklasovat poloneschopným ovládáním :) Koukni na Hobby King, tam najdeš určitě něco dostatečného za celkem rozumný peníz (ovšem nikoliv v řádu "set", ale "tisíců").

Re: Jaký motor (a další elektroniku) pro velkou zátěž

čtv 07.12.2017 15:23

Tak to jste mě moc nepotěšili :D, až se do toho pustím tak asi přece jenom na první prototyp vykuchám nějakou Čínu. Koukal jsem se na hobbyking a není to tam tak zlé, tak do budoucna uvidím :).

Re: Jaký motor (a další elektroniku) pro velkou zátěž

čtv 07.12.2017 15:37

jen pozor na to ze cina je dost casto "nevykuchatelna" protoze je to vsechno splacane na jedne desce a nic s tim nejde rozumne udelat

Re: Jaký motor (a další elektroniku) pro velkou zátěž

čtv 07.12.2017 15:39

pokud by jsi chtel ovladani s kratkym dosahem tak by se dalo pouzit arduino a bluetooth modul, ovladani pres telefon. Ale neni to plug and play a musis resit napr. to aby se stopl motor kdyz ti auto utece z dosahu nebo ti spadne soft na telefonu. Robot na videu je takto ovladany - robot i soft je komplet vlastni (robot ma 6 motoru a zadne servo) vcetne toho co bezi na WP10 telefonu



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Jaký motor (a další elektroniku) pro velkou zátěž

čtv 07.12.2017 22:11

Tohle je přesně co potřebuji! Díky všem :wink:
Odeslat odpověď