Switch to full style
Pokud to má kola, jezdí po asfaltu nebo v terénu.
Odeslat odpověď

Jak je to s uchycením kol?

pát 11.08.2017 16:50

Ahoj. Máme doma starej podvozek + kastli. Taťka to dostal hodně dávno, když jsem byl malej, může to být tak 15 let. Po delším hledání jsem zjistil, že je to Yokomo YR4. Chvíli se s tím jezdilo a pak se na auto tak nějak zapomnělo... Už dlouho zvažuju, že bych s autem něco udělal a znovu ho oživil, respektive mám vzhledem ke stavu kastle a tlumičů v myšlence takovou menší přestavbu. Každopádně jsem trochu narazil co se týče systému uchycení kol. Chtěl bych je vyměnit za jiná, ale koukal jsem, že kola v sobě obvykle mají šestihran. Já mám v ose kolík zajišťující fixaci kola vůči ose, viz. foto.

No a pak jsem objevil tohle - https://hobbyking.com/en_us/purple-alum ... m-hex.html

Funguje to tak jak si myslím, tedy, že tento adaptér nasadím na osu, prostrčím čep a samotné nové kolo pak už nasadím na šestihran? Nebo jsem to nepochopil a je to k něčemu úplně jinému? :D


Díky :)
Přílohy
IMG_0042.JPG
IMG_0043.JPG

Re: Jak je to s uchycením kol?

pát 11.08.2017 17:29

Teoreticky ano.Na mém traxxas e-revo vxl je uchycení kol řešeno stejně jako na tvém modelu.Jediný rozdíl vidím v tom že mezi tím čepem co zajištuje kolo a ložiskem máš nějaké osazení(trubičku).Ten šestihran z HK by potom nebyl opřený přímo o ložisko ale s nějakou vůlí což nebude asi dobré.Pokud to půjde nějak vyřešit tak by neměl být problém.Osobně bych asi volil spíš plastové šestihrany ale nevím nic o Tvém modelu.

Jinak montáž není jak píšeš.Čep se neprostrkává šestihranem ale šestihran se jen natlačí na osu kola s čepem tak jak máš na své fotce.Pohromadě to pak drží stažením kola maticí.Na tom hliníkovém HK je navíc šroubek který to ještě pojistí na hřídeli.

Ještě vidím rozdílný průměr unašeče kola v místě čepu a závitu.Takže ůprava otvoru v tom šestihranu. Asi nic co by nešlo nějak vyřešit.
Přílohy
Foto665.jpg
IMG_20170811_173120.jpg

Re: Jak je to s uchycením kol?

pát 11.08.2017 18:12

Děkuji za odpověď :) Já zjistil, že tady https://hobbyking.com/en_us/1-10-brake- ... h-2pc.html je to vidět líp. Zvětšit či zmenšit vnitřní otvor by neměl být problém. Trochu "dál" od ložiska to asi bude, i když s ohledem na to, že šestihran se do kola dosti zapustí by rozdíl nemusel být moc velký.

Re: Jak je to s uchycením kol?

pát 11.08.2017 19:08

Možná by to mohla vyřešit nějaká vložená podložka která vůli vymezí.
Odeslat odpověď