Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zvednutí světlé výšky - problém
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 17:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.1.2012
Příspěvky: 100
Bydliště: Brno - Venkov
Ahoj. Nedávno jsem tu psal, že máme doma podvozek YOKOMO YR-4 - dosti starý, který bych chtěl dát trochu dokupy. V současné době je světlá výška podvozku méně než 5mm - alespoň na předku, takže člověk často "drhne" i na běžném asfaltu po nějaké nerovnosti nebo prudčím vybrání zatáčky. Vzhledem k tomu, že bych model rád vytáhl i na nějaké prašnější cesty, nebo v zimě na sníh (s bordelkrytem a izolací elektroniky samozřejmě počítám), chtěl bych zvednout světlou výšku. To jsem zamýšlel koupí vyšších tlumičů. Zkusil jsem si tedy na přední nápravě odmontovat jeden tlumič a zjistit, jak velký posun mi čistě výměna tlumiče umožní - aniž bych musel do něčeho zasahovat - plánoval jsem se držet systému "co nejmíň to rozvrtej, ať se to dá vrátit zpět" :)

Maximální výška dovolená ramenem či řízením je naprosto v pohodě, je tam tak 25 mm, což ani nevím, jestli budu tolik dávat. Jenže! Problém mi dělá uložení poloosy v diferenciálu, viz. foto.

Na přední nápravě, pokud je kolo o něco "níže" než originálně, tedy světlá výška se zvětší, aretační čep poloosy (prostě ten kolík co jde skrz poloosu a je zasunutý do drážky diferenciálu) tak kolík na jedné straně vyleze z drážky a tím pádem není poloosa pořádně zajištěna a dlouhou životnost by to opravdu nemělo (první fotka)


Na zadní nápravě tento problém ani při maximálním zvýšení světlé výšky nenastává a kolík je stále v drážce, tak, jak má být.



Moc mě nenapadá, co s tím, kor pokud bych chtěl zachovat "návratnost" úpravy. Zatím jsem v rozebírání nepokračoval, abych to víc prohlídl, mám z toho trochu strach, než budu vědět co s tím.

Máte nějaký nápad, jak to co nejsnáze vyřešit? Napadlo mě sehnat jiný diferenciál s delšími drážkami, ale vůbec nevím jak vybrat ten správný a navíc měnit ho jen kvůli těmto drážkám...


Děkuji za každou odpověď :)


Přílohy:
Poznámka: Přední
B1zml_rxp6fmkoLXBeZMOOPwTtV45zrQtMLipZGGVQd1VnhSkWyOddSLng3gF6qZ3aO2Jcs.jpg
B1zml_rxp6fmkoLXBeZMOOPwTtV45zrQtMLipZGGVQd1VnhSkWyOddSLng3gF6qZ3aO2Jcs.jpg
[ 85.36 KiB | Zobrazeno 1821 krát ]

Poznámka: Zadní
XyxGynTRZNKUBcjXu_Gf7cwFPehHHhxUpbh3PneM2mDG5FBSBmH9wOv-bUB3CvlMMhaFWLw.jpg
XyxGynTRZNKUBcjXu_Gf7cwFPehHHhxUpbh3PneM2mDG5FBSBmH9wOv-bUB3CvlMMhaFWLw.jpg
[ 89.24 KiB | Zobrazeno 1821 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 7:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
Kup delsi poloosy, co tam padnou. Nebo zkus dat zadni dopredu, jestli nejsou nahodou delsi.

To by bylo dost neinvazivni reseni a nemuselo by to byt tak drahe.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz