Switch to full style
Pokud to má kola, jezdí po asfaltu nebo v terénu.
Odeslat odpověď

Team Orion dDrive

úte 09.01.2018 20:59

Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti nebo postřehy k motorům s integrovanými regulátory? Konkrétněji mě zajímá Team Orion dDrive KV2700. Jaké jsou výhody či nevýhody?
Líbí se mi Kyosho RAGE VE buggy, 1:10 EP RTR, která je už ale špatně sehnatelná a místo této buggyny se už prodává Kyosho RAGE VEi buggy, 1:10 EP RTR dDrive, která je vybavená touto fičurou.
Na první pohled to ve mě moc nevzbuzuje důvěru, protože odejde regl a musím vyměnit i motor, nebo to jde celé rozebrat a vyměnit? Z videí mi to tak nepřišlo.

Re: Team Orion dDrive

stř 10.01.2018 8:49

Osobní zkušenost nemám, ale už jsem se s tím setkal a co jsem slyšel za komentáře i viděl recenze, tak byly docela pozitivní, viz třeba http://www.rcdriver.com/vortex-ddrive-2700kv-review/ . U offroadu je kladem docela slušná odolnost proti vodě, to se hodí.
Co mi ale přijde jako argument proti - podle popisu je použitý motor bezsenzorový. To jednak přeci jen trochu zhoršuje vlastnosti při rozjezdech atd., ale hlavně trochu degraduje přínos toho kompaktního provedení. Ono by to dávalo větší smysl právě u senzorové verze, tam je potenciálně problematických kabelů více a integrace by byla vyšším přínosem.

Z mého pohledu bych si to nekoupil jako samostatný motor, na druhé straně ale v rámci RTR sady by mně to nijak moc neodrazovalo, na poměry RTR to je spíš nadprůměrné.
Odeslat odpověď