Switch to full style
Pokud to má kola, jezdí po asfaltu nebo v terénu.
Odeslat odpověď

Zvuk motoru do RC auta

úte 03.07.2018 10:34

Zdravím, má niekto dobrý tip na dosiahnutie realistickejšieho zvuku do tohto auta poháňaného elektromotorom? Kľudne môže byť aj na mechanickom princípe. Vopred Ďakujem.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Zvuk motoru do RC auta

úte 03.07.2018 11:53

mechanicky zhavik na nitro :)

Re: Zvuk motoru do RC auta

úte 03.07.2018 14:33

Koupit zvukový modul... např.:
https://www.youtube.com/watch?v=gHaAZkt ... be&t=1m15s

Re: Zvuk motoru do RC auta

stř 04.07.2018 11:58

sky59 píše:mechanicky zhavik na nitro :)
Žhavík so svojimi otáčkami má k realistickému zvuku hodne ďaleko... :)

kroxigor píše:Koupit zvukový modul...
Ten ESS One, vyzerá celkom zaujímavo, až na tú cenu.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Zvuk motoru do RC auta

stř 04.07.2018 14:55

tomas14 píše:... vyzerá celkom zaujímavo, až na tú cenu...

Pár zvukových modulů (do letadel) mi rukama prošlo (i ESS air) a musím potvrdit pořekadlo - za málo peněz málo muziky.
Když si koupíš Fabii taky si nestěžuješ že nemá zvuk jako Ferrari ...

Re: Zvuk motoru do RC auta

stř 04.07.2018 15:13

Pokud má zvuk připomínat opravdové sportovní auto, tak jedině cestou nahraného zvuku na procesor a pouštět přes nějaký zesilovač. Vše co by se dalo udělat z klasických součástek je jen takové dětské pro hračky. Kdysy jsem si vyrobil obvod s pár součástkami, ale zvuk byl podobný tomu modelářskému vysokootáčkovému spalovacímu motoru.

Re: Zvuk motoru do RC auta

ned 08.07.2018 7:41

Ďakujem za odpovede.

Pár zvukových modulů (do letadel) mi rukama prošlo (i ESS air)...
Zaujímalo by ma, či je zvuk modulu ESS One dostatočne silný? (Napríklad, na vzdialenosť cca 10 - 20 metrov)

Re: Zvuk motoru do RC auta

ned 08.07.2018 21:08

Hodně záleží na reproduktorech a jejich umístění. Ten ESS air byl slyšet v menším modelu letadla i na 50m, ale musí být kolem ticho. Měl jsem tam ty vibrační měniče (50mm), ale v éru rozeznívají celý trup, nevím jak by to bylo u auta. Lepší se mi ale jeví klasické reproduktory (zatím mám 100mm) - ty jsou slyšet zatím nejlépe. Musí se ale vejít.

Re: Zvuk motoru do RC auta

čtv 12.07.2018 21:03

Něco má Traxxas v modelu ale to je V8 název traxxas on-board audio.
https://www.youtube.com/watch?v=g43Yy-TKkQs

Re: Zvuk motoru do RC auta

pát 13.07.2018 18:01

Ahoj na mám v Defendrovi ESS Dual + (ma dva repráčky) a přijde mi to teda hlasité až moc. Mám nastavenou tak 3. úroveň hlasitosti.

Re: Zvuk motoru do RC auta

pon 17.12.2018 14:53

otompotom píše:Ahoj na mám v Defendrovi ESS Dual + (ma dva repráčky) a přijde mi to teda hlasité až moc. Mám nastavenou tak 3. úroveň hlasitosti.

Má v Defendrovi ESS One a mám staženou slyšitelnost na 2-3, abych na expedici neprudil ostatní. Je k tomu několik desítek zvuků, včetně turba či brzd. Lze nastavit čas zvuku, to je když se zastaví, jak dlouho ještě má motor brblat volnoběh než ztichne. Vše se dělá v češtině přes PC. Do modulu se dají nahrát dva zvuky a ty během ježdění lze přepínat ...

Re: Zvuk motoru do RC auta

čtv 23.05.2019 13:23

Ďakujem za všetky príspevky, nakoniec som sa rozhodol pre stavbu zvukového modulu. Tu je aktuálny výsledok:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Zvuk motoru do RC auta

čtv 23.05.2019 16:15

Dávám Ti 1čku, že jsi se po čase podělil o výsledek. Ale zvuk se teda k autu moc nehodí a proč to nejede?

Re: Zvuk motoru do RC auta

ned 09.06.2019 13:27

Ďakujem za príspevok. Zvukový modul bol nakoniec riešený spôsobom aby imitoval zvuk výfuku automobilu, takže zo zvukom motora to súvisí tak okrajovo...
Podarilo sa natočiť aj video z jazdy, takže "už to jede"...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Odeslat odpověď