Switch to full style
Pokud to má kola, jezdí po asfaltu nebo v terénu.
Odeslat odpověď

Himoto Zenit - Demontáž pastorku

čtv 13.09.2018 18:00

Ahoj vespolek. Než mi všichni řeknete, že jsem si měl koupit lepší model, Zenita jsem dostal zadarmo. Koupil jsem k tomu Li-Pol a pořádnou nabíječku a super, k vycházkám s kočárkem stačí. Jeden problém se ale našel, spur gear se dost ohobloval (kamínky co se dostali přes netěsnosti, pořeším přetěsněním) a začal mi celý rozvod jakoby klapat. Spur tedy koupím nový, teď je ale otázka. Koupit ho kovový, nebo zase plastový? A pastorek co je na mezinápravové hřídeli je také plast. Výpadá OK, ale přemýšlím jestli ten koupit v kovu? Každopádně netušíte někdo, jak se vůbec sundává? Bohužel jsem na to nepřišel a nechci nijak nic poškodit. Díky moc za rady.
Přílohy
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2607.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_260b.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2609.jpg

Re: Himoto Zenit - Demontáž pastorku

čtv 13.09.2018 18:29

To co máte na obrázcích je pastorek? Já vidím ozubené kolo. Ale teď vážně. Jestli neseženete přímo pro tento model kovový pastorek, tedy malé kolečko na elektromotoru, zkuste mrknout i jinam. Kouknul bych do nějakého e-shopu na převody na vrtulníky apod. Měl by mít stejný počet zubů a stejné rozměry jako původní.

Re: Himoto Zenit - Demontáž pastorku

čtv 13.09.2018 18:36

Pojem a průjem, tahle problematika je pro mě nová :lol: Pastorek si myslím seženu v pohodě, jde o to jestli brát kovový nebo plastový. Vyměnit ho není problém. Každopádně má smysl kupovat jiné ozubené kolo (kovové)? A jestli někdo z vás netuší, jak se kolo z hřídele sundává (to, co je na fotkách). Díky

Re: Himoto Zenit - Demontáž pastorku

čtv 13.09.2018 20:24

Sundat některé krajní ložisko. Vytlačit ten zajišťovací kolíček(ten co je zasunutý kolmo na hřídel) a kolo půjde sundat.

Re: Himoto Zenit - Demontáž pastorku

pát 14.09.2018 11:04

Jeste jeden dotaz. Kdyz jsem se dival na nahradni pastorky ukazuje mi to, ze na Zenita je nahradni typ modul 0,8. Muzu tedy koupit jakykoliv modul 0,8? Diky

Re: Himoto Zenit - Demontáž pastorku

pát 14.09.2018 12:46

Pokud je to opravdu 0,8 tak ano, zuby budou pasovat, je ale potreba si ohlidat prumer hridele.
Obecne se pouziva kombinace kov a plast, protoze kov na kov dela neplechu.
Take je nutne nastavit spravnou vzdalenost zubu v prevodu (nejsnaze pomoci papirku).

Re: Himoto Zenit - Demontáž pastorku

pát 14.09.2018 15:25

Jojo je to 0,8. Vzal jsem tedy kovovy pastorek a necham plastovy spur. O papirkove metode uz jsem tu cetl. Po utesneni prevodove skrine bude snad vse vyreseno.

Re: Himoto Zenit - Demontáž pastorku

pát 14.09.2018 17:11

Hlavně nebrat ten originál snad bronzový hnus.
Extrémně se sjíždí zuby a veme sebou jak proklouzne i spur.
Odeslat odpověď