Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 15:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.2.2012
Příspěvky: 7
ahoj chlapci.... potrebujem pomoc
požiadal ma kamarát - nevedel si poradiť so základným nastavením autíčka..... myslel som, že nemôže byť problém, ale nakoniec som si ani ja neporadil
zostava:
regulátor - Novak pulse
motor - Novak balistic 13,5
rc - Spectrum DX5C + SRS6000

regulátor motor a prijímač sú nové, vysielač používaný

problémom bolo.... a stále ostáva nasledovné - po zapnutí sa pohne pohon na znížených otáčkach dozadu..... pritom normálne reaguje na páčku....
podľa popisu som bol presvedčený, že len nie je skalibrovaný vysielač alebo regulátor...
- takže som následne znova nabindoval vysielac a prešiel kalibráciou.... bez zmeny
- následne som sa pokúsil nanovo nastaviť regulátor... podľa manuálu som mal zapnúť vysielač a následne pri stlačenom programovacom tlačítku zapnúť ESC a držať tlačitko, kým nezačne svietiť červená led...... ale u mňa sa po zapnutí len postupne rozsvietili vśetky led (asi test), následne sa rozsvietili na asi sekundu zelená a červená a po ich zhasnutí sa rozbehol motor.... ostala blikať len biela...

zvažoval som aj, či nie je nejaký problém so signálom.... a vymenil som vysielač aj prijímač za iné (FS)..... prešiel som celým cirkusom.... ale výsledok ten istý

nemáte niekto skúsenosť s týmto regulátorom? alebo nejaký nápad? predpokladám, že tam robím stále nejakú chybu.... ale netuším čo....

ďakujem za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 8:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
A jiny motor jste zkouseli?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 15:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.2.2012
Příspěvky: 7
neskúšal.... na lietadlách aj heli mám len bezsenzorové motory .... a autíčka - robím len expedičné autíčka....a som doteraz použival jednosmeráky..... koncom týždňa mi má prísť combo od Hobbywingu - Xerun axe .... takže to bude môj prvý autíčkarsky senzorový strieďák.... dúfam, ten rozhýbem na víkend :-)

myslíś, že by to mohol byť motor? zvláštne je, že podľa majiteľa je to nový regulátor aj motor... ale... ano.. viem.... aj nové môže byť pokazené.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2018 11:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
To se nedozvis, dokud to neozkousis :-)

Muze to byt to ci ono a nebo oboje.

Vetsinou to samozrejme byva regulator - nerozdycha nejake proudy, pretizeni atd. Ale i ja sam jsem mel jednou problem s motorem a nikdo mi to nechtel verit. Zajel jsem za kolegou modelarem, napojil na jeho regl a motor skutecne nefungoval. To bylo ale zpusobeno pretizenim a velkou teplotou venku (35+). Prakticky jsem ho uvaril :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 19:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.2.2012
Příspěvky: 7
no to je pravda.... ale žiaľ k tomu nemám nič, čo by som vedel zameniť....
medzitým mi dorazilo combo xerun axe... to som napároval a nastavil za chvíľu... žiaĺ aj u motora aj ESC píšu,že fungujú len navzájom...
tak som toho nowaka vrátil kamarátovi... nech to skúsi inde.... ale ja som nezohnal tu a ani na slovensku nikoho, kto by ho mal....

ale.. diky za ochotu vśetkým, čo sa aspoň zamysleli.... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz