Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hobbyking Desert Fox
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 9:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Ahoj, dostal se ke mně (původně synovci, ale zatím si s tím řádně před obdarováním vyhraju) Desert Fox od HK. Jen koukám, že je drobet smutný příběh shánění náhradních dílů, i když stále to nějak restockujou. Novou verzi (hobbywing brushless + esc) mají v prodeji pár měsíců, tak snad se nedá čekat, že by s tím přestali. Recenzí je na to mrak vesměs pozitivních, o kolik je to méně odolné než dražší konkurence si moc vzhledem k nedostatku zkušeností s jakýmkoli RC autem nedovedu představit.

https://hobbyking.com/en_us/h-king-dese ... r-arr.html

K otázkám:

1) Máte nějaké zkušenosti s tím, co vyměnit za hliník a co nechat v plastu pro snadnou a levnou opravu jako "destrukční zónu"?
2) Nějaké alternativní zdroje/kompatibilita náhradních dílů?
3) Za jakýkoli postřeh/zkušenost s touhle srandou budu nadmíru vděčný, pokud se Vám doma válí k tomuto modelu nějaké užitečné věci, rád odkoupím, či vyměním.

Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Desert Fox
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 14:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Máme ho poměrně krátce, jezdí s ním syn (4 roky), který už měl předchozí zkušenosti s mojí přibližně stejně velkou dvoukolkou Arrma Vortex.
Dělal jsem pouze dvě úpravy - výměnu pastorku motoru za menší, protože s originálem to na něj bylo až moc rychlé a takhle to taky dýl vydrží na baterku a přivázání zajišťovacích karabinek kabiny na silon, protože jinak bychom je ztratili. Výměna pastorku kvůli nepřístupnosti nic moc (nutno sundat bočnici, zadní kolo a uvolnit jeho závěs, aby se k tomu dalo dostat, sundat kryt kola na převodovce aby se s ním dalo otáčet rukou, poté opět montáž všeho zpět). Oproti tomu zlatá dvoukolka, kde je motor vzadu krásně přístupný.
Pevnostně mi to s Arrmou připadá minimálně srovnatelné, a ta už ran vydržela dost, maximálně jí vyskočí kulový kloub na řízení, který je nutno pak znovu nacvaknout (ale možná kvůli tomu nic nepraskne). Fox má od přírody přední nárazník, který jsem na Arrmě dodělával, protože čelních ran bylo zpočátku dost.
Tlumiče na Foxovi ve srovnání s Arrmou moc netlumí, až koupím olej tak je zkusím rozdělat a doplnit ho (pokud do nich tedy číňan vůbec nějaký olej dával, mám o tom svoje pochybnosti).

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Desert Fox
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 17:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Díky za příspěvek, kdybys měl další postřehy, klidně časem postni, budu rád. :)

P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking Desert Fox
PříspěvekNapsal: stř 27.02.2019 0:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
Koupil jsme ho ted ve sleve v HK, s ovladacem za 160 AUD. Jsem spokojeny, budu kupovat jeste jeden na nahradni dily :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz