RCmania.cz - web pro modeláře a modely
http://rcmania.cz/

Motorek se nerozbíhá v určité poloze
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=29&t=87027
Stránka 1 z 1

Autor:  Jary [ sob 09.11.2019 14:28 ]
Předmět příspěvku:  Motorek se nerozbíhá v určité poloze

U autička WPL C14 se občas nerozebehne motorek (servo rizeni nebo svetla funguji). Kdyz rucne pootocim kolecky auta ( otoci se hridelka motoru) rozbehne se motorek normalně. V cem je problem a jak to resit? Diky.

Autor:  2952 [ sob 09.11.2019 14:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motorek se nerozbíhá v určité poloze

Předpokládám stejnosměrný motor...Podívej se na uhlíky, očistit komutátor...

Autor:  Jary [ sob 09.11.2019 21:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motorek se nerozbíhá v určité poloze

Ano, stejnosměrný, velikost "180".
Děkuji za radu, bohužel moc nevím, jak do motorku vlézt a zda bych neudělal více škody než užitku.
Asi budu muset objednat z Číny nový. Ale tenhle měl namotáno pár hodin provozu. V čem mohl vzniknout problém (myšleno jako dotaz na prevenci toho, aby i u dalšího nenastal podobný problém).

Autor:  rotruck [ sob 09.11.2019 22:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motorek se nerozbíhá v určité poloze

Tady se moc prevence nadělat nedá , tahle auta mají poměrně téžký převod do rychla a ty motory jsou dost namáhaný , doporučoval bych pokud už chceš něco objednábvat tak mrknout po upgradech číňana - existuje přestavbový kit na dvoumotorový pohon ,redukční převod nebo dvoustupňová převodovka atd. Jinak motorek nemusíš objednávat až z číny , určo ho seženeš i u nás .

Autor:  kocour [ úte 12.11.2019 18:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motorek se nerozbíhá v určité poloze

Nevím, jestli to bude k věci. S auty zkušenost nemám, ale RC modely (hlavně větroně) stavím od r. 1969. Tehdy se používal "Špagomatic", tedy motorek Igla, kterému se na hřídel namotávala chirurgická nit a tím se tahalo za směrovku. Výchylku na opačnou stranu zajišťovala gumička. Bylo známo, že z některé polohy se motorek nerozběhne. Nebo zůstane viset v nějaké mezipoloze. Nebylo to pokaždé, ale dřív nebo později to čekalo na každého. Takže podle mého názoru (zcela laického) se může jednat o tento případ. Tedy zkusit jiný typ.

Autor:  ufon13 [ stř 13.11.2019 0:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motorek se nerozbíhá v určité poloze

jako letitý uživatel špagomatiku v lodích na jednokanál DELTA či MARS, jsem se s tím potkal pouze v momentě, kdy byl bud upálený kartáček , nebo nějaký kolegáček ,,modelář,, v rámci zlepšování promazal příliš kuličky u igla motorku , mazivo pak zalepilo komutátor.
Stejně to fungovalo i u placatých mabuchi v pohonech ....tam obvykle byly totálně vyjiskřené fosforbronzové kartáčky projevující se cukavými otáčkami či sníženým výkonem a zahříváním motorku , což tatínkové obvykle vyhodnotili že motorek má málo maziva v kluzných futrech v čele a motorek odrovnali kapkou oleje na šicí stroje..... :wink:

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/