Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Soubojové tanky
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2022 14:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 143
Zdravím,
Při úklidu půdy jsem našel tyto tanky viz snímky. Mám takový dojem, že se kdysi cca před 15 až 20 lety prodávaly ve dvojici jako soubojové a myslím, že se to ovládalo infra ovladači a tak mám takový dotaz jestli někdo nemá zase plonkové ovladače a je mu je líto vyhodit, popřípadě jestli někde neexistuje nejaký návod na jednoduché ovládání, stačí aby to jezdilo. Prasynovec dorostl do toho správného věku a třeba by se mu to líbilo. Děkuji za případné podněty a návrhy.


Přílohy:
IMG_1833.JPG
IMG_1833.JPG
[ 52.88 KiB | Zobrazeno 2259 krát ]

IMG_1834.JPG
IMG_1834.JPG
[ 45.04 KiB | Zobrazeno 2259 krát ]

IMG_1832.JPG
IMG_1832.JPG
[ 41.26 KiB | Zobrazeno 2259 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Soubojové tanky
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2022 16:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.3.2016
Příspěvky: 40
A co použít ty 433MHz moduly, které jsem použil u INDOCARu (viewtopic.php?f=29&t=91549)?
Já sice používám jen jeden kanál, ale jinak se jedná o 4-kanálový neproporcionál, takže na řízení 2 motorů je to akorát.

Na výstup modulu přijímače bych přímo připojil motordriver L293D a k němu rovnou oba pohonné motory. Na vysílači by buď byla 4 tlačítka (L vpřed, L vzad, R vpřed a R vzad), nebo dva kniply. Zapojení 4-kanálového vysílače bez spínače napájení je přímo v datasheetu PT2262 (datasheety mám na své stránce: http://www.nostalcomp.cz/mars_433.php ).

Druhou množností je takové to levné IR dálkové ovládání https://www.hadex.cz/d301a-univerzalni- ... o-arduino/ původně určené pro Arduino.
Nemuselo by se to připojovat ke klasickému Arduinu, ale třeba jen ke "standalone" čipu ATTINY45(85) s využitím knihoven Arduina. Ten čip je v DIL8 a to by mělo stačit na řízení pohonných motorů. Pokud by se použil větší z těch malých ATTINY44(84) v DIL14, tak už by bylo možné ovládat i věž. K přímému řízení motorů bych opět použil L293D.

Ale chtělo by to nafotit i vnitřek těch tančíků, aby byla představa kolik je tam místa, čím je to poháněné a napájené.

_________________
www.nostalcomp.cz - staré počítače, elektronika, modelařina, bastlení a kutění všeho druhu :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz