Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 10:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Přiznám se, že až tak úplně nechápu, proč jsou slučována témata. Odpovídám na jedno téma a během chvilky je vše přesunuto do jiného vlákna. Pravda do podobného, přesto jiného a hlavně někde hluboko zapadlého do kterého (z mého pohledu) nikdo už moc neleze. A taky se v daném vlákně může řešit a také řeší naprosto něco jiného. Na vyhledávání to nevadí, ale na čerstvá témata? Kdyby se alespoň opět objevilo v levém sloupci jakožto nové, ale takhle je odsouzeno k zapomnění. Viz dnes (před chvílí) Pepinovo vlákno Jetibox profi, nebo před časem o nějaké nabíječce (jen co jsem zaregistroval já). Nepíšu jako kritiku, ale jako téma k zamyšlení a vyjádření toho, že mě osobně to drobet vadí. Osobně to mám tak, že otevřu mánii, kouknu v levo co je nového, pokud něco co mne zajímá tak otevřu vlákno. Pokud je něco nového ve starých vláknech a ty už nejsou vidět vlevo, tak to prostě není vidět pro nikoho.
Papíra

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 10:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Proč nepoužíváš Zobrazit nové příspěvky ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 10:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2011
Příspěvky: 381
Bydliště: Zlín
Obrázky: 14
Souhlasím s Papir. Tay mi to dost vadí. J.

_________________
Vzlétnout můžeš,ale přistát musíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 11:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
zdzd píše:
Proč nepoužíváš Zobrazit nové příspěvky ?

protože je to rozhodně méně přehledné, něž levý slopec s novými. A pokud bylo téma například naposledy použito loni v únoru a teď se do něj vloží čerstvě něco nového co potřeboval například Pepin, tak tam bych se zpětně prostě už nedíval, protože je předpoklad že tam nic nového (obsahově) nanajdu.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jenže když tam nebude nic nového, tak se nezobrazí. A když bude, tak ano.

To nad chceš ne?

Naopak, v nejnovější vlákna lehce něco mineš, protože je jich tam jen několik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 11:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Druhé téma na kterém já jsem to zpozoroval bylo toto. viewtopic.php?f=40&t=10585&p=1010236#p1010236
Dotaz od sprintera byl vložen do tématu sice o stejné nabíječce, ale jeden o koze druhý o voze a Sprinter se nedozvěděl vůbec nic. Diskuse v tématu byla ukončena v dubnu 2008 a byl ktomu přihozen příspěvek v srpnu 2013. Divný.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 11:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zvyknul jsem si používat "Zobrazit aktivní témata" ... zkuste si to... mně to vyhovuje. Jen mi tam chybí "Označit všechna fóra jako přečtená" k úplné spokojenosti... Možná k tomu ještě nějaký autorefresh a je to skoro dokonalé :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 11:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
jyrry píše:
zvyknul jsem si používat "Zobrazit aktivní témata" ... zkuste si to... mně to vyhovuje.

Zkoušel jsem a proto píšu, že je to dle mne méně přehledné.
A jak mám v podvědomí že téma pro mne bylo informacemi ukončeno, stejně do něj nelezu, byť je tam nový příspěvek, protože prostě přepokládám že se tam řeší stejná záležitost jako před měsícem a proto to ani neotevřu. Prostě stejné téme nemusí mít pořád stejný obsah, který alespoň já předpokládám. Někdy se tam začnou řešit blbiny, absolutně mne to téma přestane zajímat, přestanu si ho všímat a pak se k tomu přihodí něco zajímavého a to běží už prostě mimo můj zájem.

Tak nevím jestli píšu to, co chci vlastně říct :mrgreen:

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 11:39 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nejnovější vlákna je doprogramovaný přežitek z minulého phpbb verze2. Hrozně to kazí diskuzní morálku, ale uživatelé si na to bohužel zvyknu-li.
Problém je v tom, že každý chce odpověď na svojí otázku a nepoužije VYHLEDÁVÁNÍ, ani nemyslí na to, že jednou bude jeho příspěvek potřebovat někdo jiný. Pokud mám problém s Aurorou, tak píšu do vlákna k Auroře. Když mám dotaz k nabíječce iCharger, píšu do vlákna o iCharger. Až to bude někdo hledat, tak to spíš najde než v několika různých vláknech.

Proto se SLUČUJE. A slučuje jen člověk, který dělá věc tak, jak nejlépe umí. Pokud si uživatel NEDÁ záležet, aby usnadnil čtení ostatním, tak nemůže čekat slitování. V současnosti dostane SZ s tím, že bylo vlákno sloučeno, ale to do budoucna pomine.

Jde zde o kvalitu informací. Z dlouhodobého hlediska je slučování nezbytné.


Používání Zobrazit nové příspěvky nebo Zobrazit aktivní témata je efektivní způsob, jak číst a používat toto fórum.
A to že je vlákno starší není žádný problém. V okamžiku, kdy je do staršího vlákna vložen příspěvek, automaticky se stěhuje nahoru.


Admin
Tomáš Ciniburk


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2011
Příspěvky: 1453
Taky mi to není příjemné. Ped chvíli tu bylo nové téma classik model, kde se uživatel ptal na zkušenosti s firmou. Teď jeto přesunuto do témata model Orlík od classic model. Přitom o modelu orlík nepadlo od tazatele ani slovo ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 12:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Zba píše:
Taky mi to není příjemné. Ped chvíli tu bylo nové téma classik model, kde se uživatel ptal na zkušenosti s firmou. Teď jeto přesunuto do témata model Orlík od classic model. Přitom o modelu orlík nepadlo od tazatele ani slovo ....

a když se podívám do aktivních témat, tak je již hluboko v poli kde za pár okamžiků (minut) zapadne totálně, protože jiné příspěvky jej přeskáčí vpřed. To se v levém sloupci nestane.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 12:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zba píše:
Taky mi to není příjemné. Ped chvíli tu bylo nové téma classik model, kde se uživatel ptal na zkušenosti s firmou. Teď jeto přesunuto do témata model Orlík od classic model. Přitom o modelu orlík nepadlo od tazatele ani slovo ....



Myslel jsem si, že PŘESNĚ toto se tu objeví....

Takže cituji příspěvek který je první ve vlákně, se kterým bylo sloučeno:
Balian píše:
Chcem sa opitat ci ma niekto skusenosti s modelom od tejto firmy alebo po pripade aj s inymy vyrobkami tejto firmi dakujem.


Ta otázka je ZCELA stejná. Takže kdyby nový uživatel pohledal, google_search.php?cx=partner-pub-2581144759434193%3A7975555438&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=classik+model&sa=Hledat
Tak by se mnohé dozvěděl i bez otázky.

Uživatel si může najít vlákna do kterých přispěl velmi snadno kliknutím na Zobrazit vaše příspěvky. Tam toto vlákno uvidí HNED jako první.

Psal jsem to zde několikrát. Zkuste si uvědomit, že tento server není JEN na zodpovězení VAŠÍ otázky/dotazu, ale i pro ostatní.

Doporučuji raději mnohem více času investovat do kvality příspěvku. Bude na něj mnohem více odpovědí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 13:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
A nedalo by se ve vlákně kam bylo přesunuto jiné vlákno alespoň jakýmsi způsobem ozačit místo, kde právě začíná přesunuté vlákno, protože spolu navazující diskuse nemusí absolutně souviset? Přiznám se, že vůbec nevím co by to ovšem obnášelo.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 14:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No já taky souhlasím spíš s Papirem než Adminem.

Já jsem tenhle problém s Adminem už jednou řešil a on mě nakonec taky přesvědčoval, že mám používat ty odkazy na "aktivní témata", "nepřečtené" nebo "nové přispěvky" a že okno, kde jsou ta "nejnovější vlákna" je jakýsi pozůstatek, který by nejraději zrušil. :(
Přesvědčoval, ale nepřesvedčil. :wink:

Ale taky to zatím nezrušil, protože "uživatele si na to bohužel zvykli". Já však nerozumím proč je to bohužel. :?

Jde o to, že Admin jakožto programátor, má na své dílo vždy trochu jiný pohled než uživatel-návštěvník, v zásadě lenoch a neználek. Zatím co Admin dobře zná a ovládá všechny finesy svého díla, tak uživatel už tak dobře ne, je totiž většinou strašný lenoch, který navíc propadne nějakému stereotypu a toho se drží. Ale hlavně chce vše dostat na co nejmenší počet kliknutí.
Navíc podle mne není to samé a nemůžeme položit rovnítko mezi pojmy "Nejnovější vlákna" a "Nové příspěvky". :!:
Zatím co Nejnovější vlákna jsou v tabulce řazeny podle doby jejich vzniku, tak v okně Nových příspěvků je to řazeno do řebříčku podle doby vzniku posledního příspěvku v nich.
Já netvrdím, že tohle řazení je špatné, ale ne vždy vyhovuje. Protože když si náhodou přečtu nějakou diskusi z roku 2010 nebo i starší a na závěr to okomentuji nějakou glosou (třeba tam jen napíšu, že je to blbost, nebo věc, kterou se není hodno dále zabývat), tak se tohle vlákno najednou přesune úplně na samý začátek seznamu. Postupně jak jich bude víc (a to celkem rychle bude, protože se diskutuje pořád v mnoha vláknech), tak ta skutečně zcela nová témata se budou postupně propadávat níž a níž, až přejdou na další stránku a v tom okamžiku zcela zapadnou. Protože na další straně je už mnohem menší šance, že si je někdo všimne.
Na diskusi v takovém "zapadlém" vlákně se to pak projeví tím, že v tom vláknu budou pokračovat jen ti skalní diskutéři, nebo pár protivníků, co si neustále vyměňují protichůdné názory na věc, k tomu některý z moderátorů, občas admin a ještě sem-tam i zakladatel vlákna. Noví pak už nepřicházejí a diskuse se postupně buď vyčerpá (přitom to téma vyčerpáno vůbec být nemusí, ale už nepřijdou nové nápady), nebo zdegeneruje (to už moderátoři a Admin většinou zasáhnou) nebo začne mít stále větší sklony se ubírat "off topic". Ale nikoho dalšího ta diskuse už nebude zajímat. Nanejvýš po čase, když zcela utichne, ji někdo objeví, přidá tam glosu a bývalí diskutéři dostanou e-mail a tak na to zase zareagují nebo i ne.

No a pokud se nové téma sloučí s jiným, podobným, starším, tak nedostane ani tu šanci aby přeskákalo všechny příčky tabulky s nejnovějšími vlákny. V záplavě ostatních "nových" a "aktivních" příspěvků se to nové vlákno (ale tematicky podobné s nějakým starším) zcela ztratí.

A ještě se může stát, jelikož pořadí vláken v tabulce nejnovějších příspěvků se neustále mění, že bude zrovna přeskakovat ze strany na stranu v okamžiku když já taky budu přecházet na jinou stranu, takže za určitých okolností se může stát, že ho neuvidím vůbec. :mrgreen:

Já nechci Adminovi radit jak má dál budovat své dílo (nakonec v tomhle on bude mít vždy právo veta), ale rozhodně bych řebříček nejnovějších vláken nerušil. Když už, tak ho aspoň ponechal ve formě podobného odkazu jako jsou ta "aktivní témata", "témata bez odpovědí" a pod.

Sám jsem kdysi dost programoval a pak jsem zas kolegům programátorům dělal oponenta, kde jsem do detailu zkoumal funkčnost a všechna zákoutí toho co oni naprogramovali, psal manuály, překládal manuály z jiných jazyků, překládal i programy samotné, korigoval překlady jiných, zkoumal soulad přeloženého manuálu se skutečným programem nebo zařízením a dával připomínky co by bylo dobré z hlediska uživatele vylepšit tak aby to bylo co nejvíc "user friendly". Často přitom docházelo k střetům názorů a ohnivým debatám většinou na téma "proč to nejde". Nakonec to většinou šlo a bylo to ke prospěchu věci. :)

Já bych proto navrhoval vlákna neslučovat (nebo jen výjimečně) ale raději se zaměřit na budování košatějšího tematického stromu, čili vytvářet v sekcích podsekce a v nich další podsekce. To nakonec povede k tomu, že každé téma bude tam, kde má být (tematicky) a bude se dát snadno v tom stromu najít i bez vyhledávače, A jelikož těch podsekcí bude mnoho, tak v nich bude zase podstatně menší počet podobných vláken, takže i když nebudou slučovány, bude se v tom dát snadněji orientovat.

Ale jak jsem už napsal, Admin má právo veta. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 15:42 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
V první řadě se necítím být programátorem. Fórum je na 95% zcela klasické phpbb. Klasické proto, aby nikdo nebyl překvapen, co se děje a mohl se hned orientovat. Z hlediska aktualizací bych také nerad prováděl příliš mnoho úprav, to je totiž cesta do pekla..


Motají se zde dvě věci, sice spolu souvisí, ale jsou to dvě věci:

1) Používám nebo nepoužívám Nejnovější vlákna.
2) Slučovat podobná témata do jednoho.

1) jsem se vyjádřil, je to pozůstatek, surově a mnou velmi neuměle doprogramovaný. Zůstává, protože je oblíben.

2) Slučování já pokládám z dlouhodobého hlediska za NUTNOST. To, že uživatelé opakují podobné otázky nebo je kladou do samostatných vláken je VELKÁ chyba.
Není to tak dlouho, co na HK zavedli swarm + buddy. Okamžitě zde byla sekce Nejnovější vlákna zaplevelena novými vlákny se snahou o vydělání bodíčků. Přidávat cokoliv nemělo cenu. Dokonce tu někdo navrhoval přejmenovat server na swarmMania... Porovnejte se současným stavem. Existuje jen jedno, resp. dvě vlákna a ten, koho swarm + buddy nezajímá, je snadno přeskočí.
Nebo ještě nedávno se zde neustále objevovali schválení nové coptéry. V současnosti je na to vlákno, kam se všichni vejdou.

To, že uživatel, který se sotva registruje a hned vloží několik nových vláken je prostě NESMYSL. Pokud začne číst, hledat, tak se jistě dopátrá odpovědi. Na Betu je zde ohromná sada vláken, na Turnigy9x dokonce sekce, atd... (toto jsou jen příklady) Nebude to pro něj asi tak rychlé, ale NEBUDE obtěžovat stovky a tisíce modelářů, které jeho otázka vlastně nezajímá.
A tým moderátorů a administrátorů má nějakou historickou paměť a společně s vyhledáváním slučují dobře. Chybám se nevyhne nikdo. Za ně se omlouvám.

Vždycky je to NĚCO za NĚCO.


Já apeluji na uživatele, aby nejprve hledali a pokud opravdu odpověď nenajdou, nechť jí položí ve vlákně souvisejícím, bude se tam totiž dalším modelářům snadněji hledat...


Ohledně zvyšování stromové struktury bych byl velmi opatrný. Je to jedna z cest, ale jen v případě, že je témat dostatek a ono rozčlenění je prostě složitější. Mnohá témata mají přesah.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz