Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 17:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Docela rozumná připomínka, dle mého názoru.
Bral jsem to jako diskusní forum, ne jako hledací forum.
Ano, někteří, co tu jsou už delší dobu, nebo roky, čtou pořád ty samé dotazy a možná už jim to leze krkem a proto i ty reakce a přesouvání.
Ale ten, co tu přijde nový, nebo tu je pár návštěv, se na to dívá jinak, chce si o tom popovídat, nechce pročítávat stohy stránek, což člověk je od přírody většinou lenivý, aby to dělal.
Jen sám za sebe napíšu, že když hledám nějakou odpověď a vidím, že tam je cca 10 a více stránek, tak už to ani neotvírám, protože nemám chuť to pročítat a hrabat se v tom.

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 18:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Woita píše:
Panel "Nejnovější vlákna" je pro mě to nejzajímavější, mám ho nastavený na délku 40.
Příspěvky v existujících vláknech, která mě zajímají (mám sledování nebo jsem přispíval) mám anoncovaná e-mailem.
Když si pak RCM spustím, abych se podíval, co je nového, koukám právě do panelu Nejnovější vlákna. Co mě zaujme, na to kouknu, případně přečtu, pokud je zajímavý i vnitřek. Když mě vlákno zajímá, zareaguji nebo si dám do sledování.

Za mě se tedy silně přimlouvám nerušit "Nejnovější vlákna".

Edit: I další postranní panely, Nejnovější inzerce a Jen takové povídání se mi hodí mít po straně, tak jak jsou.


Uplny souhlas. Postranní panely, Tomáši, prosím neruš. Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
honzaop píše:
Docela rozumná připomínka, dle mého názoru.
Bral jsem to jako diskusní forum, ne jako hledací forum.
Ano, někteří, co tu jsou už delší dobu, nebo roky, čtou pořád ty samé dotazy a možná už jim to leze krkem a proto i ty reakce a přesouvání.
Ale ten, co tu přijde nový, nebo tu je pár návštěv, se na to dívá jinak, chce si o tom popovídat, nechce pročítávat stohy stránek, což člověk je od přírody většinou lenivý, aby to dělal.
Jen sám za sebe napíšu, že když hledám nějakou odpověď a vidím, že tam je cca 10 a více stránek, tak už to ani neotvírám, protože nemám chuť to pročítat a hrabat se v tom.


Plně s tebou souhlasím, mám stejný názor.

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 19:12 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
honzaop píše:
Docela rozumná připomínka, dle mého názoru.
Bral jsem to jako diskusní forum, ne jako hledací forum.
Ano, někteří, co tu jsou už delší dobu, nebo roky, čtou pořád ty samé dotazy a možná už jim to leze krkem a proto i ty reakce a přesouvání.
Ale ten, co tu přijde nový, nebo tu je pár návštěv, se na to dívá jinak, chce si o tom popovídat, nechce pročítávat stohy stránek, což člověk je od přírody většinou lenivý, aby to dělal.
Jen sám za sebe napíšu, že když hledám nějakou odpověď a vidím, že tam je cca 10 a více stránek, tak už to ani neotvírám, protože nemám chuť to pročítat a hrabat se v tom.


Je si třeba uvědomit rozdíl mezi diskuzí a pokládáním dotazů.
Třeba diskuze Návrh a stavba Čmeláka Z37A (2000mm)
A jsou samozřejmě diskuze, které se pořád opakují. Jaký vysílač, jaký copter, jaký první vrtulník. Těch je také dost poslučováno, protože nováček založí novou.

A dotazy typu: Tohle mi nefunguje, poraďte.
Nedávno jsem slučoval dotaz Jakou barvu na EPP.
A, když se bavíme tak upřímně, pokud je někdo líný pročíst pár stránek, tak si odpověď nezaslouží.


Hmmm, zajímavý pohled, že někomu nevadí, že nějaká příspěvky někoho štvou. To by mohlo skončit tak, že zkušení modeláři už tu neuvidí nic nového, nebude je bavit odpovídat na pořád stejné odpovědi. Následek bude, že nebude odpovídat nikdo a budou se vršit jen nová témata o pouze prvním příspěvku.
Tak tohle je něco, co rozhodně nechápu jako správný cíl.




Postranní panely: Asi jsem to napsal ve spěchu nesprávně. Rušení v současné podobě. Mám pár nápadů. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 22:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Současná podoba panelu ,,nejnovější vlákna,, je vyhovující. Jak se říká ,, když to funguje , nešahej na to,, :D takže se taky přimlouvám ponechat tak , jak je. Spíš bych se přimlouval za to , pokusit se vylepšit vyhledávání . Já teda nenajdu niky nic , skoro teda ...... Ale je docela dobře možný že jsem nemehlo , takže čtu a čtu a čtu a až se dočtu :D Ovšem faktem je , že rady se mi dostalo vždy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 9:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ono je třeba rozlišovat "jak by to mělo vypadat" od toho "jak to dopadne v reálu"...

V ideálním světě je samozřejmě to vytváření dlouhých sloučených témat o desítkách či dokonce stovkách stran totální kravina, najít v tom něco je problém a moc nepomůže ani vyhledávání. Mít to více tématicky členěno by bylo lepší.

Jenže v ideálním světě nežijeme a realita by s pravděpodobností blízkou jistotě skončila naopak rozpadem do X témat, kdy část by se duplikovala, další lidé by příspěvky patřící do tématu X dala z jakéhokoli důvodu do tématu Y (a naopak), výsledkem by byl také slušný chaos s tím problémem, že údržba by dala adminům řádově víc práce. A to ani neuvažuji o tom, že by se našlo dost příspěvků patřících do více témat zároveň :?

Proto se ve výsledku kloním spíš k názoru tomasc - ideální svět zkrátka není :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 10:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
TomasC píše:
Hmmm. To je myslím extrémně o úhlu pohledu.

Kdokoliv má nějakou verzi DX7, tak by jistě byl za samostatná vlákna.
Kdokoliv nemá Spektrum, by to sloučil do jednoho. A info o nové vysílačce ho nezajímá.


Já spektrum nemám a další vlákno o spektru by mi nevadilo. Taky mám raději když je raději víc vláken s vysokou úrovní specializace (a dá se po vyhledávání snadno kliknout na konkrétní vlákno se správnou DX7) než najít vlákno pro všechny DX7 a pak místo 20ti stránek procházet 60. Například.

Aurora 9 tu má mimochodem taky dvě vlákna - 9 a 9X co si pamatuju. Aurora, od hihitecu, a má dvě vlákna :roll: ! (pro ty pomalejší - dělám si srandu :wink: )

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 10:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Stačí když se do vlákna o DX7 přesune např. dotaz na párování nebo failsafe u DX7. Jelikož DX7 nemám takové vlákno nečtu ale přitom s tímhle by mohl poradit jakoýkoliv majitel DSM2/X rádia.

P.S: Všechny postavy a témata v tomto příspěvku jsou pouze smyšlená a jakákoliv podobnost s existujícím vláknem či osobou je pouze náhodná.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 11:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
honzaop píše:
Docela rozumná připomínka, dle mého názoru.
Bral jsem to jako diskusní forum, ne jako hledací forum.
Ano, někteří, co tu jsou už delší dobu, nebo roky, čtou pořád ty samé dotazy a možná už jim to leze krkem a proto i ty reakce a přesouvání.
Ale ten, co tu přijde nový, nebo tu je pár návštěv, se na to dívá jinak, chce si o tom popovídat, nechce pročítávat stohy stránek, což člověk je od přírody většinou lenivý, aby to dělal.
Jen sám za sebe napíšu, že když hledám nějakou odpověď a vidím, že tam je cca 10 a více stránek, tak už to ani neotvírám, protože nemám chuť to pročítat a hrabat se v tom.


hmm.. tak to nepotřebuješ takové DF, na to stačí chat. Každý napíše co potřebuje, kdo chce odpoví, za tři dny se to samo smaže a není třeba témat, vláken, banů, hlídání adminů....

"nechce se pročítat stohy stránek.... nemám chuť se prohrabávat..." a ten, co co ví, ten má mít chuť pořád dokola psát to samé nebo obdobné? Proč? vykašle se na to, nebudou odpovědi, pak nebudou dotazy a DF jde do kopru..... příkladů takových DF je už několik. A začíná to tím "nechce se mi hledat"...

Za mě, bych se přimlouval spíš za více kratších a specializovaných témat. V dlouhém vlákně v tomto typu DF se ztrácí vazba kdo na co odpovídá pokud nejsou užity citace... a s citacema to zase hodně nabírá na délce.... Spíše než slučování vláken bych více dbal na výstižnost názvu vlákna.... nadpis "Potřebuji poradit" (přeháním) je o ničem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 11:25 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Myslím, že to Tomáš (tomashr) vystihl přesně, tak jak to vnímám.

Ohledně příkladu párování DX7.
Do rámečku "hledání na RCMANIA.cz (v panelu vlevo, nad nápisem Google) jsem napsal "párování DX7" a stiskl klávesu Enter.

Zde je výsledek.

Dovedu si si představit, že může být problém s vysílačkou/přijímačem. Ale na normální napárování DX7 je dotaz spíše lenost.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 11:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
a co se týče vyhledávání.... asi 3x jsem zde něco hledal.... nikdy jsem nedostal z vyhledávače odpověď, asi dělám něco špatně. Rychlejší vždy bylo se zeptat jiného účastníka dotyčné diskuze a ten už poskytnul odkaz...

možná vyhledávač je nastaven hodně "natvrdo".... neporadí si s překlepy, jinými tvary atd. Opravdu nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Spojování nebo promazávání stejných duplicitních vláken smysl určitě má.

Spojování debat na různé typy vysílačů (DX7 DSM2, DX7s, DX7 DSMX) vytváří jen zmatek, protože když do něj někdo položí dotaz nebo naopak na něco odpoví tak vůbec není jasné kterého vysílače se to vlastně týká.
Stejně tak jako nedávno spojovat dotazy na RC auto pro malé dítě do dlouhatánského vlákna, kde je naposledy řešily velké stroje se stříďákem.

S takovým spojováním pak sice možná vzniká "pořádek", ale pro ty které to téma zajímá to není ani přehledné ani užitečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
SHU píše:

možná vyhledávač je nastaven hodně "natvrdo".... neporadí si s překlepy, jinými tvary atd. Opravdu nevím.


To je ale pitomý vyhledávač :roll: . Nebylo by lepší psát bez překlepů? Občas každému něco může "uletět", ale někteří diskutéři píšou špatně snad schválně, aby byli IN mezi "svými". Například "sem" místo "jsem" nebo "příjmač či přímač" místo "přijímač" už je skoro standard. Ale evidentně není blbec ten, kdo to píše, ale vyhledávač, který to neumí rozluštit.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 11:43 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Mohu požádat o příklad, co jsi hledal. Klidně do SZ.

Ohledně hledání jsou zde dvě varianty:
1) hledání integrované v phpBB: search.php (Nahoře VPRAVO odkaz Hledat.)
2) Hledání v databázi Google, jak má načtený server RCMANIA. (V liště VLEVO u loga Google)

Oboje má svoje výhody a nevýhody.

1) je fulltextové hledání v příspěvcích. Je možnost zadat fórum, autora, atd... Nevýhoda je, že to nezvládá krátká slova. Každé vyhledávané slovo musí obsahovat nejméně 4 znaky. To je omezením databáze. (jen pro informaci, tak index má 1,3GB. Samotná data mají 600MB).

2) Google: Zde jsou výhody v logice a zpracování dat Googlem. Tohle zvládá překlepy, atd.. Nevýhoda je, že to data tak jak je vidí Google. Tedy webové stránky. V případě, že si někdo dá do podpisu DX7 a je plodný autor, tak při dotazu na DX7 vyskáčou všechny jeho příspěvky.

Já osobně vyhledávání kombinuji podle okamžité potřeby. Nejsem si jist, zda jde na tohle napsat návod, ale možná serie příkladů by mohla mnohé naznačit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přehlednost rcmanie
PříspěvekNapsal: úte 24.11.2015 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Mad_Box píše:
Stačí když se do vlákna o DX7 přesune např. dotaz na párování nebo failsafe u DX7. Jelikož DX7 nemám takové vlákno nečtu ale přitom s tímhle by mohl poradit jakoýkoliv majitel DSM2/X rádia.


Párování je hodně obecná rada platná pro všechny Spektra, ale co třeba takový postup na změnu módu? U staré DX7 (bez bastlení) to nejde, u nové bez problémů. Nebo i jen taková drobnost jak nastavit složitější křídlo, když menu i možnosti jsou u každé verze dost jiné? Jak se v tom pak vyznat, když je všechno dohromady? :-(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz