Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 22:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Blízko-dálka vyřeší bifokál nebo multifokál. Mě vyhovujou zatím bifokál. Mám je nastavený na blízko na trochu větší dálku než je běžná vzdálenost na čtení. Na práci dobrý a při lítání stačí mrknout na vysílačku a hned vidím. U multifoků bych asi musel hledat to místo, kterým se na blízko kouká. Si myslím. Má někdo zkušenost?

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jirko, to jsme na tom s těma dioptriema úplně stejně, já na drobnější věci ale používám tohle. Máš to pořád na nose a stačí to jen sklopit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ještě před operací jsem si nechal udělat multifokály, ale bolela mě z toho houpání obrazu hlava. Každý to ale snáší jinak a někomu to nevadí. Po operaci mám brýle jen na blízko. Jedny na čtení a druhé asi o 1D slabší na počítač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
jooooo pánové....
za poslední 3 roky jsem přešel z 0,5 dioptrií na blízko na +4 ..... nicméně to nějak podle mého úplně laického názoru moc nesouvisí s poučováním a raděním.....
nebo se díky svým dioptriím mýlím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 7:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
jyrry píše:
Já, až se mi zkazí oči i na dálku, přejdu na autíčka nebo ještě lépe na mašinky :mrgreen:

JOJO, tak to mám zrychtovaný taky - mašinky. Na těch jsem začínal a asi i budu končit. Jenže aby to nebyly ty zahradní, začínal jsem TT :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 7:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jak píše Ufon13, jdem se bavit o radění ...
Tak když to vezmu podle sebe - přijde nějaký mladý, co si domýšlí na co na modelu je nažehlovací folie, jak funguje a neví nic moc o balse:
A - mám ho poslat študovat na net?
B - popsat mu funkčnost?
Když to jde, volím B, neb sám jsem se kdys učil a jsem rád, že jsou i další zájemci o modelařinu a maj zájem o tom něco věděti. Jestli v životě mé rady použijí a využijí, je jejich věc. Měl jsem tu 14letýho - ale po čase čuchl k partě a holkám a vše je pryč. Ale třeba se jednou vrátí, docela měl dřív zájem a šlo mu to. Jindy zas tu radím a po čase mi přijde do SZ - Byl jsem lítat, stalo se mi toto a vzpomněl jsem si, co jste mi říkal a vono to funguje. Prostě raději tu budu radit, než je odesílat do knihovny - je to rychlejší a mě to nevadí. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Myslím, že vhodná bude kombinace obého. Jen zůstává otázkou, zda odkázat na samostudium hned a vysvětlovat nepochopené, či uvést do problému, pak nechat zvířat z netu a dalších zdrojů a vracet se k nepochopenému vysvětlením.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 8:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
... MH je dnes tam kde je.
Příloha:
MH.jpg
MH.jpg
[ 72.1 KiB | Zobrazeno 6347 krát ]

Vynulováno v pátek odpoledne. :(

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 10:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
S každou hlubší znalostí přibývají další a větší problémy k řešení.
Není to o tom, že mi někdo něco vysvětlí na začátku a tím mám vyhráno a pak už jenom svítí sluníčko.
Tak to v životě nefunguje !!

Takže za mě je moudřejší postrčit adepta na modelařinu směrem, aby se naučil víc přemýšlet a dohonil si základní informace sám.
Dnes jsou k dispozici základní informace všude - videa, obrázky psaný text.
Teprve později se člověk dostává ke skutečným problémům a technologiím, které se na první pokusy nedaří a řada
firem si i postupy tají - případně sděluje za peníze.
Tady je pak velký prostor pro rady a řešení .
Bohužel tyto klíčové informace , které se opravdu obtížně dohledávají a často nejsou k dispozici , zanikají v záplavě
dotazů typu jak mám připevnit vrtuli gumičkou.
Aktuálně stavím svou první copteru.
Na začátku jsem vůbec netušil co mne čeká a prokousávám se postupně kousek po kousku. Teď se mi nedaří nastavit rozsah
reglů a hledám příčiny proč. Nehodlám psát po fórech pomozte . Vyřeším to a hotovo .
Pokud budu opravdu v krizi, zeptám se , ale je to koníček a tak k tomu přistupuji .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 17:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
No jasně že nebudu vodit furt za ručičku, ale navést ho základy tím směrem kam je třeba jít a pak je to na něm. Někomu se líbí to a jinému jinší kategorie.
Druhá věc je, jak se koukat na člověka, který neví jakým směrem se dává vrtule, co je těžiště, vzepětí, jak funguje model jako celek a ani ho to moc nezajímá - chce lítat. To jsou v mých očích provozovatelé drahých hraček a tady to víc nekomentuji.
Ke copterkám - chci ji na vození kamerky a nechci vědět jak funguje vnitřek, protože to má hlava už nepobírá. Já stavím letadla a chci jim rozumět a učím se. Copterky a vrtulníky obdivuji, ale nechápu ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 18:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 304
dudaj píše:
[color=#FF0000]
Bohužel tyto klíčové informace , které se opravdu obtížně dohledávají a často nejsou k dispozici , zanikají v záplavě dotazů typu jak mám připevnit vrtuli gumičkou.


Nevim nevim, ale spravne uchytit vrtuly je asi jedna z nejzasadnejsich veci pro bezpecny let bez neprijemnych prekvapeni... Sam jsem nad tim poprve premyslel bez internetu a kdyz mi praskla asi pata gumicka tak mi teprve doslo, ze to nemam tolik utahovat dvojtym pretahnutim ... ze i kdyz je to pocitove volne tak to bude fungovat a nepraska ... stejne pri velkych KV to nebylo idealni, tak jsem presel nakonec na gumicky ne-okrouzkoveho typu z obycejne duse a pochopitelne dvojteho omotani, protoze jsou delsi .....

A hledani .... no ... najit si informace neni rozhodne neco co by zvladal kazdy ... a neni problem v otazce, ale prave v tech odpovedich kde zadne odpovedi nejsou.. .to je prave ta zaplava vaty, ktera ztezuje hledani ... pokud by kazdy na dotaz odpovedel, tak tu sice bude mozna casem milion dotazu na to same, ale pokazde tam bude u toho dotazu odpoved ...a pokud je u dotazu pokazde odpoved tak neni problem tu odpoved na svuj dotaz najit i pro menezdatneho hledace nebo zacatecnika.... paklize, tak jak tomu bohuzel jest, kazdy takovy dotaz konci neuveritelnou snuskou nicnerikajicich kecu a radobypouceni, pak prave tohle zaplavuje celej internet blabolama bez odpovedi .... Hrozne me pak osobne vytoci, kdyz nahodou neco v polospanku najdu co hledam treba 3 dny (naposled nakej freecam pro CNC) a rano to opet nemuzu najit pres tu zaplavu zaplevelenejch for ze tohle zadarmo neni a tamhleto neni jenom tak a neni lehke takovou vec najit a proc by to nekdo delal a podobne ... stranku jsem nasel za dalsi 2 dny a opet uplnou nahodou .... proc na ni nebyl odkaz na kazdym takovym foru s CNC tematikou mi je dodnes zahadou ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 10:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
jyrry píše:
Zrovna dneska při předělávce elektroniky frézky jsem se přistihnul že mám frajersky jedny brejle píchutý na temeni (od doktora, +2 a +2,25) a druhý (plasťáky, +4) na očích, průběžně jsem je střídal...
Ještě asi před 1,5 rokem jsem na tom byl stejně. Jistě sám dobře víš, jak ochotně se na brýlích usazuje prach a jaký je to adrenalin, když si za chladnějšího počasí při létání dýchneš a zapotí se Ti skla.
Ale toho jsem se dost dokonale zbavil. Mám tu dobu nainstalované umělé čočky, trifokální. Výsledek téměř dokonalý (nepotřebuji brýle na žádnou vzdálenost), naprosto bez jakýchkoli nepříjemných pocitů a s doživotní zárukou. Hodně jsem pookřál. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 11:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To JardaRůžička Jsi klikař. Patříš k těm šťastným co jim to funguje jak by mělo, a jak slibují reklamy,
těch co operace provádí. Je ale také dost těch u kterých stav po operaci není zcela ideální.
Mám kolegyni, které obě oči dělali na stejném pracovišti. První perfektní. Druhé s drobnými nepříjemnosti.
Poněkud větší bolestivost, by nějak skousla, ale vidění na ně (i po delším navykání), není bez nedostatků.
Ani multifokální (případně s plynulým přechodem) klasické brýle nebo implantované čočky
nevnímáme všichni stejně. Některým působí takové potíže, že je nemohou používat.
Správně jsem tušil (stejně jsem si to musel dát najít), že nejen s tebou, se téma (důkladně) probíralo také v
Čtecí brýle – nano ošetření str.. 1, 2 a 3


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pon 27.02.2017 11:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Nevím, jestli jsem klikař. Ale vlastně jsem kliku měl v tom, že mě kamarád znalý věci nasměroval na to správné pracoviště, rozhodně to není jedno. Vydal jsem se za úkonem na druhý konec republiky a nelituju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.03.2017 18:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
...Vynulováno v pátek odpoledne. :(

A jak to vypadá po týdnu...
Příloha:
MH_tyden.jpg
MH_tyden.jpg
[ 73.67 KiB | Zobrazeno 6059 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz