Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 17:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Hoki píše:
Když už jdu za ženou poněkolikáté kvůli nějakému nastavení mobilu či tabletu, tak mi odpovídá hláškou - "Vrať se do jeskyně". A má chuděra pravdu, neb já jsem fakt jen uživatel a natvrdlý. Já se neurážím a hláška "digitální demence" mi nepřipadá divná. Ale předevčírem mne pochválila - sám jsem si spároval mobil s kamekou Sencor 3CAM na modely
Trošku mimo téma, ale pro přesnost: Digitální demence rozhodně není o tom, že je někdo nešikovný uživatel IT neboli "lama" :P
Spíš naopak!

Výrazem „digitální demence“ se označuje takový psychický proces, ve kterém přílišné užívání digitálních médií vede k rozkladu poznávacích a hodnotících funkcí mozku v rozsahu, který se dá přirovnat k podobným projevům duševně nemocných pacientů nebo lidí, kteří prodělali úraz mozku.

Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer
.

z anotace https://www.kosmas.cz/knihy/186714/digitalni-demence/

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 18:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
zelkar píše:
Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer[/i].

Tak zrovna mne digitální média obloukem míjejí :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak co tady hledáš? :lol: :lol: :lol:

Promiň ale nemoh jsem jinak. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
To v mým případě za to asi ty sarapatičky nemůžou. :lol: :lol: Vrcholem je PC a to jen tak tak.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 18:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Lark píše:
Tak co tady hledáš? :lol: :lol: :lol:
Promiň ale nemoh jsem jinak. :lol:

Zabíjím volný čas (všeobecně na PC) a neboj, nejsem urážlivej. Když na to přijde, jsem dost ve sklepě a dělám na modelech a nebo jsem na place a lítám, či courám po přírodě. Když to nejde, jsem doma a relax = zlobím ženu, zpracovávám fotky, komunikuji s rodinou po republice, no a občas juknu sem a dělám chytrýho. Ale necourám po netu a nic nevyhledávám či bezcílně nebrouzdám stránkama. Na to mám lidi, co mi pomáhají s elektronikou a tak. Počítám s tím, že si musím vystačit s tím, co jsem se za ta 4 desetiletí naučil - balsa, překližka, lepidlo. Dnes to je samý dis dis a na nám ve škole nadával, že jsme blbý a učíme se pomalu. :lol:
Stačí jako odpověď? :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jasně že stačí, proto jsem si troufnul. :lol: Jsme na tom asi podobně, i když mě je o 25 víc, a už toho moc nepodělám, tak dělám alespoň chytrýho a na net chodím taky jen cíleně. Jinak maximálně mobil, ale taky jen účelově + nějaká užitečná apka a ještě CAD/CAM, který mě 25 let živil. Hodně mě bavila elektronika, ale na tu už nemám kvůli třesu nárok. Informace z elektroniky a modelařiny ale sbírám pořád, protože nikdy nevíš co se může hodit. ten pitomej třes mě prakticky odříznul od všech koníčků co jsem měl, tak už jen slintám a radím. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Celkem by mne zajímalo, kolik je Dzonovi let. Myslím, že na staršího pána budeme reagovat jinak, než na lenivého mladého floutka s digitální demecí.
Přečetl jsem to tu celé a myslel, že budu reagovat. Jenže, jsem tak línej, že se mi už nechce...... :wink: :mrgreen:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 21:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Lark píše:
. ten pitomej třes mě prakticky odříznul od všech koníčků co jsem měl, tak už jen slintám a radím. :lol:


Taky už jsem přemýšlel, co budu dělat až tohle přijde :( .
Oči jdou doladit brejlema -a i tak mě to dost vytáčí .
Vidím to na 3d tisk :D - snad .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
dudaj píše:

Taky už jsem přemýšlel, co budu dělat až tohle přijde :( .
Oči jdou doladit brejlema -a i tak mě to dost vytáčí .
Vidím to na 3d tisk :D - snad .

Očím se většinou dá vždy nějak pomoci, ale když nefungujou ruce, tak je v hajzlu úplně všechno. Tak leda do pekárny sypat housky mákem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 9:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Digitalni technologie umi kouzla - nekdy kdysi jsem narazil na https://www.steadymouse.com/ (nakonec nepouzil). Mozna by ti to pomohlo pro presnejsi ovladani nejakeho CADu. 3D tiskaren je mezi lidma hafo, lidi kteri jsou schopni neco namalovat (tak aby to melo hlavu a patu) je vyrazne mene.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 10:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
zelkar píše:
Výrazem „digitální demence“ se označuje takový psychický proces, ve kterém přílišné užívání digitálních médií vede k rozkladu poznávacích a hodnotících funkcí mozku v rozsahu, který se dá přirovnat k podobným projevům duševně nemocných pacientů nebo lidí, kteří prodělali úraz mozku.

Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače, smartphony, organizéry a navigace. To s sebou nese nezměrné nebezpečí, říká neurovědec Manfred Spitzer[/i].

z anotace https://www.kosmas.cz/knihy/186714/digitalni-demence/


Tak jest. ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 11:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Myš a ovládání počítače mi zatím problém nedělá :lol: Horší je to když se potřebuju trefit šroubovákem do drážky, něco připájet, zamíchat si kafe, při jídle donést do huby alespoň něco na lžíci, při holení a podobně. Na jídlo mám políčeno na tohle, tak doufám že to vyjde. Zatím se prodává jen v USA. Už něco podobného dělají i jiné firmy ale, po Evropě je to o polovinu dražší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 11:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Tak to je hustý :mrgreen: Lžíci se stabilizací jsem ještě neviděl.
Už ti děti vydlabaly dřevěnou mísu? :lol: http://www.ceskaliteratura.cz/texty/neruda.htm

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 11:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Lark: Doufám se nezlobíš.
Za mnou zas budou muset brzo nosit kyslík... Škoda, že nekouřím - prý by pomohlo přestat :lol:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radit či poučovat...
PříspěvekNapsal: sob 25.02.2017 12:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Lark píše:
....... Jsme na tom asi podobně, i když mě je o 25 víc, a ......

Nepřeháněj, jen o 14 zim. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz