Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 10:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Ale jo. Dá se to řešit tim, že když chci, tak odpovím, když nechci, tak nereaguji. Když chci a odpovím i třeba ne zcela přesně, tak očekávám (protože to je diskuze), že mě někdo doplní. Tím, že ho odkážu na hledání, když neví co má hledat, tím tazatele přesvědčím o tom, že se příště nemá cenu na cokoliv ptát. A pak je smysl DF diskutabilní. Pak vydrží jen ti zvlášť odolní a časem se z DF stane prostor pro pár zvlášť odolných. Viz MH.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 11:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jio píše:
Ale jo. Dá se to řešit tim, že když chci, tak odpovím, když nechci, tak nereaguji. Když chci a odpovím i třeba ne zcela přesně, tak očekávám (protože to je diskuze), že mě někdo doplní. Tím, že ho odkážu na hledání, když neví co má hledat, tím tazatele přesvědčím o tom, že se příště nemá cenu na cokoliv ptát. A pak je smysl DF diskutabilní. Pak vydrží jen ti zvlášť odolní a časem se z DF stane prostor pro pár zvlášť odolných. Viz MH.


Víš vše není černobílé a taky se nedá tvá vysvětlující reakce aplikovat všeobecně na všechny dotazy.
Vše je o nějaké rovnováze a uplatnění rozumu .
Já např. své děti vychovávám k samostatnosti a na jejich otázku jsem jsem často odpovídal otázkou.
Dnes mohu říct , že se to vyplatilo .
No a pak jsou lidi co celý život už od školy opisují . Sami musí zhodnotit jestli se jim to vyplácí .
Ve výsledku jsou lidi co dokáží neuvěřitelné věci a na druhém konci ti, co si neustále stěžují na smůlu a osud :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 11:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Ale DF není od toho, abychom někoho vychovávali. Chodíme tady dobrovolně a proto taky píšu, že je na dobrovolnosti jestli kdo odpoví. Když s tebou budu mluvit osobně, tak me asi taky neodkažeš na google, a když mi odpovíš tou otázkou, tak alespoň naznačíš kterým směrem dal postupovat. Když bude dotaz na mě a já to tak neudělám, tak se mě taky tazatel příště nezeptá a pomyslí si asi o mě něco nelichotiveho .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 12:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jak tu padlo, plati vseho s mirou... A pokud budes ulety ignorovat ci dokonce svou ochotou podporovat, tak za cas forum zkolabuje. Uz se to stalo na ruznych mistech vicekrat. Takze ja bych spis nez o vychove mluvil o pudu sebezachovy...
Jinak si myslim, ze odpovedi davam nadprumerne hodne i uplnym zacatecnikum, jen se zkratka snazim odlisit konkretni dotazy od situaci rekneme "problematickych".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 12:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Ty začátky jsou opravdu těžké,nových pojmů o kterých začátečník nic neví je hodně.Když jsem si koupil první miniletadélko,nadával jsem jak špaček,že číňaň nalepil motor nakřivo motor a chtěl jsem to upravovat.Naštěstí jsem nahlídnul sem a vyčetl,že existuje i něco takového jako vyosení motoru.A od té doby hledám a "študuju" .A mám z toho fakt větší radost,že jsem spoustu věcí zvládnul samostudiem.Dudaj má pravdu,některým se hledat nechce,dobrá rada je i tazatele správným směrem popostrčit!!! :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 13:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
... A pokud budes ulety ignorovat ci dokonce svou ochotou podporovat, tak za cas forum zkolabuje. .. .

Spíše naopak. Dopadne to jak na MH. Tam to právě zkolabovalo kvůli tomuto přístupu (plus k tomu klub neomylných).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 13:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
Jinak si myslim, ze odpovedi davam nadprumerne hodne i uplnym zacatecnikum, jen se zkratka snazim odlisit konkretni dotazy od situaci rekneme "problematickych".

O tom právě DF je. Když chci a vím, odpovím.
Když je dotaz "problematický",tak mám možnost nereagovat. "Vychovávánim" docílíme jen zahořknutí a odrazeni od dalších otázek. A bez otazek DF zanikne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 13:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jio píše:
Ale DF není od toho, abychom někoho vychovávali. .


Myslím , že v tom se pleteš.
Chodím sem už nějaký čas a myslím, že jsem změnil svůj způsob diskuze i některé názory - i mě toto fórum (lidé v něm diskutující)
vychovává a ovlivňuje mé názory.
Každého, kontakt s ostatními ovlivňuje (vychovává)
Takže - jsme tady od toho :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 13:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jak je libo, zůstaň u svého. Já taky zůstanu u svého, tedy že jsme na diskuzním foru a není to výchovný ústav.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 13:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.12.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Dzon píše:
Tak a teď zkus hledat znovu a objektivně, jako začátečník, opravdu myslíš že tam napíšu brushless esc? Epp 3d jsi tedy nevím co dokázal ale sotva vím co to znamená, natož abych to použil při vyhledávání. A o tom to právě je. O zkušenostech které ty máš a já ne. Proto sem pokládám hloupé otázky, protože to co já bych hledal bezúspěšně půl hodiny a pak bych stejně napsal dotaz sem na fórum mi někdo poradí během 1 minuty protože už to řešil, ví jak se co jmenuje nebo ví jak to hledat.

Díky Sunn a Amper za pomoc, pomohlo mi to se odpíchnout když jsem ztroskotal na několika věcech najednou a nevěděli si rady.


Stačí se jenom správně zeptat...
https://www.google.cz/search?q=upevn%C4 ... gB#imgrc=_
https://www.google.cz/search?q=zapojen% ... GA#imgrc=_

_________________
Honza Kohout, Futaba FX-36, Django, Libelle 4m, Mini Corado, a tak dále


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 17:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jardátor píše:
Ty začátky jsou opravdu těžké,nových pojmů o kterých začátečník nic neví je hodně.Když jsem si koupil první miniletadélko,nadával jsem jak špaček,že číňaň nalepil motor nakřivo motor a chtěl jsem to upravovat.Naštěstí jsem nahlídnul sem a vyčetl,že existuje i něco takového jako vyosení motoru.A od té doby hledám a "študuju" .A mám z toho fakt větší radost,že jsem spoustu věcí zvládnul samostudiem.Dudaj má pravdu,některým se hledat nechce,dobrá rada je i tazatele správným směrem popostrčit!!! :D

Já to poupravím ještě - modelařím už přes 40let, odchovaný spaláky a věřím, že tomu i rozumím. A stejně jsem v některých věcech elekter mimo mísu, neb nechápu slengové označování některých věcí. Či anglické názosloví, zkratky a tak. Já ani nevěděl co to je dát video na trubku. Proto to tu řeším tak, když vím a mám čas - odpovím. I když tuším, že se to tu už někde probíralo. :wink:
Jinak bacha na tento hovor - už jsem tu byl sprdnut, že na videech z modelu, řeším modely pro video a né video samotné. A Vy tady taky už řešíte něco mimo vlákno :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 19:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
jio píše:
tedy že jsme na diskuzním foru a není to výchovný ústav.


Ta diskuze už zdánlivě je zbytečná(domluvil se s Hokim). Přesto se musím přidat. A to na stranu Dudaje. Znám ho a často sleduju i jeho reakce. Myslím, že radí dost. Tady jde spíš o jinej trend. Proč namáhat ten květák v kouli, když jsou na to jiní. A potom, když se mu nelíbí reakce, je arogantní.
Objasním to asi takto. Něco už mám za sebou a když jsem se k tomu vrátil, byla modelařina jinde. Znovu jsem se hromadu musel naučit. Ale nejdřív jsem se snažil myslet a teprv, když to hlava nebrala, se ptám. A ptát asi ještě budu.
Začnu motorem a reglem. Je tak těžký domyslet, že když jsou tři dráty na motoru a tři na reglu, tak to asi patří k sobě. Kontakty prosím. Pokud je nikdy na něčem neviděl, nemusí je znát. Na druhý straně jsou dva a na baterce taky. Jejda. Ono to asi patří k sobě. Tady jsou i ty kontakty jasný. Prostě dám protikus stejnej buď z baterky a nebo to samý, jen z reglu.
A gumičkovej unašeč je tak jednoduchej, až to bolí. Když jsem ho dostal do ruky poprvé, hned to bylo jasný. Ale možná jsem nadpůměrně tech. zdatnej.
Ale on je život krátkej, tak myslete za mě.
A teď to přijde. Motor se točí obráceně. Zapřemýšlím, a když mě nenapadne přehodit dráty ( jak to připomíná 3 f motor), potom se zeptám. A tady teprve začíná diskuze.

Ale styl ,, chlapi vymyslete to ta mě", není diskuse, ale lenost. A to má Dudaj pravdu.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 20:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Shorty píše:

Ta diskuze už zdánlivě je zbytečná(domluvil se s Hokim). Přesto se musím přidat. A to na stranu Dudaje. Znám ho a často sleduju i jeho reakce. Myslím, že radí dost. Tady jde spíš o jinej trend. Proč namáhat ten květák v kouli, když jsou na to jiní. A potom, když se mu nelíbí reakce, je arogantní.
Objasním to asi takto. Něco už mám za sebou a když jsem se k tomu vrátil, byla modelařina jinde. Znovu jsem se hromadu musel naučit. Ale nejdřív jsem se snažil myslet a teprv, když to hlava nebrala, se ptám. A ptát asi ještě budu.
Začnu motorem a reglem. Je tak těžký domyslet, že když jsou tři dráty na motoru a tři na reglu, tak to asi patří k sobě. Kontakty prosím. Pokud je nikdy na něčem neviděl, nemusí je znát. Na druhý straně jsou dva a na baterce taky. Jejda. Ono to asi patří k sobě. Tady jsou i ty kontakty jasný. Prostě dám protikus stejnej buď z baterky a nebo to samý, jen z reglu.
A gumičkovej unašeč je tak jednoduchej, až to bolí. Když jsem ho dostal do ruky poprvé, hned to bylo jasný. Ale možná jsem nadpůměrně tech. zdatnej.
Ale on je život krátkej, tak myslete za mě.
A teď to přijde. Motor se točí obráceně. Zapřemýšlím, a když mě nenapadne přehodit dráty ( jak to připomíná 3 f motor), potom se zeptám. A tady teprve začíná diskuze.

Ale styl ,, chlapi vymyslete to ta mě", není diskuse, ale lenost. A to má Dudaj pravdu.


naprosto s tebou souhlasím a zrovna tak s dudajem


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 20:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Už jsem nechtěl reagovat, ale přidám poslední poznámku. Klidně v nastaveném směru pokračujte. http://www.mojehobby.cz je vzor, jak to může dopadnout. Tam se taky určitá skupina lidí poklepávala po ramenou a začátečníky s primitivními dotazy rychle umravnili, až je tak odradili a oni odešli a MH je dnes tam kde je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 21:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jio píše:
Už jsem nechtěl reagovat, ale přidám poslední poznámku. Klidně v nastaveném směru pokračujte. http://www.mojehobby.cz je vzor, jak to může dopadnout. Tam se taky určitá skupina lidí poklepávala po ramenou a začátečníky s primitivními dotazy rychle umravnili, až je tak odradili a oni odešli a MH je dnes tam kde je.


Na manii chodím mimo jiné pro to, že je přehledná a rychle se člověk tady orientuje .
Vkládání obrázků a videí pohoda . Krásně jsou vidět poslední příspěvky .
Myslím, že to jsou hlavní důvody proč funguje a proč nefungují jiné weby :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz