Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RC díly pro loď
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2013 23:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 3
Poradí mi někdo s výběrem veškerých RC součástek pro loď? Pořídil sem si model Yamato 1\350 který je k tomu uzpůsoben ale nebyly k němu žádné elektro součástky. Je to to můj první model RC lodi proto bych byl rád kdyby mi někdo poradil co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC díly pro loď
PříspěvekNapsal: sob 27.07.2013 0:42 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A kolik hmotnosti můžeš do modelu dát? To totiž bude klíčové.

Originál měl výtlak kolem 72000t naložený, takže pokud je trup dobře, tak máš cca 1,6kg. To by mohlo vyjít.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC díly pro loď
PříspěvekNapsal: sob 27.07.2013 12:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 3
Našel sem tohle forum http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=624020 ale protože je moje angličtina není zrovna nejlepší tak z toho moc moudrej nejsem xD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC díly pro loď
PříspěvekNapsal: sob 27.07.2013 16:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Snad ti bude inspiraci muj Bismarck 1/350 - http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=7400

350-tina zase neni az tak velky model. Moje hmoti kilo a je to tak akorat na caru ponoru (dovazovano olovem). Kdyby vazil 1,6kg tak by asi skoncil pod vodou :D

Ty MIGy 280 jsou i tak vic nez silne pro maketovou jizdu, stacily by i mensi. Vim ze Tamiya k temhle modelum lodi prodava konverzni kity pro osazeni pohonem. Hridele a vsechny dily jsou pak velikostne zamenitelne s plastovymi ze stavebnice.

Rizeni sem zvolil jen pomoci motoru, i kdyz by tam misto na servo kormidla bylo. Jenze kdyz clovek zalepi zadni palubu tak uz se tam k nicemu nedostane. Snad jen nahon bowdenem by sel... Ale kormidla jsou mala a maji dost malou ucinnost, takhle se aspon muzu otacet na miste :D Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC díly pro loď
PříspěvekNapsal: ned 28.07.2013 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 3
model je uzpůsoben na 4 pohony takže mam v úmyslu použít sice méně výkonné a lehčí motory a využít při tom všechny 4 (uvažuju o použití MIG 2025 http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php)
největší problém mi zatím dělá vyřešení hřídele a serva na kormidlo (Yamato má 2 kormidla za sebou)
ve výsledku bych chtěl něco takového jako je na foru na které sem dával odkaz již dříve xD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC díly pro loď
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 20:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2006
Příspěvky: 66
Pokud mohu poradit, tak použií motorů 2025 bude asi nejlepší řešení, sám jsem tuto sestavu měl v modelu křižníku Sheffield, sice v měřítku 1:200, ale váha a výtlak bude asi podobný. Je třeba ale uvažovat s použitím levých a pravých šroubů. Co se týká kormidel, tak jejich účinnost ukáže až "jízdní zkouška". Případné dodatečné zvětšení kormidel by ale neměl být problém. Jinak u modelů v tomto měřítku je třeba výrazně uvažovat o váze a šetřit každým gramem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz