Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Loď Shock Wave s motorem Zenoah
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.4.2013
Příspěvky: 20
Dobrý den, mám novou lo´d Shock Wave s motorem Zenoah a mám problém s nastartováním,nastartovat loď je pěkná fuška. Měnil jsem i svíčku a pořád stejný,myslím si,že mám špatnej poměr benzínu a oleje dávám 1:30.Mám dát méně oleje? Motor je novej a není zaběhnutej,myslíte že je to tím? Mám se stejným motorem FG Baju,ale už zajetou a ta jezdí krásně a startuje na 2 nebo 3 zátahy.
Děkuju za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor Zenoah
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 14:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6877
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tím poměrem to nebude a na záběh je to akorát, nebo i skoro málo. Nevím co píšou v manuálu. Každopádně ať je tam toho oleje 33ml (1:30) nebo 20ml v litru (1:50) tak na samotném chodu motoru se to prakticky neprojeví, protože paliva (benzínu) je buď 98 nebo jen 96,7% a ten rozdíl cca 1% motor nepozná. Množství oleje má vliv na životnost a jeho nesprávný poměr se projeví až po delším chodu a nikoliv při startování. Když je ho míň tak hrozí zadření, když je ho příliš, tak se motor rychleji zakarbonuje (ale to až časem).

Myslím si, že problém se startováním má příčinu někde jinde.
Funguje sytič?
Je v pořádku čerpání paliva (není nějaká chyba ve Walbru - prasklá membrána zanesená tryska, uzavírací jehla a pod)?
A co zapalování a předstih?
Říkáš, že motor je nový, tak asi není z druhé ruky. Ale co když je a má třeba rýhy ve výbrusu - když je poškrábaný dole (špatná dolni komprese, tak to taky zle startuje ale pak už běží normálně).

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne úte 20.08.2013 15:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor Zenoah
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 14:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.4.2013
Příspěvky: 20
Mám ho z druhý ruky,ale nebyl právě startován. nevím jestli bych poznal,jestli je špatná jehla atd. asi loď vemu někam do modelářského obchodu a nechám skontrolovat :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor Zenoah
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 14:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.4.2013
Příspěvky: 20
Jinak sytič fuguje normálně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor Zenoah
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 15:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6877
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak to máš pravdu, pokud nemáš zkušenosti, tak karburátor Walbroo raději nerozebírej.
Ale stav výbrusu se dá poznat po sundání výfuku přes výfukové okno. Jak na válci tak ani na pístu nesmí být výraznější rýhy.
Jinak motory Zenoah mají sání řízené pístem, takže stav spodní části výbrusu se dá zkontrolovat i pohledem přes sací okno po sundání karburátoru. Ale opravdu důkladná kontrola je možná jedině po rozebrání motoru.
Já bych stejně tipoval, že to bude mít na svědomí spíš zapalování, nevhodný předstih, nebo smetí v karbecu.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motor Zenoah
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 15:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.4.2013
Příspěvky: 20
VTjr píše:
Tak to máš pravdu, pokud nemáš zkušenosti, tak karburátor Walbroo raději nerozebírej.
Ale stav výbrusu se dá poznat po sundání výfuku přes výfukové okno. Jak na válci tak ani na pístu nesmí být výraznější rýhy.
Jinak motory Zenoah mají sání řízené pístem, takže stav spodní části výbrusu se dá zkontrolovat i pohledem přes sací okno po sundání karburátoru. Ale opravdu důkladná kontrola je možná jedině po rozebrání motoru.
Já bych stejně tipoval, že to bude mít na svědomí spíš zapalování, nevhodný předstih, nebo smetí v karbecu.


V zapalování byla originální svíčka,ta by snad měla být v pohodě, kupoval jsem i novou, na karbec se mohu podívat, ale zas tak moc ta loď nenajezdila,aby byl zanesen karbec.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz