Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Modifikovaný remorkér Monako I.
PříspěvekNapsal: pát 15.08.2014 14:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.8.2014
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Zdravím všechny přítomné. Jakožto začínající modelář jsem si již před časem našel super návod na remorkér Monako I. ( http://www.mo-na-ko.cz/lode-MonakoStavba01.htm ) a chtěl jsem si postavit něco obdobného. A protože se nespokojím s "tuctovkou", tak jsem si svůj model značně modifikoval (zvětšeno na délku cca 700 mm, místo kartonu použitá balsa, tvar hodně pozměněn). Nyní, když mám více méně hotovou hrubou stavbu, potřeboval bych poradit jak pokračovat dále. Zda olaminovat nebo jen zatmelit a nastříkat barvou? Jakým způsobem dodělat nástavby a palubu (předpokládám, že laminování asi ne)? Jen pro doplnění: žebra jsou z depronu, potah boků z balsy 1 mm, botah dna z balsy 1,5 mm, paluba balsa 2 mm, nástavby také z balsy (1 - 5 mm), hlavní nosníky smrkové lišty, otěrové lišty také smrk. Do budoucna bych chtěl model vybavit RC soupravou, takže určitě očekávám plavbyschopnost a nejlépe i solidní odolnost. Již jsem se jednou (cca 2 roky zpět) pokoušel o laminování, ale dopadlo to příliš neslavně díky špatně namíchané směsi. Na originálním návodu Monaka I. se mi totiž příliš nezamlouvá lak míchany s pudrem, proto bych tento krok chtěl nahradit něčím trvanlivějším. Děkuji všem za reakce a rady, modelařině zdar!

PS: Pro lepší představu o modelu jsem nahrál fotky v co možná nejlepší kvalitě na svůj G+: https://plus.google.com/photos/10600392 ... 0865322013


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Modifikovaný remorkér Monako I.
PříspěvekNapsal: pát 15.08.2014 19:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
Ahoj,

pěkná práce, hrubá stavba jde vždy dobře od ruky :-)
asi bych pokračoval olaminováním trupu skelnou tkaninou, palubu bych možná taky "přetáhl" na laminování bych použil pryskyřici L285 a tkaninu cca 80 - 110 g/m2, postupovat dle návodu na obalu pryskyřice, pokud dodržíš poměr míchání "není problém". Položil bych víc vrstev. Do pryskyřice přimíchat Aerosil Nástavby, buď olaminovat, nebo prolakovat a pak i trup nastříkat plničem a brousit a plnič a brousit až se "ztratí" kresba let dřeva, pak konečný lak.
Před nástřikem doplnit a udělat přípravu pro RC a osvětlení
ten nátěr lakem s dětským pudrem slouží jako náhrada toho plniče, kdysi jsem taky používal a suprovně se to brousí, ale dlouho schne

Odkud jsi, doplň si to v profilu, možná se ti ozve někdo v tvém okolí

pokud bys na cokoliv měl dotaz písni do SZ mail a já se ti ozvu

Plavbě zdar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modifikovaný remorkér Monako I.
PříspěvekNapsal: pát 15.08.2014 21:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.8.2014
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
A neměl bych ještě před laminováním odříznout ty otěrové lišty? Asi jsem udělal chybu, že jsem je tam lepil teď...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modifikovaný remorkér Monako I.
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 17:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Jak od léta stavba pokročila?

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modifikovaný remorkér Monako I.
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 19:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.8.2014
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Stavba prozatím odložena, blíží se matura, takže pokračování je plánováno až někdy zase na léto, snad od června. :/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz