Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
mikymik píše:
to ufon13

Sám výše píšeš, že ztráty spojené s hřídelí nejsou zanedbatelné... Každopádně, ať to plave!

no právě....proto hřídel vynechávám. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
TomasC píše:
Pokusím se podat informace. Přístavní remorkér, délka 600mm, průměr šroubů cca 50mm. Cílem není žádný závod, ale spíše rekreační loď pro výcvik mladých modelářů. Pokládám loď za ideální začátek.

Fakt mi jde jen o cca nástřel. Ideálně více možností, abych si udělal představu.

Tomáši zkus tyhle stránky:
http://www.tugtowing.cz
tam jsou ti kdo tuhle kategorii tedy remoše provozují dlouhodobě a opravdu dobře vědí co říkají, většinou tam ale nenajdeš moc lidí co jsou ochotní utopit střídák do vody.....
nicméně pro to co píšeš a jako základnu pro mládež by se tam asi dalo jednat s pár lidma.
každopádně ,ale pokud by se s mládeží v modelařině mělo pracovat koncepčně bude to o nutnosti opravdové širší spolupráce o které jsi se bavil s mým kolegou Pavlem a nějak to vyšumělo zhruba před necelým rokem........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 16:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Díky. Začnu od konce. Do koncepce mládeže v lodním modelářství bych se nerad motal, myslím, že už tak je to dost pomotané.... Jde mi o model pro mě a mého syna.

Rozhodně nepotřebuji maketu, naopak. Chci účelový model, který zvládne extrémní podmínky dětského provozu na domácím bazénu, kde jsou vlny často extrémní. Nicméně to zase jako loď musí vypadat.
Utopení motoru mi nijak nevadí.


Ještě k lodním šroubům. Předpokládám, že se bavíme o třílistech. Je tu doporučení na Robbe nebo Raboesch. JE Graupner problém?? Nebo třeba netáhne dozadu.

Oběžku 750ot/V jsem doma našel... Bude se experimentovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 16:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Dej pls. vedet jak to dopadne, s rychlikem a plachetnici se po bazenu 5x3 jezdi dost blbe ale s remorkerem bude sranda :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 17:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Šrouby Graupner ( třílisté - ne závodní ) jsou navrženy optimálně pro jízdu dopředu - odpovídá tomu profilování listů. Proto dobře táhnou, ale na zpátečku nic moc. Ale ne, že by to nešlo - jde to docela dobře, ale prostě Robbe a Raboesch jsou lepší - jejich profil listů má mnohem blíž ploché desce ( u Raboesche je to úplně pouze zkroucený mosazný plech bez profilu ) a proto rozdíl v tahu a tlačení není tak velký. Navíc šrouby Graupner mají nižší stoupání ( tuším 0.58 x průměr ), kdežto Robbe cca 0.85 x průměr a Raboesch 1,02 x průměr. Takže u šroubů Graupner si můžeš dovolit vyšší otáčky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 17:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
takze kdyz udelam Z-drive co daval Ufon tak vyresim tri mouchy jednou ranou - nebudu muset mit obousmerny regulator, nebudu muset resit ze nemam na vysilaci centrovani plynu a jeste muzu koupit sroub od Graupnera :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 19:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Jde o to, do jaké míry budou stačit úhly otočení na obě strany - asi bude potřeba zpřevodovat servo do rychla, aby se Z pohon otáčel aspoň o 120° na každou stranu. Počítáš s jedním, dvěma nebo třemi Z-pohony ? Docela rád bych ten Z-pohon vyzkoušel, ale soucit s ložisky a plechy je zatím silnější. Ale je fakt, že to značně zjednodušuje celý pohon a ten úhlový převod dole v botce je to nejslabší místo celého klasického Z-pohonu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
pohon se musí otáčet o 360°a raději o kosek více zpřevodování je nutné docela určitě já ještě rozšiřoval chod serva vložením přídavných 2 odporů do drátků od potenciometru zpětné vazby takže servo chodilo 180°a né klasických 60-90°....... to ale neskousnouněkteré 2,4G přijímače neb to zřejmě někam něco nefiltrovaného posílá a systém se pak zblázní.
nyní to řešíme 3D tiskem držáku serva s úchytem svislé trubky pohonu a tiskem ozubené páky serva a pastorku posléze zajištěného na duté svislé hřídeli. Vidět to je na fotkách co jsem ukazoval myslím to signálně zelené s černými dílky. Tam se používá už jen standartní servo s kovovými převody bez úprav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AC (3-drát) motory ve vodě
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
TomasC píše:
Díky. Začnu od konce. Do koncepce mládeže v lodním modelářství bych se nerad motal, myslím, že už tak je to dost pomotané.... Jde mi o model pro mě a mého syna.

Rozhodně nepotřebuji maketu, naopak. Chci účelový model, který zvládne extrémní podmínky dětského provozu na domácím bazénu, kde jsou vlny často extrémní. Nicméně to zase jako loď musí vypadat.
Utopení motoru mi nijak nevadí.


Ještě k lodním šroubům. Předpokládám, že se bavíme o třílistech. Je tu doporučení na Robbe nebo Raboesch. JE Graupner problém?? Nebo třeba netáhne dozadu.

Oběžku 750ot/V jsem doma našel... Bude se experimentovat.


Pokud bys měl zájem mám tu jeden trup na Batumi s vyfrézovanými jednoduchými nástavbami, je třeba dodělat vnitřek s pohony řízením a akumulátory a palubu, jde o prototipový trup č.2 a prototipové frézované díly č.1 a sám to asi nikdy stavět nebudu . Klidně se zastav pokud bys měl zájem, jinak tu mám i celý remoš bez osazení také k dispozici s klasickým pohonem, příčným pohonem a kortyho dýzou a s karouselovým tažným zařízením.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz