Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: pát 03.03.2017 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
... ta kardany jsou luxusní, ale za prvé nevím, jestli mají i na tak malé průměry hřídelí, a za druhu - nedávno jsem je objednával na Banggoot a nebyly momentálně k mání... taky myslím, že by poměrově nebyly nejvhodnější, to ta průhledná hadička vypadá skoro líp v tomto měřítku. jak máš silné ty hřídele ke šroubům?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: pát 03.03.2017 22:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Je to něco za něco .... ty kardany jsou s dírama 2 mm a 2 mm, takže v tom problém není. Co se týká ztrát, tak na ta ne přímo lineární spojení jsou rozhodně lepší, jak ty hadičky, ale je v tom i jedno velké ALE: hlučnost. Pokud nebude vadit o dost vyšší hlučnost, tak jsou lepším řešením. Je velice nepřirozené, když taková relativně malá loď vydává hodně nepřirozené zvuky a kvičí jak zařezávané podsvinče. Ale je pravda, že zrovna na tom videu je rachot obrovský i s hadičkama. Zřejmě rezonuje celý trup a to je problém v obou případech. V případě těch hadiček je také problém v délce té hadičky - čím delší, tím hůř - z hlediska vibrací. Hadičku se málokdy podaří nasunout tak, aby byla souměrná vůči své ose a při vyšších otáčkách se ta nevyvážená hmota ( byť velmi malá ) už dost hlasitě projeví.
Na tom videu je také vidět velká chyba v náhonu kormidel - velice krátké páky na obou kormidlech, ten zbytečný zlom na táhle od servu ke kormidlům ( způsobuje, že se kormidla mohou přetočit - v kombinaci s těmi krátkými pákami ) a dále velké vůle ve spojení mezi oběma kormidly ( velké díry v pákách a tenký drát se "Z" ohyby ). Mnohem lepší jsou mikro vidličky od MP-Jetu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.03.2017 21:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Krásne videjko, akurát že už na 20% plynu mu model bude lietať a na 50% už zalieta kompletnú 3D akrobaciu. :lol: :lol: :lol: Na takúto malú lodičku bohate postačí jeden motor v strede a krajné len ako voľne pretáčavé hriadeľky s vrtuľkami (pri trojmotorovom usporiadaní). Ak chcete lietať postavte si chlapi lietadlo a nie loď.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 9:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Předpokládám, že autor má na vysílačce knipl a ten zrovna nezalomil v poloze plný výkon. Není to o výkonu motorů, ale o jejich regulaci. Pokud je motor delší dobu dost zatěžován, bude jeho účinnost hodně pod 50% a bude se hodně zahřívat, což mu na životnosti moc nepřidá. Proč trápit motory a zbytečně topit, když to není nutné ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 9:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Všetko je to pravda, ale ak má autor len jednoduchšiu súpravu, tak sa dostane so situácie kedy jeden zúbok na plyne je málo a dva je už veľa. Naviac nie každý regulátor a motor sa správa zrovna ukážkovo pri ovládaní na minimálnych otáčkach. Prečo sa snažiť škrabať lopatky na chrbte popod vajcia ak to ide jednoduchšie cez plece ?? :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 18:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Chlapi! Stavba pokračuje! Dnes jsme už přešli i na plavbu!!! :) Hřídele jsou zatím napojené provizorně hadičkou. Čekám na ty kardany z Číny. Objednal jsem je ten den jak jsem to tu psal. Objednávku potvrdili a vyexpedovali. Takže by tu měly být coby dup.


Přílohy:
IMG_2291.JPG
IMG_2291.JPG
[ 64.12 KiB | Zobrazeno 5011 krát ]

IMG_2452.JPG
IMG_2452.JPG
[ 78.08 KiB | Zobrazeno 5011 krát ]

IMG_2451.JPG
IMG_2451.JPG
[ 74.81 KiB | Zobrazeno 5011 krát ]

IMG_2450.JPG
IMG_2450.JPG
[ 67.08 KiB | Zobrazeno 5011 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 18:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Jen upozorňuju, že šlo o test. Hřídele jsou ještě různě dlouhé, různě napojené a taaak. Ale chtěl jsem se tu s vámi podělit, když jste taky otcové této loďky. Jo? :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Niečo Ti tam dosť vibruje. Tie objednané kardaníky to nezlepšia. Nemám s nimi dobré skúsenosti - je pravda že na hriadeľ 4mm, ale aj tak. Diera nebola presná a červík len z jednej strany po dotiahnutí osku trochu vystredil a drnelo to ako šľak. Dal som potom priamu spojku s dvomi červíkmi od MPJ a išlo to tichúčko. Pri tejto veľkosti by som ponechal tie silikónové hadičky, len by to chcelo sa ešte pohrať s vycentrovaním motorov a hriadelí. Krásna stavba, aj keď je to stavebnica. Bismarck je proste náááááádherá loď.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 19:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Tirpitz. :)
A popravdě pokukuju po druhé loďce. A žádná se mi nelíbí tolik jako tahle. :D


Naposledy upravil Glatz dne ned 12.03.2017 20:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
....já objednával ty kardany před měsícem a nebyly na skladě :( u Bangood. Ptal jsem se už dřív, jaký máš průměr těch hřídelí ? Se divím, že mají ty kardany na tak malé průměry, předpokládám kolem dvou mm. Já objednával 3,2 na 4 a ty nebyly. :?
Jinak krásná lodička i jízda se mi zdá hodně dobrá (rychlost tak akorát)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 20:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Motorek 2mm hřídel 2mm. Jsem zvědavý na řemeslné zpracování když je to tak mrňavé. Teď jsem to ve vaně vyvažoval. Světe div se, musel jsem použít pár gramů závaží. Použil jsem pozinkované podložky, taže se dá říct, že je loď i opancéřovaná. :)
Lodní šroubečky jsou původní ze stavebnice, ty plastové mrňavé. I kormidla. A vážně to i v takovém měřítku funguje. Bál jsem se, že se to nehne z místa jak tu někdo psal a ba naopak, ještě je to pořád moc rychlé. Kormidýlka tak akorát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
...tak na ty "kardánky" jsem fakt zvědavej. Když tak pak dej fotku. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 22:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Dávej si pozor na ty dlouhé hřídele se šroubem - na tom videu je dlouhá část hřídele volná ( za pouzdrem ) - je třeba ji zkrátit a to co nejdřív. Pokud by konec hřídele se šroubem chytil vibrace, mohlo by se úplně vylomit pouzdro hřídele u trupu, popř. vytrhnout kozlík z trupu. Vibrace, pokud chytí rezonanci, mají neuvěřitelnou sílu a dokáží zdevastovat i část trupu.
Jinak by to chtělo tři regulátory ( pokud na to máš aspoň tři volné mixy v rádiu ) - přece jenom poloměr zatáčky je dost velký, ale pro začátek to stačí. S těmi protitahy se otočíš na místě a tak je s tím o dost víc zábavy. Nebo aspoň zvětšit kormidla - tak, aby co největší část vodního proudu za vrtulemi byla ovlivňována těmi kormidly.
Rychlost dobrá, není třeba nic měnit. S těmi kardany to bude - pokud nebudou hodně přesné - spíš na škodu. Všeobecně jsou kardany zdrojem dost velkého hluku. Možná to ale nemusí být tak hrozné - jsou to přece jenom prckové. Ta silnostěnná silikonová hadička je v tomto případě lepším řešením - ale naštěstí se to dá po vyzkoušení vrátit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: pon 13.03.2017 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Glatz píše:
Tirpitz. :)


Si si istý. Vieš v ktorých detailoch sa líšia Tirpitz a Bismarck ?? okrem kamufláže. Však je to jedno, boli to sesterské lode.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 19:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Na krabici je psáno Tirpitz. A krom kamufláže jsem rozdíl nenašel. Ale pravda, že jsem ani moc nepátral. A souhlas, je to fuk jestli Tirpitz nebo Bismarck. Já jen, že Bismarck vyplul a při první plavbě šel ke dnu. Tak jsem koupil Tirpitze, abych nedopadl stejně. :)

A poslušně hlásím, že loďka je hotová. Teď nemůžu, ale za pár dní sem dám nějaké další fota. A pokud nebudou vlny, tak možná i video.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz