Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
..to ufon13... zřejmě si libuješ v miniaturních modelech, to je hezké, ale ten bazen v obýváku, to mě nadchlo :mrgreen:

ale doma bych s tim asi neuspěl :lol: ....

ale když už jsme u toho, v čem tu folii máš ? Nevím, jak zajistit okraje, aby se to nerozjelo (průůůser) potřeboval bych to tak na dva metry délky, vana už nestačí... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 19:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
ufon13 píše:
... ale taková táhla ke kormidlu z manželčina vlasu to je teprve klasika: ...

Buď máš za manželku Korejku nebo Vietnamku nebo Japonku a nebo pořádného sklípkana, co rovnou plete volejbalové sítě. :D :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Bořík píše:
Buď máš za manželku Korejku nebo Vietnamku nebo Japonku a nebo pořádného sklípkana, co rovnou plete volejbalové sítě. :D :lol:

jen klasickou blondýnku s německým původem........ale fotky jsou už dost obstarožní..... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
rakos píše:
..to ufon13... zřejmě si libuješ v miniaturních modelech, to je hezké, ale ten bazen v obýváku, to mě nadchlo :mrgreen:

ale doma bych s tim asi neuspěl :lol: ....

ale když už jsme u toho, v čem tu folii máš ? Nevím, jak zajistit okraje, aby se to nerozjelo (průůůser) potřeboval bych to tak na dva metry délky, vana už nestačí... :-)


musím přiznat , že bazenek byl u kolegy o 6 pater vejš v paneláku tedy ve 12 štoku.....
folie byla jen volně položená na odřezcích 5cm polyše- hranolky na klasickém konferáku.... sranda nastala asi hodinu po focení (jinak fotky jsou od michala černého z RCR tou dobou) kolegův potomek tehdy 3 letý začal skoumat právě ty polystyrenové hranolky a to vytažením jednoho z nich...... potopa 20 litrů vody byla docela hustá a koberec se sušil ještě tejden. :roll:
pojistit by bývalo stačilo oboustrankou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
....sakra to je dobrej nápad. Já sice potřebuji větší ponor, možná bude stačit 10 cm, tak použiji spíš dřevěné hranoly na tu ohrádku, přece jen ten polyš se mi moc nezdá, a udělám koryto 2x0,4 metru a mužu konečně vyzkoušet tu velkou lod, chystal jsem se jít na rybník, ale tohle bude pohodlněnší na vyzkoušení a vyvážení. Doma sice né, ale nač je v domě prádelna? :idea:

ps - možná přece jen zkusim ten polyš, 10 cm , nač hned kupovat trámy, ten tlak do stran nebude tak velký zase :mrgreen:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ono je to jedno polyš nebo hranol 10x10 jde o tření mezi hranolem a podkladem pokud ho zvýšíš tak klidně i ten polyš..... mě to čeká také potřebuju vyvážit tohle:
Příloha:
PICT9154.JPG
PICT9154.JPG
[ 142.07 KiB | Zobrazeno 2666 krát ]


nestavěl jsem to , ale mám za úkol omotorovat to a do vany se to fakt nevejde....... :D
P.S.
hranoly také můžeš opásat třeba stahovací kurtnou nebo pavoukem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 22:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Máš už do toto vybrané nebo vyzkoušené střídavé regulátory ? Zatím jsem nenarazil na žádný s kvalitní regulací v nízkých otáčkách ( kromě MGM, ale to je zase jiná cenová kategorie ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2017 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
dávám turnigy 80A autíčkářský obousměry jsou z výroby připravené i na senzorové motory takže by to v nízkých otáčkách měli zvládat s přehledem, ale já senzorové motory nepoužívám(špatně se dají potopit :lol: ) . Zákazníci jsou s nimi spokojení a je tam obrovská rezerva v proudu v mé jachtičce to chodí se 40A reglíkem , dávám je k 2830 motorům i k tomuhle:
http://aukro.cz/stridavy-elektromotor-t ... 79154.html
a to se šrouby 55mm v obou případech....ale já jsem ...no však mě znáš.... :roll: :wink:
jak jede půlmetrovka omotorovaná 2830 na dvoučlánku se šroubem 55mm na nízkých otáčkách je vidět tady kolem minutáže 3:40
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... deo/497050


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2017 12:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ufon13 píše:
obracej se na odborníky kamaráde:
nejen ve vaně:
Příloha:
k1 013.jpg

a že by ještě menší šroub než ten ze stavebnic?
Příloha:
minilodě (8).jpg

a že by šlo řídit i bez kormidla???
Příloha:
minilodě (9).jpg

ale taková táhla ke kormidlu z manželčina vlasu to je teprve klasika:
Příloha:
minilodě (5).jpg


Máš to pěkné, ale já psal o zcela odlišné koncepci modelu. Plastikový kit, dlouhý úzký trup, vysoké nástavby. Byl u toho držák na tužkové baterky i motor. Bez střev se to převracelo kvůli vysoko položenému těžišti, po vložení střev byl ponor takový, že i ve vaně bez pohybu to téměř nabíralo vodu. Spuštěním pohonu to bylo dokonáno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2017 14:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no ona ta koncepce s jedním ,,mabuchi placákem,,velikosti 180 a dvěma tužkovkama fakt je uplně na ......!
To chce odzačátku přemýšlet a postavit to pořádně.
Co se týče vysokých nástaveb, lze je odlehčit , šroub lze pro plavbu vyrobit takov, aby to jelo realisticky třeba z fosforbronzu a nakroutit si stoupání jak libo.
Každopádně ale vždy se dá použít fígl s nasazovacím kýlem s vestavěným akumulátorem jako to mám já na té mikroverzi ,,KOLCHIDA,,. Ta klidně mohla mít aku uvnitř trupu , ale byla natolik maličká, že povrchové napětí vodní hladiny ji udrželo v jakémkoli náklonu trvale tudíž aku šel do bomby na ploutvi.
V současnosti (už 10let zpátky) tak mám rozestavěný i trawler ,,Bodasteinur,, od HELLERU s délkou něco přes 200mm.
do ploutve přijde nejspíše placatá 1500mAh lipolka takže to asi bude moci jezdit 24hodinovky i se zaplým osvětlením.
další co tu je připravené je ,,libertyship,,ve 350tině od trumpetýýýýrů s lepty eduard a ,,nanuška,, od poseidonu(dej mu pánbu věčnou slávu), kde samozřejmě měním dodávaný pohon z mosazných lisovaných plechů a převodů na přímé náhony mikromotory právě kuli vysoké nástavbě a nutnosti snížit těžiště ještě čekám zda nebude někde ke koupi ta její verze s leptanými stožáry bohužel mám 2 a jeden vrak , ale vše jen s plastovou verzí příhradovin.
Prostě mikroušové mě berou už hezkejch pár roků.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 19:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Glatz píše:
No už teď vím, že servo velké použít nepůjde. Nevleze tam. :D


Ak môžem trošku poradiť - nepouži tri motory, sú strašne silné na takúto lodičku- stačí jeden stredný, krajné hriadele len ako atrapy. Takto ušetrenú hmotnosť použi na odnímateľný kýl na magnety pod trupom ak bude treba. Inak bitevné lode mali podstatne nižšiu štíhlosť trupu ako torpédoborce alebo krížniky, takže kýl s pravdepodobne nebude potrebný. Rozhodne kúp a použi jedno mini servo na otáčanie veží o 90 stupňov - použi lankový náhon. Ten efekt stojí za to.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 22:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Tři motory nejsou od toho, aby hnali loď rychlostí rychlostní lodě, ale aby pracovaly pokud možno s dobrou účinností a zbytečně se nepřehřívaly - zvlašť takto malé motory se díky malému povrchu zahřejí velice rychle a účinnost pak klesne i pod 30% - sama o sobě je účinnost takových motorů kolem 50% a tak není žádoucí je moc trápit.
Samozřejmě by se dal použít jen jeden motor, ale pak už to ztrácí na maketovosti a z modelu se stáva hračka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2017 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
podle mě by nejideálnější kombinace byla použít motorek z mikroserva bud napřímo nebos jedním převodem , je to vidět na fotce hromádky připravených součástí pro motorizaci kokosáku:
Příloha:
kokos 002.jpg
kokos 002.jpg
[ 282.33 KiB | Zobrazeno 2506 krát ]


nebo pak ještě jiná verze ale tu asi nepoužiješ:
Příloha:
ořech (3).jpg
ořech (3).jpg
[ 310.7 KiB | Zobrazeno 2506 krát ]


:wink: :mrgreen:
ale tedka vážně , ty motory jsou opravdu zbytečné ta lod s tímto pohonem bude příšerně rychlá a mám pocit že to nebude hezké napohled. Pokud se ti doma válí 1-3 stejná mikroserva zkus pitvu a použití střívek pro pohon, výkonově to bude akorát a váhou a odběrem uplně někde jinde.
já dost často používám toto:
Příloha:
laguna 006.jpg
laguna 006.jpg
[ 139.79 KiB | Zobrazeno 2506 krát ]


Je to motorek z mikroserva a je u něj ponechaný servozesík kde je jen nahrazen potenciometr zpětné vazby dvojicí odporů (to není nutnost , může zustat i ten původní potenciometr nastavený na neutrál) a tudíž je využit jako regulátor pro motor. Rozsah regulace nic moc , ale láce a jednoduchost to vyrovná a u tak malých modelů to jemné řízení otáček tak nějak ani neoceníš.
Příloha:
mikro tt (1).jpg
mikro tt (1).jpg
[ 160.66 KiB | Zobrazeno 2504 krát ]



Tady je pohon již v lodi a je tam i fotka jak vypadá příďová dokormidlovací jednotka ze stejných součástí ze serva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2017 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Příloha:
mikro tt (2).jpg
mikro tt (2).jpg
[ 184.55 KiB | Zobrazeno 2503 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2017 19:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Tak to s Tebou Petře vůbec nesouhlasím - motorky ze serv se k tomu pohonu ( pro loď 75 cm - byť docela úzkou ) moc nehodí - a to z několika důvodů: jednak mají vysoké kv - u serv to nevadí, tam je vše zpřevodováno do pomala, ale pokud se použijí napřímo, budou hodně zatížené a tím pádem se budou dost zahřívat a protože jsou to malé motorky, budou se i blbě chladit. Dalším důvodem jsou sběrače - uhlíky. Motorky do malých serv uhlíky nemívají, je tam jen plíšek, který přímo dosedá na kolektor a protože je dosedací plocha malá, rychle se obrušuje. Navíc motory ze serv nejsou určeny k delšímu provozu - servo se většinou pohybuje málo a jen na občas, motor v lodi jede podstatně delší dobu. A co se týká rychlosti, tak tam je to pouze otázka kv motoru a napájecího napětí v kombinaci s velikostí lodní vrtule. Drtivá většina elektromotorů pracuje v oblasti nejvyšší účinnosti kolem 85% jmenovitých otáček. Tyto otáčky u servových motorků tak snadno nedokážeš zajistit - to bys musel napájet velmi nízkým napětím. Proto potřebuješ co nejnižší otáčky k dané velikosti lodní vrtule, jinak jde účinnost do kopru.
Proto je potřeba použít co největší motory ( co se dá z hlediska váhy ještě použít ) a najít takové, co mají napřímo docela nízké otáčky ve vodě ( kolem 4-6 tisíc za minutu ). Jen tak se dá zrealizovat pohon, co je maximum energie použito na mechanickou práci a ztrátové teplo je co nejmenší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz