Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Laminace bez tkaniny?
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
dudaj píše:

Nečílím se, diskutuji .
V písemném zpracování jakákoli reakce vypadá agresivněji, než by to vypadalo, kdyby to byla verbální diskuze.


Právě , jestli to děláš dlouho a umíš to, je fajn, ale kluk který nikdy nelaminoval bude mít řadu problémů, které ti, co s tím dělají denně špatně posuzují. Proto mu doporučuji postup, který je třeba zdlouhavější , ale v klídku , má na vše dost času a nedostane se
do stresu, že už mu tvrdne epoxid a někde se mu zvedaj rohy a dělaj bubliny a td .
Pro někoho kdo začíná může být problém i ustřihnout tkaninu (nebo uříznot kolečkem nebo kudlou)

Prostě na začátečníka tam bude řada překvapení a musí dělat na pohodu a mít na vše dost času.

Epoxi L285 je taky drahej luxus - certifikát na letadla tady určitě nepotřebuje .
Používám LH 385 s tužidlem H 286 od Havla . Ale na lodičky by stačila ještě levnější řada .


člověče u mě to bylo právě opačně čím větší kus tkaniny jsem sdělával tím víc problémůs bublinama a různým pohybem-nechtěným bylo, právě proto jsem to zredukoval rozstříháním, děcka to také zvládají lépe on ten dlouhej pruh se jim plete všude a nakonec se z toho začne někde vytahovat za štětcem pramen skla a je to na osypání se....
jo a nakonec jsem je učil pomocí houbiček v klipsně na záclony jak jsem ji popisoval v RCR tam se aspon stíhalo to vyhodit a nemuselo se prát jako u štětce.
jasně že 285 je zbytečná , ale byla doma , ony ty epoxy stejně fungujou tak nějak stejně i já používám havlovic rozlejvky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminace bez tkaniny?
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ufon13 píše:
Moje LODIČKÁŘSKÁ praxe 45 letá mě toto co jsem popsal naučila a neměl jsem žádný problém a nikdy jsem se s broušením nepředřel.
No je to vidět, rád jsem koukl na tvoje album - hezká práce a pěkná podívaná. Pokud mě vnoučata donutí, určitě použiji tvůj postup. Jeví se mně jako lepší (alespoň pro mě).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminace bez tkaniny?
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
díky...
jen nikoho nenásilním nepoužít jiné postupy.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laminace bez tkaniny?
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 19:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
zkusím popsat podrobně postup který praktikuji .
Vezmu kus tkaniny a přihladím ho k obrobku.
Přidržím tkaninu zhruba uprostřed a rukou ji uhlazuji tvaruji po ploše tak dlouho , až mi krásně sedí na všech vypouklinách a prohlubních. Je na to čas , nemám namíchaný epoxid.
Pokud to někdo nezkoušel, chápu, že si to neumí představit.
Teprve potom namíchám epoxid a zase od středu prosycuji tkaninu na obrobku a od středu zase ke kraji .
Je možnost si rozdělat epoxidu trochu a po zpracování namíchat další a pokračovat .
Okraje a ostré lomy nechám s přesahem . Po ztvrdnutí epoxidu tyto odříznu ostrým nožem a lehce obrousím.
To samé zopakuji z druhé strany, případně lomové plochy .
vrstvy tmelu , které jsou vidět na některých fotkách nedělám .
Za prvé není důvod, za druhé dělám letadla a každý gram je znát a za třetí jsem líný toto množství tmelu brousit.
Tkaninu lehce zatřu štětcem plničem , lehce přebrousím a stříknu plničem znovu. Toť vše .

Na přiložené fotografii je vidět přední část s kabinou která je olaminovaná 1x 80 g tkaninou a lehce obroušena 300 smirglem .
celá půlka byla z jednoho kusu skla bez jakéhokoli prořezu.
Ještě není aplikován plnič. Zadní část je pouze ofrézována . Ještě není broušen ani polystyren.

Je mi jedno, jak si co kdo dělá . Jenom mě mrzí, když někdo nechápe souvislosti . Naučná videa a hromady fotek dělat nebudu.
Na to mám dost práce své.


Přílohy:
2014-06-25 09.23.09.jpg
2014-06-25 09.23.09.jpg
[ 57.32 KiB | Zobrazeno 1254 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz