Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 9:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2017
Příspěvky: 7
Zdravim,nema nekdo zkusenost s odpalovanim raket z rc modelu.chtel bych aplikovat na bitevni lod moznost vypustit raketu(myslim tim zabavni pyrotechniku) jaky system zapalovani na dalku by byl nejvhodnejsi

Diky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 9:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Redis píše:
Zdravim,nema nekdo zkusenost s odpalovanim raket z rc modelu.chtel bych aplikovat na bitevni lod moznost vypustit raketu(myslim tim zabavni pyrotechniku) jaky system zapalovani na dalku by byl nejvhodnejsi
Diky za rady

My na Cessnu Cardinál od Fary dávali dva závěsníky a rakety Para. Myslím, že stáli 19peněz (1985). Odpal přes plochou baterku a kontakty přes servo. Dnes už jsou jinší možnosti a jsem zvědav kdo tu co poradí, neb to je zajímavý dotaz ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
http://www.merrimack.cz

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2017
Příspěvky: 7
Zatim diky,predstavu mam..tri tubusy s rachejtlema bez vybusneho efektu nabarvene s kridelkama..jen mi chybi sytem zapaleni..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Pod pojmem "systém zapálení" myslíš co? Na to by snad stačil obyčejný RC spínač a palník, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2017
Příspěvky: 7
No to asi ano,proto se ptam,nemam s tim zadne zkusenosti,ale rakety budou cca 3/4 a nechci je vystrelit najednou..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Redis píše:
No to asi ano,proto se ptam,nemam s tim zadne zkusenosti,ale rakety budou cca 3/4 a nechci je vystrelit najednou..

Měli jsme na RC autech (v začátcích) na servu vačku, která postupně spínala mikrospínače rychlosti. A na lodích na zapínání světel a sirény. Po obvodu jsme mohli dát 4mikrospínače, byli větší než ty dnešní.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Redis píše:
No to asi ano,proto se ptam,nemam s tim zadne zkusenosti,ale rakety budou cca 3/4 a nechci je vystrelit najednou..

No tak to bude chtít více spínačů a více palníků. :) Na to by ti ale asi nemusely nestačit kanály, takže bys to mohl řešit úplně separátně přes klasické 433,92/868MHz dálková ovládání (nemusíš se alespoň omezovat na na svou vysílačku). Anebo se nabízí možnost, kterou jsem snad ještě nikde neviděl a docela mne to udivuje, (nechat) si vytvořit několikanásobný spínač ovládaný jen jedním kanálem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Podivej se na http://www.rcspinac.cz/

kdysi jsem na to koukal pro jine veci ale nakonec jsem to poresil jinak. Ma to vic vystupu pri pouziti jednoho vstupu a vyrobce to umi upravit na vetsi proud (netusim kolik palnik zere)

Pak by jsi mohl otacet potenciometrem na vysilaci a podle toho odpaloval jednu raketu za druhou

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dalsi moznost je diy - arduino a 4x mosfet :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Amper píše:
Podivej se na http://www.rcspinac.cz/

kdysi jsem na to koukal pro jine veci ale nakonec jsem to poresil jinak. Ma to vic vystupu pri pouziti jednoho vstupu a vyrobce to umi upravit na vetsi proud (netusim kolik palnik zere)

Pak by jsi mohl otacet potenciometrem na vysilaci a podle toho odpaloval jednu raketu za druhou

No super, to je přesně to, o čem jsem mluvil. Zdá se, že jsem se dlouho nesnažil své informace aktualizovat. :)

EDIT: Pár standardních palníků na pyrotechniku tu mám, takže bych ti i mohl zjistit, jestli by to ten spínač ustál (podle mě by měl stačit i ten 100mA výstup), ale je otázka, na jak velké rakety to potřebuješ a jestli by nebylo lepší si sehnat palníky do malých raketových motorů (ty jsem už dlouho v ruce neměl, takže ten neotestuji).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 11:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Optimální na modelářské rakety je šlehový pyropalník, taková ta "kapička", něco jako http://www.marthypyro.cz/ostatni-a-pomo ... mp-a-epx2/ , máš tam i nějaké parametry. Ty palníky dodávané s motory jsou horší, ale taky jdou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 11:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
dalsi moznost je diy - arduino a 4x mosfet :-)

Yo, nebo PIC :-)
Mám takhle obsluhovanou celou pumovnici (4 kousky) jedním kanálem (a jedním páčkovým přepínačem a jedním páčkovým samosevracejícím) - otevřít/zavřít vrata, nezávislý odhoz jedné, druhé.... nebo všech postupně v sekvenci když podržím spínač.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 11:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
tomashr píše:
Optimální na modelářské rakety je šlehový pyropalník, taková ta "kapička", něco jako http://www.marthypyro.cz/ostatni-a-pomo ... mp-a-epx2/ , máš tam i nějaké parametry. Ty palníky dodávané s motory jsou horší, ale taky jdou.

Tak 100mA, zdá se, stačit nebude. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakety z lodi
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 11:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2017
Příspěvky: 7
Super,dekuji za rady..uz jsem se bal,ze se tomu nebude nikdo venovat.chapu ze pro palnik asi zdroj zvlast a spinacem spoustet.myslel jsem upravene rachejtle se zapalnicí..samozrejme bez ohnostroje..jsou levne a litaji take pekne..jeste vse promyslim


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz