Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Díky za tip s tím dělovým člunem, věže nejsou problém :) Je to mikromodel, celý tank asi 5cm. Jen ten člun je děsně úzký, v mém měřítku tipuju tak 5cm a to by bylo šíleně vratké, nebo ne?

Obrázek

Jo a dnes jsem ve frontě v GM na ledky zjistil, že prodávají i ta Čínská čerpadla za 80Kč a neodolal jsem, abych nemusel čekat a jedno vzal. Holt budu mít celkem tři :D Tak kdyby pak někdo potřeboval... Spíš ale motůrky z těch dvou mohu použít jako motory pro lodě. Funguje to překvapivě super, na vodní dělo nebude problém i na jeden článek LiFe to stříká při zaškrcení hadičky kolem 40cm. Tak snad se s tím servozesilovač z HXT 900 nějak popere. To ještě asi dnes zkusím. Jo a jak jsme tu řešili druhy čerpadel, tak tohle má taky jen oběžné kolo jen trojcípou hvězdu jako Mercedes, vůle asi 2-3mm kolem a v pohodě to funguje i tlakuje. U mého čerpadla opravdu musel být problém jen v malých 2mm trubičkách a taky je pravda, že sání má z čela. No prostě až to budu dělat příště... :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 21:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Vigo píše:
Jen ten člun je děsně úzký, v mém měřítku tipuju tak 5cm a to by bylo šíleně vratké, nebo ne?


No nevím, podle mě to má poměr délka-šířka plusmínus stejný jako ten japonský PT15, o kterém jsi uvažoval. Elco PT z WWII možná o něco širší je...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 21:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Bořík píše:
Ideální velikost lodičky, aby byla na vodě "akorát", je tak kolem 900-1500 mm.


Když to jsi zase u pohledu "ortodoxního lodičkáře, ne u modelu pro zábavu :-(
Sice máš obecně pravdu, jenže v reálu už třeba Scheveningen ze stavebnice tuším Teltech (už zaniklá firma, ale asi budeš vědět, co myslím) s délkou něco k 90cm a slušnou bachratostí je na přepravu pěkný opruz, na přihození do auta pro akci s rodinou už je to velký problém. A nějaký torpédoborec s délkou 120-150cm už je dokonce o dost horší než bedna soutěžních větroňů F5J (a to už není nic malého), u menších aut vůbec problém dostat k vodě i bez rodiny.
Na podobný model se strašně rád podívám v reálu a tvůrce obdivuji, ale už to moc není pro normální lidi :?

Z mého pohledu je pohodová velikost kolem těch 50-60cm (samozřejmě podle předlohy, to je jasné), ale v některých případech dávají smysl i mrňata kolem 30-40cm. Už to celkem jezdí i venku a přitom je to velikostí zvládnutelné i na akci bez velké přípravy, kdy "zrovna vybyl čas".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 22:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Je to spíš o tom, jaký je požitek z jízdy. Ty malé lodičky rychle nadchnou, ale bohužel stejně rychle je zase postavíš někam do poličky a zapomeneš na ni - není v tom žádná "šťáva". Ještě patrnější je to u plachetnic - tam se ta malá mrška zmítá ve větru, je to hříčka větru, jak zrovna fouká. Ať už je to Footy, nebo MicroMagic ... až tak or RG 65 začíná být na vodě poznat, že je to skutečná plachetnice a skutečný požitek je třeba až od metrovek výš ... tam už není problém u toho vydržet několik hodin.
Je to jak házedlo a pětimetrový větroň - prostě ten požitek je někde úplně jinde. I se všemi plusy a mínusy.
Naprosto jiná situace ale nastane, pokud se pro určitou věc rozhodně několik lidí najednou - třeba ty závody footyn, které sotva jezdí, jsou pak o úplně jiné zábavě. Stejně tak seriály MicroMagic jezdí po světě stovky a stovky modelářů a pak zase jde o úplně jinou zábavu. Ale pokud si uděláš lodičku jen tak sám pro sebe ( nebo pro děti ), tak ta mrňata za chvilku přestanou bavit.
Pokud by se pár lidí domluvilo a udělalo nějaký monotyp ( jak byl svého času Springer ), tak by z toho mohla být dobrá a dlouhodobá zábava. Bohužel Springer tento svůj předpoklad být zajímavou kategorií sám pro sebe nevyužil a zůstal tak, jak desítky jiných projektů, dost mimo a bez většího zájmu.
A myslím si, že tato doba je přímo zabijákem nějakého masivnějšího zájmu skoro o cokoli. Bohužel chybí jednak tahouni a hlavně ti, co se nechají táhnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 23:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Na upřesnění ,,Scheweningen,, je původně od IGRA (DLOUHODOBĚ PŘEDPŘEVRATOVÁ MODELÁŘSKÁ VÝROBA)..... stejně jako ARTUR........a šlo o pokračovací a nikoli začátečnický model právě po arturovi...... schválně, jestli někdo najde proč byl pokračovací a po jiném modelu...... rozdíl je minimální, ale je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 0:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
pěkná loďka :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 7:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
ufon13 píše:
Na upřesnění ,,Scheweningen,, je původně od IGRA (DLOUHODOBĚ PŘEDPŘEVRATOVÁ MODELÁŘSKÁ VÝROBA)..... stejně jako ARTUR........a šlo o pokračovací a nikoli začátečnický model právě po arturovi...... schválně, jestli někdo najde proč byl pokračovací a po jiném modelu...... rozdíl je minimální, ale je.


Pozor, Scheveningen od Igry není to, o čem píšu, ten byl menší (66cm). Viz třeba https://www.rcalbum.cz/model/8712-scheveningen-3.html - 66cm. Já mám popřevratový od již zaniklého Teltechu, který je o poznání větší...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tak ten neznám...... já byl vždy spíše na tu igru obvykle byla o level vejš než ostatní výrobci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tak nakonec zkusím nakreslit G-5 a uvidíme. Tvar trupu na tisk je ideální :D
http://www.o5m6.de/redarmy/g_5.php

Jo a jak jsme se tu bavili o dělovém člunu 1125, tak ten zde linkovaný plán neodpovídá vůbec předloze, originál má právě úplně šílenou štíhlost, pomalu jak kanoe. Ale ono je to fuk, já kvůli měřítku a schopnostem, nebo spíš neschopnostem to vymodelovat stejně budu muset jakýkoli tvar těhle rychlých lodí lehce upravit.

Zatím to jen nakreslím, čekám na pohon a taky nejprve musím dodělat hasiče.


Naposledy upravil Vigo dne úte 14.11.2017 14:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 14:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
G-5 je pěkně složitý trup ... jeden z nejsložitějších. A pohon by měl být slušný, když ve skutečnosti to jezdilo stovkou. Dávaj si pozor na váhu - tady skoro každý gram bude poznat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Paradoxem je, že jsem ho z počátku pro tu složitost vyřadil, ale když jsem nad ním začal přemýšlet, zjistil jsem, že by to vlastně při rozložení více tvarů nakreslit šlo a snáze než jiné na první pohled jednoduché lodi. Je nutno brát v potaz, že jsme dřevák a používám dřevní nástroje. Večer to začnu kreslit a uvidím jestli nenarazím na nějaké komplikace. Maketa to určitě nebude, trup zřejmě budu muset lehce zjednodušit a dost možná i rozšířit., ale uvidíme. Pohon už mám nějaký vymyšlený, souhlasím, že to bude chtít něco důstojného, ale on taky ten trup bude mít výrazně menší odpor (doufám tedy) než ty moje bachraté počiny.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tak na G5 se těším, už o něm uvažuju od dob kdy vyšel ve VTM jako monografie tedy tak roky 78-79...... a furt jsem se k němu nějak raději nedostal :lol: .......
koukni se po netu je spousta verzí co do vybavení , a pokud někde narazíš na tu verzi s katušami na hřbetě dej mi odkaz já to někde viděl a né to najít.......už 8 let.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 15:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Tohle bude hodne zajimave na serizeni - vlastne jde o stupnovity kluzak se “schodem”...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
a musím zkonstatovat že dolů jsem nesroloval takže poznámku o katuších beru zpět ....paráda hnedle ukládám.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 17:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Vigo píše:
... ale on taky ten trup bude mít výrazně menší odpor (doufám tedy) než ty moje bachraté počiny.

Takže konečně odklon od tisku ? Tisknutý trup by měl naopak hodně velký odpor. A tady, u toho plovákového trupu, jsou hladká spodní strana a ostré hrany dost důležité.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz