px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RG-65 Dragon Force - kategorie?
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2020 20:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Dovolil bych si i já několik slov "do pranice" ohledně DragonForce 65. I když DF65 rozměry odpovídá třídě RG65, tak, bohužel s ohledem na technologii použitou při hromadné výrobě, nemá šanci na speciály RG65. A to hlavně ze dvou hlavních důvodů - hmotnost lodi a striktně vyžadované klasické oplachtění. Nicméně se tvůrcům / výrobci podařilo vytvořit soutěžní třídu "stavebnicových" RC plachetnic, kde díky velmi přísnému omezení úprav jde ve výsledku opravdu o to, jak kdo dokáže loď vytrimovat, jak umí číst vítr včetně podřízení se pravidlům jachtingu a jakou zvolí taktiku.

Zakázáno je použít jiný než předepsaný naviják, servo kormidla má rovněž dosti zásadní omezení pro náhradu, plachty vyměnit lze, ale na rozdíl od MM nesmí být profilované (musí být ploché, panelové, takže teoreticky je rozdíl jen v použitém materiálu a důkladnosti při výrobě). Navíc u poslední a závěrečné vývojové verze v6 jsou velice pěkné plachty vyrobené z mylaru. Omezením toho, co upravit lze a co je zakázáno, je nejen potlačena snaha o "špekulování", ale jsou ohraničeny i náklady, protože nelze investovat do technologických změn a úprav.

Takže je to v podstatě monotypová třída jako např. MM, která se sice vejde do klasifikace RG65, ale nikdo rozumný nemůže pomýšlet na úspěch. Na druhou stranu se v "jachtařsky" silných zemích, a to nejen v Anglii, na soutěžích DF65 sejde tak početné pole startujících, že jim můžeme jen tiše závidět. A potom je jim úplně jedno, jestli mají např. Gotha 2014 nebo Gotha 2019, nehoní uhlíkem každý gram, tvar ráhna u swing-rigu apod.

Mají koupenou loďku s +/- stejnými rozhodujícími parametry pro výkonnost lodi a místo materiálového či designového tunění jezdí a soutěží...

Na závěr bych chtěl jen podotknout, že nejsem placený agent výrobce DF65 firmy Joysway... :D

Vladimír

PříspěvekNapsal: ned 16.08.2020 14:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Nemáte někdo uživatelské zkušenosti s plachtami od Hackra ?....jestli to stojí za to ? Na e-shopu nabízí na RG65 i MikroMagic

PříspěvekNapsal: ned 16.08.2020 22:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

1. Cenu u těch plachet ještě nevidím, takže těžko říct, jak hodně modelářů je již mělo v ruce.
2. 3D plachty lze chápat jako profilované, tudíž pro myšlenku levné monotypové třídy Dragon Force z mého pohledu zcela nevhodné, jinak záhy dopadne jako Micro Magic, kde je model z krabice prakticky ze hry.

PříspěvekNapsal: úte 18.08.2020 11:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 2
Jinak pro nové zájemce o kategorii Dragon Force (nebo jen o hezké poježdění s modelem plachetnice) je na odkazu nabídka DF V6 za myslím velmi dobrou cenu vč. RC soupravy.
https://www.rcprofi.cz/dragon-force-v6- ... 2-4ghz-rtr

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 18.08.2020 18:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Já se spíš bojím, že Pelikán už prodal poslední co měl na skladě a proto ještě setrvačností zůstává na webech prodejců, ale fakticky už k dostání nebude...

PříspěvekNapsal: úte 18.08.2020 18:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Už tu cenu zneplatnili, někdo se asi ptal nebo chtěl koupit :-) Ale na jejich webu a pár dalších je k mání (údajně skladem) za standardní cenu necelých 8000 Kč.
Koukal jsem, že to teď u nás distribuuje Astra.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 20.08.2020 17:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

To už je snad lepší vzít Dragona z UK - bez RC soupravy s dopravou za 160 GBP... ;-)

PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 11:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Máš nějaký odkaz? V současné době by myslím zásilka z UK podléhala doplacení DPH.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 11:37 
Mazák
Mazák

Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
Ahoj, do 31. 12. 2020 po dobu tzv přechodného období by mělo být vše při starém
https://www.financnisprava.cz/cs/dane/n ... EXIT-10324
taky mě to zajímá

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 13:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Sunn píše:
Máš nějaký odkaz? V současné době by myslím zásilka z UK podléhala doplacení DPH.

... pokud odkaz na shop: https://www.radiosailing.co.uk/dragonforce-65-v6--artr-without-the-radio-system-1039-p.asp

Stávající režim popsal kolega, jak to bude příští rok se uvidí.... (na druhou stranu, pak nebudeš muset platit VAT v UK ;-) )

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 10:34 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
Jsem si to tady přečetl a stejně se v tom ztrácím. Pokud bych chtěl s RC plachetnicemi začít, tak ... co tedy doporučíte RG65 DF65 V6 (viz odkaz se zajímavou cenou z GB) nebo new MikroMagic 2020? Variantu DF95 jste tady nezmiňovali vůbec. Když se dívám na kalendář závodů tak RG65 a MM se jezdí, DF95 jsem neviděl.

Nebo, jak je to s tím stavěním? Co a kde se dá pořídit?

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 12:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Je to prosté:
Pro Dragon Force 95 zatím nikdo soutěže na našem území nepořádá, pokud je mi známo.

Pro Dragon Force 65 letos proběhlo pár soutěží v Praze, zatím nepříliš mediálně prezentovaných, čemuž odpovídala účast cca 5 lodí. Jistě je tam potenciál, aby se během pár let počet účastníků vyhoupl ke dvacítce a soutěže se konaly i jinde.

Chvíli to vypadalo, že Micro Magicu odzvonilo, protože z trhu zmizely stavebnice, takže uvidíme, kam se to s novým výrobcem vyvine, přesto pohled do kalendáře značí, že na území Česka a Slovenska je dnes soutěží pro Micro Magic méně než pro RG-65.

Co do možného soutěžního nasazení je teď nejuniverzálnějším plavidlem Dragon Force 65, leč jen pro toho, kdo moc neaspiruje na stupně vítězů soutěží RG-65, protože tam jasně dominují soutěžní speciály.

Jestli Zlín v nicku značí bydliště, šel bych s ohledem na soutěže v relativně blízkém okolí do pořízení RG-65.

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 12:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Taky DF95 zabere doma více místa a moc se nedá přepravovat vcelku, což může být nevýhoda (pokud nemáš opravdu velké auto).

DF65 položím na zadní plochu v Sharanu, u vody vytáhnu z auta a můžu hned jezdit. MicroMagic je ještě menší.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 28.10.2020 13:07 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
Takže když objednám https://www.radiosailing.co.uk/dragonfo ... 1039-p.asp, tak to bude OK? Jaký do toho mám dát akupak? 4x NiMH Enelop 2000? Do čtverečku nebo na plocho?
Rádio mám na letadla FrSky, takže to mám vyřešené.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2020 0:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Ano, na odkazu je DF65 V6 bez rádia (TX ani Rx).
Ve stavebnici je držák na 4 AA baterky, takže nemusíš nic pájet, stačí je tam vložit.
Zpočátku stačí, ale kvůli manipulaci je lepší pořídit si baterku, která projde do trupu malým otvorem u stěžně. Mám tam LiFe 700 mAh, dvě paralelně, drží na sucháči.
Ovládám DF65 taky FrSky - Taranisem Plus, přijímač mám nějaký malý čtyřkanál bez telemetrie - má asi třetinovou spotřebu než telemetrický.

Jinak pokud máš facebook, najdi si skupinu DragonForce 65 Czech, tam se scházíme s kamarády. Dva z nich mají tuhle verzi 6 s bílým trupem, tak ti určitě poradí.
Mám starší verzi, tak abych tu nešířil nějaké bludy.

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další